Jakie okna pcv wybrać?

Jakie okna pcv wybrać?

Postprzez Masleckii » 2014-01-27, 18:53

Potrzebuję okien do domu.
Już zdecydowałem się praktycznie w 100%, że będą to zwykłe okna z pcv - tylko jaka firma i ilu komorowe?
Okna potrzebne do całego domu - czy ktoś doradzi jakie dokładnie kupić?
Masleckii

Odp

Google - reklama

Re: Jakie okna pcv wybrać?

Postprzez MajsterZbigniew » 2014-01-27, 19:52

Czekaj czekaj... już odbieram pozytywne wibracje z Twojego posta.
A nie - przecież nie jestem wróżką! Dlatego skąd niby mam wiedzieć o jaki dom ci chodzi i jakie okna masz na myśli. Ilość komór w oknach jest dla ozdoby? Nie sądzę, przecież tu chodzi głównie o utrzymanie ciepła. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy Twój dom jest izolowany, czy mieszkasz w bloku czy w mieszkaiu, a jeśli w bloku to na parterze czy na ostatnim piętrze (jeszcze w rogu budynku). To wszystko jest bardzo istotne i warto żebyś mi na te pytania odpowiedział, bo inaczej za wiele nie wiem.

Zwykłe okna PVC to akurat dobry wybór. Teraz zazwyczaj produkuje się w PCV, bo to tańsze. Owszem, drewno też jest w modzie, ale no powiedzmy sobie szczerze, drewniane okna w nowej technologii są zazwyczaj znacznie droższe. Wielu powie, że ładniejsze itd, ale naprawdę to kwestia gustu, bo właściwości i żywotność mają podobne.

Co do firm, to też jest ich masa. W mojej okolicy ostatnio bardzo popularne są okna z firmy Drutex. Na pewno ich kojarzysz, dlatego że reklamowali się dość sporo w telewizji, dlatego prawdopodobnie działają w całej Polsce (niech mnie, jeśli się mylę).
Ceny są naprawdę przystępne, jak za produkty takiej jakości. Ja je kupowałem do swojego domku jednorodzinnego i za okno płaciłem coś koło 500 zł, więc moim zdaniem cena niezła. To też były okna pcv. Pozdrawiam.
MajsterZbigniew

Postprzez Monti123 » 2014-02-02, 21:13

Rzeczywiście mało mówisz o tym, na jakich parametrach okna Ci zależy, więc trudno cokolwiek doradzić. Jeśli chcesz aby w domu było ciepło wybierz okna energooszczędne, czyli zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw, pakiety szybowe oraz zadbaj o późniejszy ciepły montaż. Jeśli mają być bezpieczne to....itd.
Monti123

Postprzez zlosliwiec8 » 2014-02-13, 07:47

też mam problem z wyborem okien...
zlosliwiec8

Postprzez Joan » 2014-02-20, 18:28

Najważniejsze żeby były szczelne , przynajmniej u mnie. Co do bezpieczeństwa to my i tak chcemy alarm założyć.
Joan

Postprzez oknotest » 2014-03-01, 19:47

Joan napisał(a):Najważniejsze żeby były szczelne , przynajmniej u mnie. Co do bezpieczeństwa to my i tak chcemy alarm założyć.

Kłopot w tym, że "żeby były szczelne" to nic nie znaczy. W technice okiennej będzie Pani miała do czynienia z 4 klasami szczelności powietrznej i aż 10 klasami wodoszczelności. O oknie w którejkolwiek z klas można powiedzieć, że "jest szczelne". Ba! Szczelne i zgodne z normą!!! Niestety część z nich będzie dziurawa jak sito :D . Też zgodnie z normą. Jeśli mówi się "szczelność" w odniesieniu do okien, to konieczne jest podanie jakichś wartości określających tę szczelność. Jeśli tego się nie zrobi, to jak później reklamować nieszczelność?
oknotest

Postprzez BIBB1991 » 2014-03-07, 16:26

Każdy inwestor w trakcie budowy domu lub remontu mieszkania musi podjąć decyzję o zakupie okien. Wybór jest z pozoru bardzo łatwy, ponieważ w większości przypadków działania marketingowe skupiły uwagę inwestorów tylko na jednym z wielu parametrów technicznych określających właściwości okien. Mowa tutaj o współczynniku przenikania ciepła. Niestety przy opisywaniu tego parametru mamy również do czynienia z działaniami marketingowymi...
BIBB1991

Postprzez Fez » 2014-04-27, 11:52

W przypadku takich okien warto też rozważyć firmę Vidok - mają wyrobioną pozycję na rynku, więc mamy pewność, że nie kupimy szmelcu, jak w przypadku "lokalnych" producentów, o których nic w zasadzie nie wiadomo. Ja zamawiałem u siebie okna w ich oddziale z Lublina i jestem bardzo zadowolony. Okna odpowiednio wykonane i co najważniejsze - dopasowane. Nie ma więc mowy, żebym za 2-3 lata musiał coś poprawiać, bo zaczną wychodzić pierwsze wady. Szczerze polecam, co zresztą potwierdzają inne opinie w internecie.
Fez

Postprzez gburek27 » 2014-04-28, 08:16

Ja polecam firmę Drutex. Np 7 komorowe Iglo Energy współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,6 W/(m2K)*.
gburek27

Postprzez Hani » 2014-05-05, 15:48

A czy takie bardzo szczelne okna nie wpływają jakoś na wentylację w domu? Mamy ogrzewanie gazowe.
Hani

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Okna i drzwi