Budowa wiatrołapu

Budowa wiatrołapu

Postprzez martula6 » 2013-11-14, 09:22

Witam mój problem dotyczy budowy wiatrołapu w bloku. Został wykonany projekt za nie małą kasę bo około 2.000,00 zł niestety podczas projektowania nikt ze mną nic nie konsultował i w efekcie dach wiatrołapu wyszedł około 3 cm od światła okna w połowie wysokości. Mieszkam na parterze i wiatrołap wykonany jest na ścianie przynależącej do mojego mieszkania. z tą budową związane są następujące pytania:
1. czy podczas projektowania projektantka nie powinna skonsultować ze mną czy w ogóle wyrażam na to zgodę?
2. czy wycięcie istniejącego ocieplenia budynku o szerokości 10 cm do gołego muru w celu wpuszczenia dachu w ocieplenie a wyżej w ten sam sposób wpuścili blachę obróbkową, było zgodne z normami budowlanymi, chodzi mi konkretnie o to że tak głęboko naruszone ocieplenie nie spowoduje przemarzania ściany w zimie?
3. czy są jakieś przepisy/normy, które określają odległość takiego dachu od okna mieszkania prywatnego? znalazłam w rozporządzeniu ministra infrastruktury, że podczas projektowania trzeba w szczególności zwrócić uwagę m.in. na to czy projektowany obiekt nie ograniczy dostępu nasłonecznienia i światła naturalnego. w tym przypadku okno jest jedynym w pokoju i to od strony gdzie w okresie jesienno zimowym jest i tak mało światła.

na koniec chciałam dodać, że osoba odpowiedzialna za tą inwestycję ma mieszkanie (patrząc na drzwi wejściowe do bloku) po drugiej stronie tych drzwi. wiatrołap zrobili nam przy samym oknie mimo że z drugiej strony do okna sąsiada jest jeszcze około 4 m. podejrzewam że sąsiad nie chciał sobie na na swojej ścianie naruszać ocieplenia. i jeszcze usłyszałam od projektantki, że dach musi wystawać poza konstrukcję budynku 1m a od strony sąsiada wystaje jakieś góra 5 cm.
martula6

Odp

Google - reklama

Powrót do Poradniki