Nietypowe drzwi wewnętrzne

Re: Nietypowe drzwi wewnętrzne

Postprzez theme » 2016-06-14, 08:34

Widzę kolego, że chyba nigdy drzwi nie montowałeś. Ja nie widzę różnicy przy montażu drzwi H=210 czy H=175. Jedne i drugie trzeba tak samo dobrze ustawić i zamontować. Filozofii tu większej niema.
Co do skracanych tak mocno - tak jak pisałem wyżej, uważać trzeba na to aby klamka nie wyszła o 35cm niżej od normalnej klamki. Głupio takie drzwi się później otwiera.
W dawniejszych czasach gdy Polskę zalewała fala drzwi z Azji można było się natknąć na takie kwiatki szykowane pod rynek Azjatycki, gdzie klamka była odczuwalnie niżej od naszych Europejskich drzwi. Niby 10-15cm różnicy ale wrażenie dziwne gdy człowiek co chwilę mylił się i szukał dłonią klamki.
theme

Odp

Google - reklama

Postprzez ODB » 2016-07-20, 14:26

Tutaj jestem zdania,że nawet jeżeli chcemy kupić takie nietypowe drzwi,to warto jednak postawić na solidność i sprawdzić walory praktyczne,aby potem nie było rozczarowania. Sprecyzuj jeżeli możesz jaki budżet posiadasz na zakup takich drzwi.
ODB

Postprzez EkspertPorta » 2017-05-05, 21:01

Witam, drzwi innowacyjne mogą mieć naprawdę różny charakter i w dużej mierze ich "innowacyjność", może opierać się zarówno na nietypowych wymiarach, formatach lub modelach, jak i na spójności czy też kontraście, z pozostałymi elementami aranżacji. W ostatnim czasie dużym zainteresowanie cieszą się wspomniane wcześniej drzwi przesuwne i łamane, dzięki nim można stworzyć dodatkową przestrzeń. Idealnie sprawdzają się w kawalerkach - stanowią alternatywę dla tradycyjnych skrzydeł, ponieważ potrzebują znacznie mniej miejsca. To rozwiązanie na wygospodarowanie niewielkiej wnęki, która może stać się również garderobą. Więcej na temat funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań do każdego rodzaju wnętrza, znajduje się na blogu - zapraszam
https://www.porta.com.pl/blog/
Pozdrawiam,
Ekspert Porta
EkspertPorta

Postprzez mazwoj » 2017-05-18, 12:48

Tylko wyróżnijmy dwa systemy drzwi przesuwnych - naścienny i chowany w ścianę. Ten pierwszy zajmuje wbrew pozorom sporo drzwi na ścianie i nie można np umiejscowić tam mebla (chyba, że komuś nie przeszkadza komoda odsunięta jakieś 10-15cm od ściany). System chowany w ścianie jest bardziej dyskretny i nie zajmuje tyle miejsca optycznie i praktycznie w pomieszczeniu. Nie zawsze trzeba dom projektować pod takie drzwi. Są systemy gdzie wystarczy lekka zabudowa z GK. Prosto, szybko i tanio można zrobić taką ściankę. Przydatna jest później, bo można dosunąć meble do ściany, powiesić obrazy czy co kto sam sobie życzy.

A co do łamanych drzwi z Porty (alfa i beta) moim zdaniem są jak najbardziej OK, choć ja mam grube paluchy i zawsze mam problem z tymi pochwytami w Becie.
mazwoj

Postprzez mZakupyMonika » 2017-08-12, 18:44

Zobacz w Castoramie, mają teraz mnóstwo ciekawych modeli na wyprzedaży: https://mzakupy.com/CASTORAMA/Gazetka-1 Monika, mZakupy.com :mrgreen:
mZakupyMonika

Postprzez Auroks » 2017-08-14, 10:31

Myślę, że spokojnie możesz poszukać również w "zwykłych" sklepach internetowych ze stolarką budowlaną, gdzie też dopasujesz ciekawy wzór drzwi wewnętrznych. Jedno na co zwróć uwagę to ceny- te oryginalne modele będą o wiele droższe.
AUROKS Centrum Budowlane - Klinkier - Kominy - Kotły
Auroks

Postprzez mazwoj » 2017-08-24, 14:25

Jasne, że można w sklepach internetowych ze stolarką popatrzeć. Ja raczej jestem zwolennikiem zakupów twarzą w twarz ;). Może dlatego, że pracuję przy sprzedaży i montażu drzwi, to wiem ile zachodu czasem trzeba aby dobrać drzwi i je później zamontować. O logistyce nie wspomnę. Jakoś nie wyobrażam sobie kuriera co ma moje drzwi na palecie i jeszcze na nich stos paczek, albo co gorsza oparł je jakkolwiek o naczepę wewnątrz. My używamy specjalnych samochodów ze stojakiem.
Poza tym co do ciekawych drzwi. Drzwi zewnętrzne widzę, że jest lekki trend aby robić wyższe. Wikęd ma swoje 240-ki, jakaś firma robi nawet 300-ki :shock:
Wewnętrzne drzwi (te z ciekawych rzeczy) poszły w kierunku ukrywania drzwi w ścianie. Erkado ostatnio wypuściło drzwi z ukrytą ościeżnicą i skrzydłem, które można malować albo tapetować. Na żywo wygląda na prawdę OK. Z ładnie obrobioną ościeżnicą aluminiową jest na prawdę super, tylko wiadomo - trzeba dopieścić wszystko, bo jak ktoś niestarannie obrobi ościeżnicę to będzie kibel.
mazwoj

Postprzez kama28 » 2017-10-26, 11:03

Możesz sprawdzić drzwi z oferty RES DOM w Rzeszowie - na Placu Wolności 7, naprawdę sporo tego. Takie nietypowe też jak najbardziej możesz zamówić. Tutaj masz ich stronkę: http://www.res-dom.pl
kama28

Postprzez mazwoj » 2017-10-26, 14:58

Nietypowe drzwi to raczej zamawia się u określonego producenta, który podejmie się zrobienia takich drzwi. Salon jest już mniej ważny, choć wiadomo - trzeba ogarniętego człowieka aby pomierzył i podpowiedział coś ze swojego większego doświadczenia. Tego salonu co polecasz nie znam. To nie moje regiony.
Co do tych drzwi nietypowych, to tak niski wymiar powoduje to, że nie da się skrócić zwykłego skrzydła. Raz, że utnie się cały ramiak. Dwa że będzie wyglądało to komicznie jak wyjdzie nam 3cm płyciny na dole. Inna rzecz, to klamka która też będzie bardzo nisko. Ja akurat pracuję w jednym z warszawskich sklepów z drzwiami i dość często zamawiamy mniej typowe rozwiązania. Porta w tym jest bezbłędna, ale ceny czasem są dość spore za takie "zachcianki". W Erkado i Invado też zazwyczaj nie robią problemu i cena tam jest milsza dla oka. Ale są też firmy, co nie lubią podejmować się takich wyzwań. Wszystko zależy na jakim sprzęcie się pracuje i jaką politykę prowadzi nada firma. Trzeba popytać.
mazwoj

Postprzez Burt » 2017-11-22, 11:56

Nie wiem czy takie nietypowe, ale u wielu znajomych nie widziałem, a my szklane mamy z http://www.solidnedrzwi.pl/ i jak dla mnie efekt jest świetny, wzorów jest bardzo dużo i my taki minimalistyczny wybieraliśmy, ale jak ktoś ma bardziej rozwiniętą fantazję to sobie może poszaleć bo niektóre są bardzo fikuśne
Burt

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Okna i drzwi