Białe, wysokie listwy przypodłogowe

Białe, wysokie listwy przypodłogowe

Postprzez JacekB » 2016-09-10, 15:04

Oglądałem program o wnętrzach, chyba na Domo i moją uwagę przykuło używane tam listwy przypodłogowe. U nas standardowo są one małe i takie po łuku. A w programie zakładali takie wysokie, białe prawie jak deski. Szczerze powiedziawszy całkiem fajnie to wyglądało. Tak na oko oceniam, że miało to wysokość koło 8 cm i pewnie szerokie na 1,5 cm. Listwy były chyba drewniane (albo MDF) i miały od środka miejsce na prowadzenie kabli wewnątrz. Jak robili remont, to o wiele mniej było kucia w ścianach przy przesuwaniu/dokładaniu punktów elektrycznych. Spotkaliście się z takim rozwiązaniem?
JacekB

Odp

Google - reklama

Re: Białe, wysokie listwy przypodłogowe

Postprzez Kasia67 » 2016-09-14, 21:11

Tak, spotkałam się z takim rozwiązaniem. W sumie niedaleko muszę szukać, brat tak właśnie urządził swoje mieszkanie, że kable ma w listwach. Ja sama aktualnie wynajmuję pokój, ale z narzeczonym planujemy kupno domu i myślę, że też zastosujemy coś takiego. Grunt, aby wybrać ładną listwę. Grubość listwy faktycznie może być koło 1,5-2 cm. Ale to nawet te nasze krótkie po tyle mają, więc nie ma się czym martwić.
Kasia67

Postprzez karolina61866 » 2016-09-16, 11:12

grube wysokie listwy przypodłogowe stają się coraz bardziej popularne. Swoje zmieniłam dopiero półtorej roku temu. Plus to wygląd i to, że żaden element nie odpryska jak w innych rodzajach. Swoje mam z firmy drew lux i bardzo łatwo było je założyć
karolina61866

Postprzez JacekB » 2016-09-20, 12:55

Trafiłem na taką grafikę:
Obrazek
Jak wam się to podoba? Teraz poza słowami jest i obrazek :) A jak wiadomo jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Coraz bardziej mi się to podoba.
JacekB

Postprzez Martka » 2016-09-20, 19:25

Prezentowana podłoga na zdjęciu wraz z wysoką, kontrastową listwą przypodłogową wygląda bardzo elegancko. Dobrze, że dodałeś zdjęcie bo ja zawsze byłam przyzwyczajona do podłóg z listwami idealnie pasującymi kolorystycznie do podłóg. Sama mam parkiet dębowy i do niego niską dębową listwę z możliwością ukrycia w niej kabli. Rozwiązanie bardzo fajne ponieważ żaden kabel jak np. od kablówki nie leży na podłodze i nie zbiera kurzu. Myślę jednak, że przy następnej planowanej zmianie w salonie w pierwszej kolejności dokonam wymiany listw.
Martka

Postprzez JacekB » 2016-10-24, 21:36

Jak to mówią zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów (czy jakoś tak). Sam również po opisie nie wiedziałbym pewnie za bardzo jak taka listwa może wyglądać. Takie listwy, jak piszesz to właśnie mam i planuję zmienić na takie wysokie. W przypadku salonu na pewno można liczyć na dużą i pozytywną zmianę samego wnętrza. Będzie mniej banalnie. Niby to tylko prosta listwa, a zmiana całkiem widoczna. Frez na kable to też istotna cecha takich listew. Muszę jeszcze poczytać o tym producencie (Drew-Lux), zobaczyć jakie ma opinie. Cenowo wypada atrakcyjnie.
JacekB

Postprzez marika1976 » 2016-10-31, 11:24

Mamy w domu zamontowane listwy przypodłogowe firmy Drew-Lux właśnie takie jak na zamieszczonym zdjęciu i jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, znajomy który montował nam podłogę stwierdził że listwy są świetnej jakości przez co montaż nie sprawia większego problemu (oczywiście dla fachowca) a z naszego punktu widzenia jako użytkowników najważniejsze że pięknie się prezentują pełniąc rolę dopełnienia wnętrz i są łatwe do utrzymania w czystości co przy listwach w białym kolorze jest ważne
marika1976

Postprzez Martka » 2016-11-15, 20:06

Moja znajoma szuka właśnie listw przypodłogowych i przypomniało mi się o tej dyskusji :) Proszę podpowiedzcie czy w Drew-Lux kupowaliście stacjonarnie czy przez internet? Jak wygląda dostawa tzn, odbiór osobisty czy wchodzi w grę wysyłka?
Martka

Postprzez JacekB » 2016-11-23, 17:55

Martka napisał(a):Moja znajoma szuka właśnie listw przypodłogowych i przypomniało mi się o tej dyskusji :) Proszę podpowiedzcie czy w Drew-Lux kupowaliście stacjonarnie czy przez internet? Jak wygląda dostawa tzn, odbiór osobisty czy wchodzi w grę wysyłka?

DrewLux wysyła towar spedycją. Wysyłka jest szybka, więc długo się na dostawę nie czeka. Czy odbiór osobisty jest możliwy? Nie wiem, najlepiej pytać się bezpośrednio w firmie.
JacekB

Postprzez Martka » 2017-01-01, 15:28

JacekB dzięki za odpowiedź. Zamówienie przez internet znacznie ułatwia sprawę. Mam nadzieję, że realizacja będzie równie szybka bo nie mogę się już doczekać efektu końcowego tego remontu.
Martka

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Podłogi