Generatory pary vs żelazka

Generatory pary vs żelazka

Postprzez reci » 2017-04-25, 16:22

Zastanawiam się nad zakupem generatora pary. Droższe niż zwykłe żelazko, ale dużo więcej zalet. Myślę o Tefal GV6820, bardzo mi podoba, szczególnie, że miałem żelazko Tefala i służyło mi przez wiele lat. Nie lubię prasować i dobrze, że wymyślono coś takiego jak takie generatory. Super jest ta powłoka antyclean, łatwiej się dzięki niej prowadzi urządzenie. Co myślicie, ma ktoś z was taki generator i może się wypowiedzieć, czy warto?
reci

Odp

Google - reklama

Re: Generatory pary vs żelazka

Postprzez labbb » 2017-05-13, 16:19

ja korzystam z generatora i mogę polecić, ale nie da się całkowicie wykluczyć żelazka. Problem pojawia się w momencie, kiedy trzeba np. zaprasować kanty w spodniach albo wyprasować bardzo cieniutkie materiały. W przypadku tych drugich chodzi o to, że materiał robi się na tyle wilgotny, że podczas wysychania się marszczy. Na plus generatora zdecydowanie przemawia fakt, że nie trzeba się bać o przypalenie czegokolwiek no i jest dużo wygodniejszy od żelazka.
Nie jest też tak, że z 30 minut prasowania nagle zrobi się ich 5. Tutaj też trzeba swoje odstać. No i warto, zwłaszcza na początku uważać na tę parę, bo można się nieźle poparzyć
labbb

Postprzez Limpo » 2017-05-15, 10:43

Mam i korzystam polecam Philips GC9620/20 https://www.al.to/p/322916-zelazko-philips-gc9620-20-perfectcare-elite-generator-pary.html daje duża wygode nie trzeba zmieniać temperatury prasowania w zależności o rodzaju materiałów, zbiornik wody można uzupełniać bez konieczności wyłączania żelazka daje to wygodę. Pochwalić można jeszcze prasowanie na wieszaku, możesz jedną reką prasować drugą rozmawiać przez telefon ;)
Limpo

Postprzez EverythingNow » 2017-06-08, 07:27

Ja mimo wszystko jestem zwolenniczką klasycznego żelazka z funkcją pary, często muszę zaprasowywać kanty, kołnierzyki i mankiety. Za to mam też sporo takich delikatnych i gniotących się bluzek, których nie noszę, bo za każdym razem muszę je prasować i do nich bardzo by mi się przydał taki generator pary.
EverythingNow

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do RTV i AGD