Jakie drzwi zewnętrzne?

Re: Jakie drzwi zewnętrzne?

Postprzez DariuszG » 2018-05-23, 16:20

Jeśli szukacie dobrych okien to odsyłam do tej firmy- www.kada.slupsk.pl. U nich kupiliśmy naprawdę dobre okna za przystępną cenę, wiec warto mieć firmę na uwadze gdy dojdzie do wybierania modeli. :)
DariuszG

Odp

Google - reklama

Postprzez Czikalator » 2018-05-25, 10:20

Nie brali pewnie pod uwagę tego, że informacja o nich pójdzie w świat, a potem wszyscy będą ich unikać. Chyba że ktoś by nie miał wyjścia i musiałby ich wybrać. Pracownicy nie mają wtedy też takiego doświadczenia, bo skoro montują drzwi raz na jakiś czas, to trudno zdobyć odpowiednie doświadczenie. Po drugie zakładam, że płacą im grosze, to po co się mają przykładać. No niestety, ale jak płacisz tak masz. Przyznam się, że raz zamówiłem drzwi po taniości i żałowałem tego. Drzwi niby zamontowane, ale wszystko tak skopane, że "fachowcy" jeszcze kilka razy do mnie przyjeżdżali, żeby naprawić swoje błędy. Koniec końców i tak nie jestem w pełni zadowolony.
Czikalator

Postprzez Mareks84 » 2018-06-05, 13:19

To prawda, nie ma sensu inwestować w dobre drzwi, jeśli mają działać niepoprawnie przez zły montaż. Jak kupiłem ciepłe drzwi zewnętrzne Schuco to ani przez myśl mi nie przeszło, żeby je montować samodzielnie, zwłaszcza że to było wysokie skrzydło. Ciepły montaż wymaga pewnego doświadczenia i dokładności, więc tą kwestię pozostawiłem firmie R&M Alufasady, która te drzwi wyprodukowała. W ten sposób mam pewność, że nie będzie niespodzianek, bo gwarancja jest na całość wraz z montażem, więc zdecydowanie lepiej brać całość usługi.
Mareks84

Postprzez Czikalator » 2018-06-19, 13:38

Mareks84 dokładnie, lepiej zdać się na specjalistów, niż zostawić to amatorom, albo co gorsza, samemu się brać za montaż. Jak wspominałem, sąsiadowi montowali to "fachofcy". Nawet mi trochę żal gościa, ale gdzieś muszą ciąć po kosztach, skoro tak tanio montowali.
Czikalator

Postprzez Rympal » 2018-06-20, 09:10

Tak cieli, że teraz zniknęli z runku, co? A jakie wybrał?
Rympal

Postprzez Czikalator » 2018-06-25, 10:01

No jak chciał po taniości, to wziął drewniane ze stalową wstawką. Bo takie zabezpieczenie mu wystarczy i o wiele lepiej się prezentuje. Tylko hmm, nie powiedziałbym, by to ładnie wyglądało. Drzwi mają już chyba z 3-4 lata i wyglądają paskudnie... Jak z sąsiadem gadałem, czy w ogóle je maluje, albo jakoś inaczej o nie dba, to jego komentarz brzmiał tak "A po co? Przecież to drzwi". Nie zdziwię się jeśli za rok, albo jeszcze w tym roku będzie wymieniać, bo te są po prostu zniszczone.
Czikalator

Postprzez theme » 2018-06-26, 08:18

Bardzo często przy niewłaściwym montażu drzwi można je po prostu uszkodzić. Ościeżnice nie są projektowane do tego aby były kilka razy montowane. Niekiedy powtórny montaż może okazać się już zbyt dużym przeżyciem dla ościeżnicy. Szczególnie jeśli jest to po prostu zwykła ościeżnica stalowa w dodatku składana na miejscu montażu przez montażystę. Pół biedy jeśli są to ościeżnice z drewna klejonego czy sztywne ościeżnice typu Termo jak w Wikędzie. One zniosą więcej ale bez przesady. Granice gdzieś zawsze są. Najgorzej jak ktoś źle wyreguluje skrzyło i będzie działało ono jak dźwignia wyrywając zawiasy z ościeżnicy albo wgniatając bolce w ościeżnicę.
Poza tym mur też ma jakąś wytrzymałość i gdzieś trzeba zamontować dyble. Nie jest fajnie jak rozwierca się otwór przy otworze. To znacząco osłabia mur. No i właściciel - on też ma jakąś wytrzymałość i cierpliwość.
theme

Postprzez Czikalator » 2018-06-26, 11:45

Ja nawet nie zliczę ile razy znajomi narzekali na ekype, która im montowała drzwi. Czy to te zewnętrzne, czy wewnętrzne. Przyjdą Janusze i Heńki, co stracili zęby na montażu ze swoim sławetnym tekstem, „Panie, będziesz Pan zadowolony”. A potem męcz się, bo drzwi źle dopasowane, bo krzywo ościeżnicę zamontowane, itp. Ale jak to mówi staropolskie przysłowie, chytry dwa razy traci. Albo i więcej. Ale no co zrobisz. Nie uzmysłowisz wszystkim, że lepiej brać ludzi z polecenia, albo zlecić montaż jakiejś dużej firmie, która się na tym zna. Niektórzy wolą zapłacić mniej i tekst, który ubóstwiam „Po co mam przesłać, to wolę swoim dać zarobić”. To potem niech taka osoba się nie dziwi, że robota spartaczona. To teraz oczywista oczywistość, ale firmy produkujące drzwi, jak np. Aluhaus raczej nie pozwolą sobie, by współpracować z kimś, kto się nie zna na fachu. Przecież w salonach często jest oferowany również montaż. A tam też nie zatrudniają bele kogo, bo taka firma by padła.
Czikalator

Postprzez Radoslawem » 2018-06-29, 14:10

Tak jak wcześniej było napisane, ale no niestety. Chcesz mieć porządnie, to trzeba patrzeć na te większe firmy. Po drugie, same drzwi i dodatki które są przez nie oferowane już wskazują, że mają większe doświadczenie. Przy wcześniej wspomnianym Aluhausie, jak przeglądałem ich ofertę, to można dodatkowo zamówić czytnik bluetooth, czy czytnik linii papilarnych. Ktoś powie, że gadżet, ale według mnie to bardzo użyteczny gadżet. Palce i telefon mamy przy sobie praktycznie zawsze. Dzisiaj z domu prędzej bez portfela wyjdziesz, niż bez telefonu.
Radoslawem

Postprzez mazwoj » 2018-07-08, 13:05

Dodatkowo zakup drzwi z montażem wychodzi znacznie lepiej cenowo, bo wtedy można mieć drzwi wraz z usługą na 8% VAT, a nie na 23% jak to byłoby w przypadku oddzielnego zakupu i oddzielnego montażu. Kolejna rzecz jest taka, że nawet przy wydawałoby się prostych montażach można coś sknocić. Swego czasu miałem kilka reklamacji na drzwi Herse na wyrwany zawias. Oczywiście, jak ktoś przy montażu nie pomyśli, a tam są fabrycznie dokręcone zawiasy do transportu, to przy próbie pierwszego zamknięcia nie dziwię się, że powstaje taka dźwignia, że jest w stanie ona wyrwać zawias. Z taką siłą dałoby się wyrwać dyble ze ściany, a nie tylko zawias z ościeża. I to niby doświadczeni monterzy popełniali takie błędy.
mazwoj

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okna i drzwi