Okna - plastikowe, czy drewniane?

Re: Okna - plastikowe, czy drewniane?

Postprzez Conti » 2017-12-29, 10:05

Pewnie to tak jak mówisz tylko sentyment - Kiedyś wszyscy mieli drewniane okna "i było dobrze". Jak zaczęły się pojawiać PVC to były raczej tanie i masowo produkowane. Zanim na rynku były okna pcv powiedzmy klasy premium, to minęło naprawdę sporo czasu. Mnie to tak bardzo nie dziwi, wielu ludzi kupuje okna bezrefleksyjnie, biorąc to, co im w pierwszym napotkanym salonie powiedzą.
Conti

Odp

Google - reklama

Postprzez Domartstyl » 2018-01-03, 07:54

Drewniane okna to przede wszystkim wysoka jakość oraz trwałość, aczkolwiek jeżeli zdecydujemy się na te solidne z PCV to także nie będziemy narzekać. Podstawą tak czy inaczej jest ich odpowiedni i poprawny montaż wraz z regulacją.
Domartstyl

Postprzez olaem » 2018-01-03, 14:01

Według mnie zdecydowanie okna plastikowe. Znajomi 10 lat temu remontowali dom po babci i kupili okna drewniane i są one bardzo wymagające. Bez dobrej konserwacji nie przetrwają zbyt długo. Fakt, wyglądają pięknie, ale kosztowały dużo i nadal generują koszty konserwacji. Ja decydując się na zakup okien w moim domu poszłam na kompromis i kupiłam okna plastikowe w drewnopodobnej okleinie. Prezentują się przeprzepięknie. Mam je już dwa lata i nadal jestem zakochana. Technicznie też nie mam do nich żadnych uwag. Trzeba było je tylko dobrze wyregulować na początku. Według mnie to najlepsze rozwiązanie. Wiele firm ma w swojej ofercie okna plastikowe w okleinach. Ja swoje kupowałam w Budvar Centrum. Kolor okleiny polska sosna. Mogę szczerze polecić.
olaem

Postprzez dzentelmen82 » 2018-01-26, 15:01

Olu, a jakie parametry mają te okna, które wybralaś? Szukam w tej chwili trzyszybowych okien o Uw lepszym lub równym 1,0 z ruchomym słupkiem. Nie wiesz, czy ta twoja firma miała coś takiego w ofercie?
dzentelmen82

Postprzez Rympal » 2018-01-30, 12:48

Jak szukasz tego typu okien, to poczytaj o Pixelach - najnowsza propozycja Oknoplastu. www.oknoplast.com.pl/okna/pixel - mają wszystko to, o czym mówisz i kwalifikują się do okien energooszczędnych.
Rympal

Postprzez dzentelmen82 » 2018-02-21, 13:41

Słyszałem juz o tych oknach, ale coś mi w nich nie pasowało. Tyle że nie jestem pewien, co to takiego było. W każdym razie ktoś mi odradzał z jakiegoś powodu.
dzentelmen82

Postprzez czaroslaw33 » 2018-02-22, 18:53

Myślę, że warto abyście pomyśleli również nad wyborem odpowiednich fachowców, którzy nie tylko zajmą się montażem ale również pomogą w podjęciu słusznej decyzji zakupowej. My skorzystaliśmy z usług firmy Domega w Poznaniu, ponieważ wielu znajomych nam ich polecało. Obsługa na poziomie i dobrze obeznana w ofercie, do tego bardzo konkurencyjne ceny w przypadku polskich producentów. Przedstawili całą ofertę ze zwróceniem uwagi na właściwości danych modeli i już pierwszego dnia wybraliśmy okna od Plastpol. Dodatkowo zajmują się również montażem, więc jest to tylko dodatkowe ułatwienie. Pełen profesjonalizm!
czaroslaw33

Postprzez Rympal » 2018-02-23, 09:46

dzentelmen82 napisał(a):Słyszałem juz o tych oknach, ale coś mi w nich nie pasowało. Tyle że nie jestem pewien, co to takiego było. W każdym razie ktoś mi odradzał z jakiegoś powodu.

Wiele osób narzeka na ceny oknoplastu, chociaż i tak są niższe niż na przykład okien drewnianych. Poza tym właściwie nie ma się do czego przyczepić, bo to jedne z najlepszych okien PVC na rynku.
Rympal

Postprzez dzentelmen82 » 2018-02-26, 11:15

Nie nie, tu chodziło chyba o ten ruchomy słupek. Ponoć może to jakoś nadmiernie obciążać okno czy coś takiego, że jest ryzyko odkształcania. Jest to możliwe?
dzentelmen82

Postprzez Rympal » 2018-02-27, 13:17

To raczej mocna przesada. Faktycznie na ramie jest wtedy większe obciążenie, ale w związku z tym jest ona odpowiednio wzmocniona. Żaden producent nawet tanich okien nie dopuściłby do sprzedaży okien które przez samo otwieranie można odkształcić.
Rympal

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okna i drzwi