Okna - plastikowe, czy drewniane?

Okna - plastikowe, czy drewniane?

Postprzez Tomson » 2014-07-02, 12:12

Shalom.

Zastanawiam się nad zmianą okien w mieszkaniu i mam pytanie (być może sztampowe, ale nie widziałem nigdzie tematu z tym zagadnieniem): które są lepsze? Plastikowe, czy drewniane? Wiem, że drewniane trzeba raz na jakiś czas pomalować, ale które lepiej się sprawdzają na dłuższą metę?

I druga sprawa: jaki jest wg Was najlepszy producent?
Tomson

Odp

Google - reklama

Re: Okna - plastikowe, czy drewniane?

Postprzez rafalmleko1234 » 2014-07-16, 17:37

Tomson napisał(a):Shalom.

Zastanawiam się nad zmianą okien w mieszkaniu i mam pytanie (być może sztampowe, ale nie widziałem nigdzie tematu z tym zagadnieniem): które są lepsze? Plastikowe, czy drewniane? Wiem, że drewniane trzeba raz na jakiś czas pomalować, ale które lepiej się sprawdzają na dłuższą metę?

Najlepiej jest poradzic się specjalisty. jeżeli chodzi o okna PCV czy tez drewniane to nie jest ważny tylko producent. Wiadomo nie kupisz 3 okien w fabryce tylko u ich dystrybutora. Ja jak wymieniałem okna u siebie to się nauczyłem, że na kilka spraw należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy, która dostarcza nam okna.
1. Musi mieć szeroki wybór marek
2. Koniecznie doświadczenie, bo inaczej możemy mieć niemiłą i kosztowną niespodziankę
3. Sprawdzajcie czy doradzają przy wyborze, czy tylko przytakują (to wychodzi już w rozmowie) a najlepiej jakby na stronie mieli jakąś aplikację do tworzenia projektów, bo bardzo pomaga.
4. Cena – nigdy nie wybieram najniższej ceny, bo zdaje sobie sprawę z faktu, że jakość musi swoje kosztować. Nie wybieram oczywiście tej najdroższej, bo nie lubię przepłacać. Moje doświadczenia mówią, wprost, że najlepsze firmy są ze środka stawki. Dają najlepszy stosunek ceny, do jakości. Do tej por znalazłem kilka takich firm, ale najlepiej wspominam współpracę z firmą z Grodziska Mazowieckiego - Ciepłe Okna. Mogę ich polecić z pełna odpowiedzialnością. www.ciepleoknagrodzisk.pl
rafalmleko1234

Postprzez mariano » 2015-02-18, 11:02

czy plastiki czy drewniane? ile ludzi tyle opinii :) Jednak ja bym stawial na plastiki - sa tansze (to przede wszystkim) i nie trzeba ladowac generalnie pieniedzy w ich konserwacje jak to jest przy oknach drewnianych. A co do szczelnosci - jesli sa dobrze dobrane to beda szczelne i tyle
mariano

Postprzez Bopp » 2015-02-21, 20:16

Dokładnie również jestem zdania, że okna PCV są lepszym rozwiązaniem, chyba, że komuś szczególnie zależy na designu mieszkania czy domu wtedy trzeba już to rozważać indywidualnie. Natomiast jeśli nie wszystko inne przemawia raczej za oknami PCV. Zresztą jak wejdziesz sobie na stronę producenta Budvar Centrum możesz porównać zarówno ceny jak i parametry okien PCV i drewnianych. Myślę, że tak naprawdę ciężko doradzać w takich sytuacjach bo nikt nie zna Waszych preferencji, zamożności czy też upodobań. Takie jest moje zdanie, co do samej firmy to mamy okna od budvar już dobre 3 lata i póki co (odpukać) sprawują się bez zarzutu. (mówię o oknach PCV)
Bopp

Postprzez michalaak » 2015-03-03, 12:26

Do bloku najbardziej praktyczne będą okna PCV, do domu świetnie sprawdzą się okna drewniane, chociaż nie polecam ich osobom, które nie lubią prac przydomowych, bo trzeba je co kilka lat malować.
michalaak

Postprzez green » 2015-04-03, 09:11

Tomson napisał(a):Shalom.

Moim zdaniem okna plastikowe są lepsze, ale opinii jest dużo.
Okna PCV są najczęściej kupowane, na pewno są bardziej trwałe i wytrzymałe jak te drewniane. Producent moim zdanie Budvar, bo ma w stu procentach profile bezołowiowe, warto na to zwrócić uwagę przy kupnie okien.
green

Postprzez Trebusz » 2015-04-16, 23:03

nie ważne czy drewniane czy plastikowe, ważne by były dobrze zamontowane wg mnie. Ja mam w domu PCV, brat ma drewniane i obaj jesteśmy tak samo zadowoleni ze swoich okien. Robiła nam ta sama firma, oba typy okien były montowane z tzw ciepłym montażem i wszystko gra. Dobry montaż i dobre okno razem będzie Ci dobrze współgrało, nie ważne z czego jest zrobione
Trebusz

Postprzez ligas11 » 2015-04-23, 08:31

Gustów i guścików mamy tyle ile nas żyje na całym świecie... ;)
Za plastikowymi oknami przemawia to, że są bardziej ekonomiczne. Nie trzeba jakoś bardzo dbać o nie i odnawiać co kilka lat (jak to ma miejsce w przypadku okien drewnianych). Drugi mocny plus to to, że są tańsze. Jeśli chodzi o drewniane to one są z kolei (oczywiście moim zdaniem) dużo bardziej eleganckie. Nazwałabym to taką klasyczną elegancją ;) Po prostu ładniej się prezentują no i są bardziej ekologiczne.

Jednak najważniejszą rzeczą jest odpowiedni montaż okien o czym inni już wspominali. Co salon to różni fachowcy. Po sąsiedzku można mieć zamontowane okna tej samej firmy, ale przez innych monterów i już jakość użytkowania jest inna.
Przy wybieraniu okien do swojego domu przede wszystkim skupiłam się właśnie na tym kto je będzie montował. Głównie pod tym względem radziłam się znajomych pytając w jakim salonie z oknami się zaopatrywali i czy są zadowoleni. Polecono mi firmę Omnicorp i nie żałuję. Okna mam już 3 lata i nic złego się z nimi nie dzieje.
ligas11

Postprzez ToMMich » 2015-04-23, 08:58

Ja jestem zdecydowanie za oknami drewnianymi i to nie prawda, że trzeba je wciąż malować, bo jeśli kupisz od dobrego producenta to latami okna sa w świetnym stanie.
ToMMich

Postprzez kapamata » 2015-04-24, 07:10

Drewniane o klase przewyzszaja PCV, oczywiście trzeba tez wiecej wydac, ale jednak
kapamata

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Okna i drzwi