Gaz ziemny czy pompa ciepła – co bardziej się opłaca?

Re: Gaz ziemny czy pompa ciepła – co bardziej się opłaca?

Postprzez brunon » 2016-07-09, 17:38

Możliwe, ale firmy często mają promocje, które pozwalają znacznie obniżyć koszty. Na przykład AmeriGas ma możliwość obniżenia kosztów instalacji nawet do 1 zł, inna promocja to zwolnienie z opłat za dzierżawę. Z tego co wiem to oni teraz mają chyba do 12 miesięcy, więc wygląda to korzystnie.
brunon

Odp

Google - reklama

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-07-14, 11:58

Viessmann również ma teraz - do końca września promocję na pompy ciepła!
Kup teraz pompę ciepła Viessmann, a w cenie pompy dostajesz Program Spokojna Głowa

Korzyści z posiadania pompy ciepła z Programem Spokojna Głowa:

Uruchomienie urządzenia przez serwis firmy Viessmann
Osobisty konsultant 24h w całym okresie gwarancji
Zdalny monitoring przez pracownika firmy Viessmann
Dodatkowy bezpłatny moduł zdalnego sterowania

Akcja promocyjna trwa od 01.06 do 30.09.2016 roku
Akcja skierowana jest do osób, które w okresie trwania promocji kupią pompę ciepła z oferty Viessmann u Autoryzowanej Firmy Partnerskiej Viessmann.
Programem Spokojna Głowa objęte są wszystkie pompy ciepła z oferty Viessmann (powietrzne i gruntowe) Szczegóły http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/spokojna-glowa.html
KonsultantViessmann

Postprzez brunon » 2016-07-19, 21:48

Oferta nawet nazwą przypomina mój Relax :D
dostawcy gazu też mają różnego rodzaju promocje, co już w połączeniu z niskimi kosztami instalacji, stwarza dużą konkurencję dla innych sposobów ogrzewania.
Można przyjrzeć się na przykład tej http://www.amerigas.pl/pl/promocje/269-promocja-dla-nowych-klientow-ogrzewaj-dom-tanio-i-wygodnie.html
brunon

Postprzez ame » 2016-07-20, 14:38

to jak idziemy w promocje to proszę -10% na: pompy ciepła z modułem WIFI, panele fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe, rekuperację z wentylacją i chłodzeniem, kotłownię z instalacją wody CWU - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html
ame

Postprzez RafalCichocki » 2016-07-25, 11:08

mazi88 napisał(a):nie spodziewałem się że ogrzewanie gazem będzie aż tak drogie. Te koszty trzeba jeszcze zestawić z kosztami montażu ogrzewania.

Witam,

Różnica pomiędzy ceną sieciowego gazu ziemnego oraz LPG jest znaczna i przekłada się odpowiednio na roczne koszty ogrzewania budynku. Cena zakupu LPG zależy od umowy abonamentowej z dostawcą do której dochodzi jeszcze koszt dzierżawienia zbiornika.
W przypadku gdy budynek nie ma podłączenia do sieci gazowej, radzę zastanowić się nad zakupem pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów instalacyjnych, inwestor uzyska znacznie niższe roczne koszty ogrzewania budynku niż w przypadku wykorzystywania gazu LPG, co pozwoli w długoletnim okresie użytkowania na znaczne oszczędności.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez RafalCichocki » 2016-07-26, 11:26

Witam,

Porównując parametry techniczne pompy ciepła oraz kotła gazowego, pierwsze z rozwiązań posiada wyższe koszty inwestycyjne, ale znacznie niższe koszty eksploatacji. Obydwa rozwiązania są praktycznie bezobsługowe oraz ekologiczne. Przy montażu gruntowej pompy ciepła najwyższe koszty związane są z wykonaniem instalacji dolnego źródła ciepła w postaci kolektorów gruntowych lub odwiertów. Alternatywą dla tego rozwiązania może być zastosowanie powietrznej pompy ciepła pobierającej ciepło bezpośrednio z otoczenia budynku. Pompa Logatherm WPL AR posiada najwyższy współczynnik COP na rynku wynoszący 5,2. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/powietrzne/logatherm-wpl-ar.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez lucas33 » 2017-03-10, 08:10

Instalacje z odnawialnymi źródłami energii to bardzo indywidualna kwestia. Nie w każdym budynku się coś takiego sprawdzi, nie zawsze jest też tak łatwo z dotacją na to, ale warto próbować. U mnie pompa ciepła robi świetną robotę – duża oszczędność i po prostu wygoda. Pompa jest wyprodukowana przez Sunex. Mam do tej marki zaufanie i jak na razie rzeczywiście się potwierdza. Wszystko działa zgodnie z opisem, że tak to nazwę – bez niespodzianek w formie awarii czy problemów z dostępnością części.
lucas33

Postprzez mazi88 » 2017-04-25, 12:28

lucas33 a w poście w innym temacie wspominasz że o pompach nic nie wiesz ale panele Sunex sprzedaje bardzo dobre. :)
Coś tu nie gra albo słaba reklamą zalatuje
mazi88

Postprzez podradomskilucyfer » 2017-05-26, 12:02

Na chwilę obecną spalanie jest najtańszym źródłem energii i to jest chyba najlepsze rozwiązanie według mnie. Ale jeśli chcesz być eko to pompa cieplna jak najbardziej.
podradomskilucyfer

Postprzez mazi88 » 2017-06-23, 07:58

pompy ciepła stają się coraz popularniejsze. Mam nadzieje że dopłaty do tego typu urządzeń będą bo powietrze w zimie jest coraz gorsze.
mazi88

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pompa ciepła