Jakie drzwi zewnętrzne?

Re: Jakie drzwi zewnętrzne?

Postprzez Zbydrew » 2018-03-20, 09:24

Zgadzam się że podstawą podczas wyboru drzwi czy okien jest nie tylko firma, ale przede wszystkim ich poprawny montaż i od tego wszystko się zaczyna. Akurat tym zajmujemy się na co dzień więc także możemy pomóc i doradzić.
Zbydrew

Odp

Google - reklama

Postprzez mazwoj » 2018-03-27, 18:26

Ja jestem zdania, że te tematy można rozdzielić i osobno znaleźć drzwi od dobrego producenta spełniające nasze wymagania i osobno można poszukać montażysty, co te drzwi zamontuje zgodnie ze sztuką i wymaganiami danego wyrobu. Oczywiście wybierając drzwi i montaż w jednym punkcie można liczyć na niższy VAT, bo na wszystko będzie VAT z usługi czyli 8%, a nie jak w przypadku zakupu osobno i montażu osobno - 23% na drzwi i 8% na montaż. No ale coś za coś. Ja wolałbym stracić na vacie ale mieć dobrze zamontowane drzwi.
mazwoj

Postprzez Czikalator » 2018-03-28, 13:04

No nie do końca zgodziłbym się z tym, że od montażu "wszystko się zaczyna", ale co kto lubi :P Podczas wyboru drzwi zacząć trzeba od materiału, później od parametrów, jakie nas interesują, następnie firma - sprawdzenie jakości wykonania drzwi, wybór odpowiedniego modelu, wzoru, a później montaż. Wszystko tak samo ważne, ale jakąś sensowna kolejność trzeba zachować.
Czikalator

Postprzez theme » 2018-03-28, 14:18

Zgadza się. Poprawny montaż jest tylko puentą dla wysiłków Inwestora. On szuka, analizuje, wnioskuje z podpowiedzi sprzedawcy i w końcu wybiera. Montażysta ma tego nie schrzanić ;). To tak pół żartem, pół serio.
A sam montaż jest bardzo ważną kwestią, bo może znacząco obniżyć walory drzwi jeśli będzie źle przeprowadzony. Jak zrobiony zostanie poprawnie to wyciągnie wszystko to co producent przewidział. Oczywiście są drzwi prostej konstrukcji jak np Normale z Wikędu gdzie nie potrzeba super finezji, bo tam jest sporo miejsca do regulacji i poprawiania montażu. Są też drzwi tak np. Premium z w/w firmy. Jedno oczko wyżej ale jest tam już zamek hakowy i wymaga on więcej skupienia i precyzji przy montażu. Nie jest to fizyka kwantowa i rzecz niewykonalna. Wystarczy ruszyć głową i być starannym. No a zamki hakowe stają się co raz popularniejsze więc warto przykładać się do montażu i Inwestorzy powinni szukać co raz lepszych montażystów stolarki, a nie pana Henia co pół życia na budowie spędził.
theme

Postprzez Radoslawem » 2018-03-29, 08:59

Ale ekipę montazową warto mieć nagraną z wyprzedzeniem, żeby później nie szukać w pośpiechu. A im mniej pośredników, tym lepiej.
Radoslawem

Postprzez theme » 2018-03-31, 14:32

I jedynym słusznym podejściem jest podpisywanie umowy na wykonanie konkretnej usługi. Taka umowa chroni i Inwestora i montażystę w razie niedogadania. Ja wchodząc na montaż ZAWSZE mam podpisaną umowę i wiem dokładnie do mam zrobić. Np. tylko demontaż starych drzwi (bez zabierania ich do utylizacji), do tego przygotowanie otworu do montażu + określony rodzaj montażu drzwi z określoną chemią. Przykładowo tylko użycie piany X + dyblowanie w miejscach przewidzianych przez producenta. Bez taśm i folii. To dokładnie określa co ja robię i za ile to robię i za co biorę odpowiedzialność.
theme

Postprzez Radoslawem » 2018-04-26, 09:51

I to jest zdrowe podejście. Umawianie czegoś na krzywy ryj nigdy się dobrze nie kończy, a niestety mam wrażenie że zdarza się dość często i nietrudno znaleźć wspomnianego pana Henia, co "wszystko umi, wszystko zrobi" tylko w razie problemów szukaj wiatru w polu.
Radoslawem

Postprzez Czikalator » 2018-04-27, 10:17

Tylko autoryzowani montażyści - jedyne rozwiązanie które daje choć cień gwarancji że wszystko pójdzie jak należy. Znajomy kupował drzwi aluhaus za grube pieniądze i chciał, żeby mu je "kolega" zamontował. Długo musiałem go odciągać od tego pomysłu, ale na szczęście dał się przekonać. Ale by miał zabawę, gdyby coś poszło nie tak :/
Czikalator

Postprzez theme » 2018-05-22, 16:46

Radoslawem - dlatego bierze się sprawdzonego montażystę z pewnego źródła, gdzie w razie problemów można iść wyegzekwować co swoje. Umowa na montaż drzwi to dla mnie absolutna podstawa, bo w razie problemów chroni ona zarówno mojego Klienta jak i mnie. On wie za co płaci i ja wiem co mam zrobić. Nie ma później proszenia i grożenia żebym zrobił to czy tamto więcej w tej samej cenie. Mam stworzoną konkretną tabelę z cennikiem usług i one są odpowiednio odhaczane i podsumowane - oczywiście w kwotach netto, VAT, brutto. Bardzo ułatwia takie coś życie i mi i moim pracownikom podczas montażu.
theme

Postprzez Radoslawem » 2018-05-23, 12:14

Też znam takich, co zamiast zdać się na fachowców, to ze szwagrem czy z kolegą montowali. A potem wielki lament, że tyle wydał a od drzwi ciągnie zimno, itp. Nie zawsze powiedzenie "Jeśli chcesz. aby było dobrze, zrób to sam" się sprawdza. Czasem lepiej zatrudnić specjalistów. Jeśli firma długo utrzymuje się na rynku, to znaczy że zna się na swoim fachu. Dlatego wolę nieco bardziej rozpoznawalne firmy jak Aluhaus. Firma działa już dość długo i nie ma raczej ryzyka, że zniknie z dnia na dzień. A niekiedy z lokalnymi, małymi zakładami właśnie tak się dzieje.
Radoslawem

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okna i drzwi