Wygłuszenie pokoju

Wygłuszenie pokoju

Postprzez Wiktor » 2013-05-13, 11:25

Czy jest coś co można przykleić na drzwi w celu wygłuszenia odgłosów? Chodzi mi o drzwi w środku mieszkania, do pokoju małego dziecka. Na przykład jakieś izolacje na futrynę czy coś takiego, jest takie coś?
Wiktor

Odp

Google - reklama

Re: Wygłuszenie pokoju

Postprzez Marzena » 2013-09-22, 19:35

Szczerze mowiac nie mam pojecia i nawet na to nie wpadlam, ale pomysl super :) Przydaloby sie cos takiego u nas, bo nie mamy drzwi do salonu i troche jest glosno u malego w pokoju :) Podobno dobrym izolatorem sa opakowania z jajek hihi
Marzena

Postprzez Luiza » 2013-10-01, 09:19

No ale opakowania po jajkach - to ewentualnie raczej jak juz to do jakiegos klubu/piwnicy, a nie do domu:P W domu - to welna/styropian/pianka itp itd, a nie jajka:D
Luiza

Postprzez eko123 » 2014-01-22, 12:33

Polecam system Ekoacoustic. Tworzy bardzo fajną strukturę którą można kłaść na ściany i na drzwi. Ładnie wycisza i jest bardzo proste w utrzymaniu. Ja kupowałem w salonie Ekodecor Colorhouse przy ulicy Heroldów w warszawie. polecam ;)
eko123

Postprzez mazi88 » 2014-11-27, 16:56

a ma to wygłuszenie być w ścianie czy na ścianie??
mazi88

Postprzez tnemap » 2014-12-08, 16:23

Jeżeli chodzi o drzwi to najlepiej kupić jakieś drzwi od razu z wygłuszeniem, zaś jeżeli o ścianę to albo wata albo styropian.
tnemap

Postprzez gregu » 2014-12-19, 21:54

Poprawa izolacji akustycznej drzwi to żaden styropian, wytłoczki z jajek itp. Kiedy wreszcie te mity przestaną być powtarzane... te materiały owszem maja zastosowanie w akustyce ale kompletnie NIE zadziałają jako izolacja akustyczna drzwi czy ścian!

Do poprawy izolacji akustycznej drzwi tylko mata typu aku-pr, k-flex lub podobna ‘gumowa mata‘
https://www.wyciszamy.net/drzwi
http://k-flex.pl/produkty2/akustyka/izolacje-akustyczne-k-fonik/

Najważniejsze i najtrudniejsze to izolacja obwodowa drzwi czyli uszczelnienie szpary miedzy skrzydłem drzwi a ościeżnicą inaczej zwaną futryną i progiem, którego zazwyczaj nie ma w drzwiach wewnętrznych.
Druga rzecz to izolacja akustyczna przestrzeni miedzy ościeżnicą a ścianą.

Należy pamiętać że całkowite uszczelnienie drzwi do pokoju spowoduje barak wentylacji pokoju i tu trzeba się zastanowić i ogarnąć temat wymiany powietrza.
(W przypadku uszczelniania drzwi zewnętrznych ten problem nie występuje).

Generalnie nowe dobre akustyczne drzwi są lepsze niż amatorskie spontaniczne przeróbki, ale jeżeli nie ma możliwości wymiany to oczywiście pozostaje przeróbka.

Inna metoda to zamontowanie w głośnym pokoju kotary takiej samej jaką można spotkać w kinach, a dokładnie przy wejściu do sali kinowej.
Zamiast kotary kinowej, można zrobić dodatkowe skrzydło przesuwane na prowadnicy zewnętrznej tak jak na tym zdjęciu http://oknaidrzwib2b.pl/images/stories/Jnc9NTYwJmg9ODAw/31261:drzwi.jpg
Oczywiście dobrze gdy to przesuwane skrzydło będzie wykonane jak panel akustyczny a rogi i kanty powinny być zabezpieczone przed dzieciakami żeby przypadkiem nic złego sobie nie zrobiły.

Tak przy okazji.
W pomieszczeniach zabaw itp warto dodatkowo zastosować panele absorbujące (wygłuszające) czyli redukujące echo/pogłos.
gregu

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Okna i drzwi