Nietypowe drzwi wewnętrzne

Re: Nietypowe drzwi wewnętrzne

Postprzez theme » 2016-06-14, 08:34

Widzę kolego, że chyba nigdy drzwi nie montowałeś. Ja nie widzę różnicy przy montażu drzwi H=210 czy H=175. Jedne i drugie trzeba tak samo dobrze ustawić i zamontować. Filozofii tu większej niema.
Co do skracanych tak mocno - tak jak pisałem wyżej, uważać trzeba na to aby klamka nie wyszła o 35cm niżej od normalnej klamki. Głupio takie drzwi się później otwiera.
W dawniejszych czasach gdy Polskę zalewała fala drzwi z Azji można było się natknąć na takie kwiatki szykowane pod rynek Azjatycki, gdzie klamka była odczuwalnie niżej od naszych Europejskich drzwi. Niby 10-15cm różnicy ale wrażenie dziwne gdy człowiek co chwilę mylił się i szukał dłonią klamki.
theme

Odp

Google - reklama

Postprzez ODB » 2016-07-20, 14:26

Tutaj jestem zdania,że nawet jeżeli chcemy kupić takie nietypowe drzwi,to warto jednak postawić na solidność i sprawdzić walory praktyczne,aby potem nie było rozczarowania. Sprecyzuj jeżeli możesz jaki budżet posiadasz na zakup takich drzwi.
ODB

Postprzez EkspertPorta » 2017-05-05, 21:01

Witam, drzwi innowacyjne mogą mieć naprawdę różny charakter i w dużej mierze ich "innowacyjność", może opierać się zarówno na nietypowych wymiarach, formatach lub modelach, jak i na spójności czy też kontraście, z pozostałymi elementami aranżacji. W ostatnim czasie dużym zainteresowanie cieszą się wspomniane wcześniej drzwi przesuwne i łamane, dzięki nim można stworzyć dodatkową przestrzeń. Idealnie sprawdzają się w kawalerkach - stanowią alternatywę dla tradycyjnych skrzydeł, ponieważ potrzebują znacznie mniej miejsca. To rozwiązanie na wygospodarowanie niewielkiej wnęki, która może stać się również garderobą. Więcej na temat funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań do każdego rodzaju wnętrza, znajduje się na blogu - zapraszam
https://www.porta.com.pl/blog/
Pozdrawiam,
Ekspert Porta
EkspertPorta

Postprzez mazwoj » 2017-05-18, 12:48

Tylko wyróżnijmy dwa systemy drzwi przesuwnych - naścienny i chowany w ścianę. Ten pierwszy zajmuje wbrew pozorom sporo drzwi na ścianie i nie można np umiejscowić tam mebla (chyba, że komuś nie przeszkadza komoda odsunięta jakieś 10-15cm od ściany). System chowany w ścianie jest bardziej dyskretny i nie zajmuje tyle miejsca optycznie i praktycznie w pomieszczeniu. Nie zawsze trzeba dom projektować pod takie drzwi. Są systemy gdzie wystarczy lekka zabudowa z GK. Prosto, szybko i tanio można zrobić taką ściankę. Przydatna jest później, bo można dosunąć meble do ściany, powiesić obrazy czy co kto sam sobie życzy.

A co do łamanych drzwi z Porty (alfa i beta) moim zdaniem są jak najbardziej OK, choć ja mam grube paluchy i zawsze mam problem z tymi pochwytami w Becie.
mazwoj

Postprzez mZakupyMonika » 2017-08-12, 18:44

Zobacz w Castoramie, mają teraz mnóstwo ciekawych modeli na wyprzedaży: https://mzakupy.com/CASTORAMA/Gazetka-1 Monika, mZakupy.com :mrgreen:
mZakupyMonika

Postprzez Auroks » 2017-08-14, 10:31

Myślę, że spokojnie możesz poszukać również w "zwykłych" sklepach internetowych ze stolarką budowlaną, gdzie też dopasujesz ciekawy wzór drzwi wewnętrznych. Jedno na co zwróć uwagę to ceny- te oryginalne modele będą o wiele droższe.
AUROKS Centrum Budowlane - Klinkier - Kominy - Kotły
Auroks

Postprzez mazwoj » 2017-08-24, 14:25

Jasne, że można w sklepach internetowych ze stolarką popatrzeć. Ja raczej jestem zwolennikiem zakupów twarzą w twarz ;). Może dlatego, że pracuję przy sprzedaży i montażu drzwi, to wiem ile zachodu czasem trzeba aby dobrać drzwi i je później zamontować. O logistyce nie wspomnę. Jakoś nie wyobrażam sobie kuriera co ma moje drzwi na palecie i jeszcze na nich stos paczek, albo co gorsza oparł je jakkolwiek o naczepę wewnątrz. My używamy specjalnych samochodów ze stojakiem.
Poza tym co do ciekawych drzwi. Drzwi zewnętrzne widzę, że jest lekki trend aby robić wyższe. Wikęd ma swoje 240-ki, jakaś firma robi nawet 300-ki :shock:
Wewnętrzne drzwi (te z ciekawych rzeczy) poszły w kierunku ukrywania drzwi w ścianie. Erkado ostatnio wypuściło drzwi z ukrytą ościeżnicą i skrzydłem, które można malować albo tapetować. Na żywo wygląda na prawdę OK. Z ładnie obrobioną ościeżnicą aluminiową jest na prawdę super, tylko wiadomo - trzeba dopieścić wszystko, bo jak ktoś niestarannie obrobi ościeżnicę to będzie kibel.
mazwoj

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Okna i drzwi