Pompa ciepła, jak się sprawdza, opinie

Re: Pompa ciepła, jak się sprawdza, opinie

Postprzez Nowakoski78 » 2017-12-21, 11:27

Pompa ciepła to super rozwiązanie i pewnie za kilka nascie lat każdy będzie miał takie ogrzewanie. Ja jak zmieniłem piec na eko grosze i kupiłem go w firmie www.pionis.pl. Z tego co się zorientowałem to firma ta zajmuje się montarzem klimatyzacji - ale to już zostawiam na sezon wiosenny.
Nowakoski78

Odp

Google - reklama

Postprzez RafalCichocki » 2018-01-15, 13:34

Witam,

Gruntowa pompa ciepła jest bardzo dobrym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Jej praca jest bardziej stabilna zwłaszcza przy niskich temperaturach powietrza zewnętrznego w porównaniu do powietrznej pompy ciepła. Takie rozwiązanie wymaga co prawda wyższych kosztów inwestycyjnych, lecz należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja na wiele lat. Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów spalinowych, oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz ewentualnie przyłącza gazowego lub zakupu zbiornika LPG. Pozwoli to na dodatkowe oszczędności przy wyborze tego rozwiązania na początku budowy. Istnieje również możliwość uzyskania dofinansowania na zakup i montaż pompy ciepła.
W sprawie doboru pompy zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,

Postprzez ame » 2018-01-17, 14:31

warto zaznaczyć też, że pompa gruntowa wykazuje mniejszy roczny pobór energii elektrycznej (przy zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania 18 tys. kWh [kWh]) niż pompa powietrzna o przeciętnych osiągach i znacznie mniejszy niż pompa powietrzna o najlepszych osiągach, a to w prostej linii przekłada się na niższy koszt ogrzewania
ame

Postprzez erzecznikKT » 2018-02-05, 11:24

Pompa ciepła to bardzo dobry sposób na ogrzewanie budynku, przede wszystkim jest darmowy i uniezależnia od zmieniających się cen konwencjonalnych paliw. Najlepiej sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, które oddaje ciepło równomiernie całą powierzchnią. Efektywne działanie takiego systemu jest uzależnione od fachowego montażu i dobrej termoizolacji podłogi, która oddziela termicznie elementy grzewcze od gruntu. Do takich zastosowań rekomendujemy płyty Knauf Therm Expert Floor Heating.
erzecznikKT

Postprzez RafalCichocki » 2018-02-06, 14:08

Witam,

Warto również wspomnieć, że gruntowa pompa ciepła może być wykorzystywana także do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Proces ten nazywany jest chłodzeniem pasywnym, ponieważ odbywa się bez pracy sprężarki.
Dzięki temu nie ponosimy kosztów eksploatacyjnych. Chłodzenie pompą ciepła posiada jednak swoje ograniczenia i nie może być realizowane w pełnym zakresie jak w przypadku klimatyzatora ściennego. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez alek » 2018-04-20, 23:02

My z kolei mamy od JLM z Rzeszowa i sprawdza się dobrze, działa bezawaryjnie, jest wydajna, ogólnie zero problemów. Drugi raz tez bym się zdecydował na nią.
alek

Postprzez Tomi77 » 2018-05-02, 19:39

Mój brat, jakiś czas temu zdecydował się na pompę ciepła. Montowała mu całość firma https://oemsolar.pl/. I bardzo wszystko sprawnie im poszło. Wcześniej też sporo czasu poświęcili by wszystko bratu porządnie wytłumaczyć i dobrze dobrać. A to też jest bardzo ważne i świadczy o profesjonalizmie firmy.
Tomi77

Postprzez panpot » 2018-05-08, 20:57

skoro polecamy, to ode mnie Vikersonn. specjalizują się w pompach gruntowych, które są znacznie sprawniejsze i tańsze w eksploatacji niż powietrzne. wstępne koszty można policzyć tutaj: http://vikersonn.eu/kalkulator
panpot

Postprzez Amanda » 2018-05-22, 10:58

U mnie od kilku sezonów bez zarzutu działa pompa gruntowa montowana przez firmę Dimplex. Generalnie mieliśmy spory problem z wyborem firmy, bo jest niby ich dużo, ale nie każda wzbudza zaufanie. Dimplex wybraliśmy, bo polecili nam ją znajomi i faktycznie jest to firma godna polecenia. Ale myślę, że jest to też kwestia sporego doświadczenia, bo oni od lat działają w tej tematyce.
Amanda

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Pompa ciepła