Jaka pompa ciepła najlepsza? Jakie firmy polecacie?

Jaka pompa ciepła najlepsza? Jakie firmy polecacie?

Postprzez poczatkujacy » 2014-01-09, 00:00

Po lekturze wielu for i serwisów zbliżam się ku wyborowi pompy ciepła jako źródła ciepła w moim domu, tak więc mam standardowe pytanie: jaka pompa ciepła najlepsza? Jakie firmy polecacie drodzy użytkownicy forum? Chętnie poznam wasze oceny i opinie.
poczatkujacy

Odp

Google - reklama

Re: Jaka pompa ciepła najlepsza? Jakie firmy polecacie?

Postprzez budowlaniec » 2014-01-09, 00:14

Na rynku jest całkiem sporo producentów oferujących rozmaite pompy ciepła, jednak wybranie oferty tego jedynego to spore wyzwanie. Wszystko ze względu na takie ich cechy, jak chociażby niezawodność, bezpieczeństwo czy wykorzystywane technologie podczas ich przygotowywania.

Przede wszystkim musimy sobie zadać sobie pytanie jakiej pompy tak właściwie potrzebujemy. Można dostać pompy ciepła dla mniejszych i większych obiektów, z lub bez zasobnika ciepłej wody itp. Każdy rodzaj jest dobry, jeżeli tylko odpowiednio zostanie dopasowany do wielkości i charakteru określonego budynku.

Jeżeli chodzi o firmy zajmujące się montowaniem pomp cieplnych, całkiem atrakcyjną ofertę przedstawia polski producent Nateo. Do wykonywanych zleceń podchodzi w sposób solidny i profesjonalny, gwarantując maksymalne poczucie zadowolenia. Co najważniejsze, posiada swoją siedzibę w Polsce, dzięki czemu nie ma problemu z serwisem, jeżeli tyko wystąpi potrzeba.

Sporą ofertę przedstawia także Biwar, oferujący pompy ciepła NIBE. Firma działa on ponad czterdziestu lat i znakomicie wie, jakie wymagania posiadają jej klienci. Uważa się nawet, że co dziesiąta pompa w mieszkaniach Polaków pochodzi właśnie od tego producenta – coś w tym musi być, biorąc pod uwagę fakt, że sprzedał on już przeszło 3000 pomp w naszym kraju.

Najlepiej zapoznać się z kilkoma ofertami i dopiero wybrać tę najlepszą – pompa ciepła jest inwestycją na wiele lat, wiążącą się z dość wysokimi kosztami. Warto mieć pewność, że dokonujemy słusznego wyboru.
budowlaniec

Postprzez Bax » 2014-01-15, 11:03

Polecam pompy firmy Nibe, o których wspomnial budowlaniec. Sam mam taką w swoim domu i jestem zadowolony. Sprawuje się bez problemowo. Firma Skandia Group Polska - ekopompaciepla.pl, która montowała pompę naprawdę godna polecenia.
Bax

Postprzez Janosik » 2014-01-15, 12:40

Polecam pompy ciepła Sofath. To jedna z bardziej profesjonalnych firm, jakie spotkałem w trakcie żmudnego procesu budowy domu. Wszystko na czas, dodatkowo zajmują się urządzeniami od początku do końca (bilans cieplny, wybór, instalacja, ustawienie parametrów, serwis), a nie że kupujesz pompę i radź sobie sam. Naprawdę, zaoszczędzili wiele czasu i kłopotów, czego nie mogę powiedzieć o innych ekipach budowlanych.
Janosik

Postprzez R410a » 2014-05-01, 15:35

Ja polecam Mitsubishi Electric Nabilaton. To najlepsze powietrzne pompy ciepła na świecie, szczególnie z agregatem Zubadan, ogrzewają do -30 st. C.
R410a

Postprzez Zadowolona » 2014-05-26, 19:13

Czytając posty piszę w podzience. Osobiście polecam firmę Instal-Kępa która zainstalowała u mnie pompę ciepła Etna ze zbiornikiem na ciepłą wodę.Mąż musiał wyjechać, a ja sama zostałam na budowie.Dobrze że koleżanki mąż dał mi do nich namiar bo u sąsiadów też montowali.Wielkie podziękowania za wiercenie i podłączenie pompy i podłogówki.Domek 150 metrów został nagrzany zimą do 23 stopni i było ciepło zimą i rachunki niewielkie.Za instalacje z pompą zapłaciłam 35000zł.I nie muszę palić w piecu jak niektórzy moi znajomi, jestem za pompą ciepła.
Zadowolona

Postprzez R410a » 2014-06-01, 15:02

kryptoreklama:(
R410a

Postprzez Tyrek453 » 2014-06-14, 20:10

Biawar to dobra firma, nie daleko mnie mają swój zakład, byłem tam raz i powiem
, że znają się bardzo dobrze na energetyce odnawialnej. Niestety sam nie mam na razie takiej pompy ale słyszałem o niej sporo dobrego :D :D :D
Tyrek453

Postprzez NTSEnergy » 2014-08-13, 10:15

Jesteśmy wrocławską firmą, która oferuje pompy ciepła powietrze-woda Venus, a także gruntowe Etna (solanka-woda lub glikol-woda). Zapraszamy do wyliczenia kosztów inwestycji w nasz produkt, w firmowym kalkulatorze http://www.nts-energy.pl/kalkulator-kosztow-inwestycji.html Ważne jest to, że działamy na terenie całego kraju, gdyż posiadamy sieć instalatorów, którzy zamontują nie tylko pompę ciepła, lecz mogą wykonać całą instalację grzewczą oraz wodno-kanalizacyjną.
NTSEnergy

Postprzez panpot » 2014-08-13, 15:47

Zdecydowanie vikersonn i to nie tylko pod kątem samej pompy ciepła, ale kompleksowo instalacji wraz z odwietami, centralnym ogrzewaniem (podłogowe/ścienne). Dodatkowo dla firm obecnie mają dotację w wysokości 5000zł.
panpot

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Pompa ciepła