Czy budynki mogą być inteligentne?

Re: Czy budynki mogą być inteligentne?

Postprzez Dopler » 2015-01-14, 13:02

Inteligentny dom to już coraz tańsze i coraz bardziej popularne rozwiązania ułatwiające życie. Istnieją instalacje takie jak np. Fibaro, które nie wymagają przebudowywania instalacji elektrycznej bo działają bezprzewodowo, a za ich pomocą można sterować wszystkimi urządzeniami elektrycznymi za pomocą tabletu smartfona czy po prostu manipulatora zamontowanego na ścianie. Bardzo fajne jest też to, że system bez problemu można rozbudowywać z biegiem czasu i dokładać kolejne moduły.
Dopler Częstochowa - zewnętrzne rolety okienne, bramy garażowe i przemysłowe - segmentowe i rolowane, kraty rolowane, markizy tarasowe, żaluzje fasadowe.
Dopler

Odp

Google - reklama

Postprzez tadzio » 2015-07-09, 06:37

Ja korzystam z systemu KNX, który kompleksowo zainstalowała mi doświadczona, warszawska firma Inteligentny Budynek. Prawdę mówiąc jestem bardzo zadowolony i cieszę się z tej inwestycji. Budując dom długo wahałem, ale stwierdziłem, że zacznę od samych instalacji, a co dalej to czas pokaże. Dopiero niedawno dokupiłem resztę i wszystko działa, jak należy. Uważam, że była to bardzo dobra decyzja.
tadzio

Postprzez Czikalator » 2015-08-27, 09:53

I co macie konkretnie w takich budynkach inteligentnych?
Czikalator

Postprzez Toskanka » 2016-06-08, 07:48

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. U nas są zamontowane czujniki przy oknach, dzięki czemu z łatwością sprawdzę, które okno jest otwarte i nie zapomnę go zamknąć zanim wyjdę z domu. Kolejna sprawa, to regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu, odcinanie zasilania jednym przyciskiem czy zamykanie rolet zewnętrznych. Oczywiście wszystko musi być ze sobą kompatybilne. Kilka miesięcy temu dokupiliśmy jeszcze rolety zewnętrzne solarne Bubendorff. Steruje się nimi za pomocą pilota, a w dodatku nie wymagają podłączenia do zasilania. Mają wbudowaną baterię słoneczną. Dla mnie to idealne rozwiązanie, bo nie wyobrażam sobie rozkuwania całej NOWEJ elewacji.
Toskanka

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Portal branży budowlanej