Jakie okna kupić dwuszybowe czy trzyszybowe?

Jakie okna kupić dwuszybowe czy trzyszybowe?

Postprzez piter » 2012-08-14, 11:22

Na jakie okna mam się zdecydować do mojego nowego domu trzyszybowe czy dwuszybowe? Czy okna trzyszybowe to dzisiaj już standard? Czy okna trzyszybowe są dużo cieplejsze niż te dwuszybowe?
piter

Odp

Google - reklama

Re: Jakie okna kupić dwuszybowe czy trzyszybowe?

Postprzez ekspert » 2012-08-14, 13:08

Istnieje wiele argumentów przemawiających jak najbardziej „Za” zakupem okien trzyszybowych.

Przede wszystkim, ich współczynnik przenikania ciepła U jest najmniejszy, przez co izolacyjność cieplna szyb staje się automatycznie jak największa. Okna trzyszybkowe posiadające trzy zwyczajne szyby, mają wartość współczynnika U na poziomie 1,9 W/mkw.K Podczas gdy okna z dwóch szyb oddzielonych pustką przestrzenią mają ten sam współczynnik na poziomie 3 W/mkw.K. Dodajmy, że lepszej jakości okna trzyszybowe charakteryzują się współczynnikiem U o wartości od 1,3 do 1,6 W/mkw.K. Takie cieplejsze szyby zespolone producenci okien uzyskują dzięki zastosowaniu odpowiedniego, niskoemisyjnego szkła. Zapobiega ono bardzo skutecznie ucieczce ciepła z pomieszczeń domowych do otoczenia budynku. Jeszcze mniejszy współczynnik przenikania ciepła o wartości 1,1 W/mkw.K można uzyskać stosując szybę niskoemisyjną oraz wypełnioną argonem w przestrzeni istniejącej pomiędzy szybami.

Im niższy współczynnik U tym cieplej w pomieszczeniu. Różnice pomiędzy oknami z dwoma szybami i trzema mogą wynosić nawet kilka stopni Celsjusza. Należy zaznaczyć, że im wyższa jest temperatura na wewnętrznej powierzchni szyby, tym mniej ucieka ciepłą i tym rzadziej następuje skroplenie się pary wodnej na szybie, jeśli w pomieszczeniu znacząco wzrośnie ogólny poziom wilgotności powietrza.
Najlepsza okna 3-szybowe mogą mieć współczynnik U na poziomie 0,3 W/mkw.K. Takie okna są jednak bardzo drogie, dlatego też bardzo niewielka grupa inwestorów jest skłonna je zastosować.
ekspert

Postprzez Jan » 2012-09-18, 06:38

Ja myślę, że jeśli dom jest dobrze ogrzewany i ocieplony to okna trzyszybowe nie są wymagane chociaż dobrze jak są.
Jednak nie ma co z tego robić większej afery. Ja u siebie mam 2 szybowe i jest oki :)
Jan

Postprzez Murarz » 2012-10-11, 06:39

Moim zdaniem 3 szybowe okna są dobre jak się ma dużo okien w domu czyli ciepło ma którędy uciekać.
Jeśli ma się takie okna to ciepło tak nie ucieka :)
Murarz

Postprzez Agata » 2012-10-23, 06:03

Im więcej szyb oknach tym lepsza będzie izolacja w zatrzymanie ciepła w domu.
Jeśli ktoś jest zmarzluchem to powinien kupić kilku komorowe okna i nie oglądać się na tych co mają cieńsze.
Agata

Postprzez budowlany » 2013-01-13, 18:31

Zdecydowanie warto kupić okna 3-szybowe. Mam znajomego który ma takie okna i latem kiedy stałem przy tym oknie (było baardzo ciepło) nie czułem w ogóle ciepła. Dobra izolacyjność cieplna także wiele da zimą. Polecam zainwestowac więcej i mieć lepsze okna. Różnica w cenie napewno sie zwróci.
budowlany

Postprzez morcys » 2013-06-04, 18:34

ile szyb faktycznie jest potrzebnych? generalnie jak okna są zespolone, to wystarczą dwie szyby
morcys

Postprzez pz88 » 2013-06-17, 13:17

Zimy mamy iście syberyjskie. ;) Wg mnie 2-szybowe wystarczą w zupełności. I tak przez połowę roku będą otwarte, bo pogoda nie tylko na to pozwoli, ale będzie tego wymagać.
pz88

Postprzez morcys » 2013-06-27, 14:46

wszystko zależy od rodzaju budownictwa- domy pasywne na pewno wymagają co najmniej trzyszybowych
morcys

Postprzez Gabriela » 2013-10-01, 11:20

Niby dwuszybowe powinny wystarczyć przy naszych warunkach pogodowych, ale z drugiej strony trzyszybowe na pewno bardziej izolują ciepło i głos, więc im lepsze okna tym mniej grzejesz - czy jest mega zimno czy nie :)
Gabriela

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Okna i drzwi