Jaka pompa ciepła najlepsza? Jakie firmy polecacie?

Re: Jaka pompa ciepła najlepsza? Jakie firmy polecacie?

Postprzez Adam11975 » 2017-05-22, 10:54

Witam,

Jestem zdecydowany na PC gruntową (pionową), pozostaje kwestia producenta :shock: .
Dom będzie budowany w przyszłym roku pow. 220 m2, ogrzewanie podłogowe w całym domu (piwnica - płyta fundamentowa, parter + garaż, I piętro).
Architekt twierdzi, ze dom będzie właściwie pasywny nawet z kominkiem którego nie zamierzam używać do ogrzewania domu.
Dochodzą do tego fotoogniwa, na dachu zmieści się 20 sztuk (płaski dach) co powinno dać około 4kW prądu.
Prośba do obecnych użytkowników PC szczególnie firmy Vikersonn o opinię, wrażenia z eksploatacji i współpracy z producentem.

Z góry dziękuję za info.
Adam11975

Odp

Google - reklama

Postprzez taczkowy » 2017-05-30, 09:32

Ja pompę ciepła kupiłem od firmy http://andre-tech.pl/ z poleceni. Zależało mi na dobrej ale i niedrogiej pompie i taką w tym sklepie znalazłem.
taczkowy

Postprzez tomek285 » 2017-06-15, 11:05

Witam
W tym roku rozpoczynam budowe malego domu 82m2. Interesuje mnie firma, ktora zamontuje mi gruntową pompe ciepla, odwierty, zrobi ogrzewanie podlogowe, wszystko podłączy itd po prostu cala kompleksowa usluga i serwis. Czy w takim malym domu oplaca sie robic pompe ciepla? Czy musze miec duzą kotlownie?
Wiem, ze Vikersonn zyczy sobie 2x500zl rocznie za serwisowanie zeby utrzymac gwarancje. A nie po to place tyle kasy za pompe zeby bulic tyle za serwis. Czy Veissmann, Buderus, Biawar tez robią wszystko? Tzn odwierty, podłogówka, montaz i serwis?
tomek285

Postprzez RafalCichocki » 2017-07-03, 13:32

Witam,

Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła, zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
W sprawie doboru oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. Niektórzy z naszych instalatorów prowadzą również działalność wykonawczą z zakresu CO oraz będą mogli wykonać odwierty pod kolektory.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez PiotrW87 » 2017-07-06, 08:28

Jeżeli jest Ci potrzebny fachowiec do spraw związanych z alternatywnymi źródłami energii, a w szczególności pomp wody to zapraszam do nas. Pompy ciepła marki ViViTherm której jesteśmy autoryzowanym instalatorem to produkty najwyższej jakości, osiąglane dla każdego. Zbudowane są z wysokiej klasy podzespołów. Zaprojektowane tak aby były proste w obsłudze. Są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów jednorodzinnych jak i dla przemysłu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie: http://www.arka-wroclaw.eu/pompy-ciepla/
PiotrW87

Postprzez Auroks » 2017-07-11, 07:45

Akurat jeżeli chodzi o pompy ciepła jak i generalnie instalację grzewczą, to polecam również na stronę naszego centrum budowlanego Auroks.pl gdzie możecie liczyć na fachową pomoc i doradztwo, mamy niezbędne doświadczenie w tej kwestii.
AUROKS Centrum Budowlane - Klinkier - Kominy - Kotły
Auroks

Postprzez ame » 2017-07-14, 14:38

z mojego doświadczenia wynika, że gruntowa pompa ciepła jest zdecydowanie stabilniejsza niż powietrzna, czy wodna. co do producena, to polecam Vikersonn. ich realziacje znajdziecie tutaj - http://vikersonn.eu/firma/realizacje
ame

Postprzez mazi88 » 2017-07-17, 19:51

ame napisał(a):z mojego doświadczenia wynika, że gruntowa pompa ciepła jest zdecydowanie stabilniejsza niż powietrzna, czy wodna.

a skąd masz takie doświadczenie?? Osobiście stosujesz pompę ciepła?
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2017-07-19, 13:10

Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, zwłaszcza przy pracy w niższych parametrach. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej. Powietrzne pompy ciepła gwarantują natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych.
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez panpot » 2017-07-24, 11:18

mazi88 napisał(a):
ame napisał(a):z mojego doświadczenia wynika, że gruntowa pompa ciepła jest zdecydowanie stabilniejsza niż powietrzna, czy wodna.

a skąd masz takie doświadczenie?? Osobiście stosujesz pompę ciepła?

nie muszę, to są fakty.
panpot

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pompa ciepła