Kolor ścian do salono-sypialni

Kolor ścian do salono-sypialni

Postprzez dariada » 2017-04-19, 11:45

Hejo,
Szykujemy sobie nowe mieszkanko. Mieszkanko jest małe i słabo oświetlone niestety, dlatego decydujemy się na jasne kolory.
W łazience poszalejemy z turkusem na ścianach - dodatki brąz i biel.
Kuchnia będzie w kolorze bananowym.
Za to mamy problem z głównym pokojem, który będzie służył w ciągu dnia za salon a nocą za sypialnie naszą i dziecka. Dodatki do pokoju mamy w kolorze jasnej zieleni i turkusu, ale nie mamy pojęcia jaki kolor ścian wybrać aby było jasno i przytulnie.
Może coś podpowiecie?
dariada

Odp

Google - reklama

Re: Kolor ścian do salono-sypialni

Postprzez EkspertDekoralPPG » 2017-04-20, 09:51

Witaj dariada,

Kolory przez Ciebie wybrane można przypisać do palety barw pastelowych i znajdzie się ich dość sporo w Waszym małym mieszkanku. Dlatego, aby nie przesadzać z ich ilością, moją propozycją jest pomalowanie ścian w salono - sypialni na kolor zaczerpnięty z innego pomieszczenia, np. kolor brązowy, idealnie pasuje do jasnej zieleni turkusu, doda wnętrzu przytulności, ale także elegancji. Efekt łączenia brązów z turkusem i błękitem daje przyjemny efekt. Kolor można wybrać z naszej palety barw beży i brązów - http://www.dekoral.pl/kolory

Zaproponuję trzy odcienie z tej kolekcji. CAFR LATTE - to kolor w ciepłym odcieniu, chłodniejszą propozycją est BURZA PIASKOWA, natomiast najchłodniejszym odcieniem będzie SZLACHETNA GLINKA. Każdy z tych kolorów sworzy przyjemną kompozycję kolorystyczną z zielenią.
Moją drugą propozycją jest pomalowanie jednej ze ścian na intensywniejszy kolor - mógłby to być kolor z palety zieleni, zaczerpnięty z jednego z Waszych dodatków. Zieleń należy do kolorów uspakajających, dlatego sprawdzi się we wnętrzu spełniający rolę salonu oraz sypialni. Kolor można wybrać z naszej kolekcji zieleni - http://www.dekoral.pl/kolory/zielenie

Wszystkie nasze kolory i produkty znajdziecie na stronie:
http://www.dekoral.pl/

Pozdrawiam kolorowo,
Ekspert Dekoral
EkspertDekoralPPG

Postprzez reci » 2017-04-25, 13:01

A może jakaś szarość by pasowała do tego pomieszczenia. Wiem, że niektórzy ludzie robią to niechętnie, niemniej najlepiej jakbyś wstawiła zdjęcie. Natomiast po tym co napisałaś, ja widzę w tym pokoju kolor srebrzysty blask. ;)
reci

Postprzez rovenz » 2017-04-27, 06:49

Podoba mi się koncepcja reci - i faktycznie.. jakieś zdjęcia by się przydały co by można było sobie lepiej wyobrazić :)
rovenz

Postprzez reci » 2017-04-27, 17:34

Najlepsze są zdecydowanie najprostsze rozwiązania. Takiego zdania jestem. :)
reci

Postprzez AtlanticPolska » 2017-05-08, 07:02

Postawiłbym na klasyczną sypialnię, z jasnymi ścianami i jedną w ciemno-brązowym kolorze. Dobre kontrastował będzie na niej, dynamiczny grzejnik rewersyjny Panama, który podczas lata również chłodzi, czym uprzyjemni sen. Ciekawym elementem mogą być suwane drzwi w stylu japońskim.

Obrazek
AtlanticPolska

Postprzez Chene » 2017-05-11, 05:52

Akurat w tym przypadku uważam, że znakomicie sprawdzą się jasne kolory na ścianie plus do tego nieco ciemniejsza podłoga z naturalnej dębowej deski, tak aby w praktyce zapewnić kontrast i ton kolorystyczny. Chętnie pomożemy podczas wyboru podłogi, polecam oczywiście deskę naturalną.
Chene

Postprzez alek » 2017-05-16, 20:49

Biel jest klasyczna i najlepsza, jest dobrym tłem, z niczym się nie gryzie, wszystko do niej pasuje.
alek

Postprzez podradomskilucyfer » 2017-05-19, 11:10

Ja bym polecił mieszankę brązu i białego , wygląda to naprawdę fajnie a w salonie jest jasno i przyjemnie :D
podradomskilucyfer

Postprzez Sfomum » 2017-05-22, 11:51

Najlepiej biały kolor ścian, będzie jasno i przyjemnie :D
Sfomum

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Salon