Drzwi zewnętrzne do mojego domu

Drzwi zewnętrzne do mojego domu

Postprzez Alekso32 » 2017-08-23, 12:05

Potrzebuje porady w zakresie wyboru drzwi zewnętrznych. Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby były ciepłe i solidne. Krótko, zwięźle i na temat.
Alekso32

Odp

Google - reklama

Re: Drzwi zewnętrzne do mojego domu

Postprzez Edek00 » 2017-08-23, 16:04

Cześć :) Dobrze, że idziesz również w jakość a nie patrzysz tylko na samą cenę bo często to prowadzi do problemów, gdy po skończonej gwarancji drzwi nagle ulegają zniszczeniu… Z dobrych producentów i w temacie satysfakcjonującej izolacji sprawdź model thermika felc (o izolacji termicznej 0.9 W/m2*K) od mikei. Drzwi mają drewniany ramiak skrzydła, wykluczający mostki cieplne oraz termoizolacyjną ościeżnicę w standardzie.
Edek00

Postprzez Rotin » 2017-08-24, 07:52

Drzwi, żeby odpowiednio spełniały swoją funkcje, musza też trochę kosztować. Jednak dzięki temu mamy zachowane bezpieczeństwo, fajne warunki izolacji termicznej i akustycznej.. drzwi na lata niełatwo znaleźć :P
Rotin

Postprzez mazwoj » 2017-08-24, 14:30

Z zewnętrznych to Hormann, Wikęd, KMT, Porta, CAL, Stolpaw. Z trochę tańszych Mar-Tom.
No i tu właściwie najważniejsze pytanie o to ile możesz wydać na drzwi. Celowo nie pytam o to ile chcesz, bo pewnie nic byś nie chciał wydawać ;)
Tak jak Kolega wyżej zauważył, to dobre drzwi muszą trochę kosztować. Nie jest to majątek, ale darmo ich nikt nie wyprodukuje.
Zobacz nawet na drzwi wewnetrzne - zmiana wypełnienia z plastra miodu na płytę homalight powoduje skok ceny o ponad 100zł na jednym skrzydle co przy przeciętnej cenie skrzydła wychodzi plus 25-35% ceny. Za to zmiana wypełnienia, zmienia zupełnie właściwości drzwi. Są znacznie cichsze dzięki temu.
mazwoj

Postprzez czaroslaw33 » 2017-08-24, 19:39

Wybór drzwi to nie jest wcale taka prosta sprawa. Sam dość długo przebierałem w ofertach no bo z drzwi stalowych jeden sprzedawca chwali Martom, drugi KMT trzeci jeszcze kogoś innego. Zdecydowałem się na drzwi produkcji Mikea, głownie ze względu na bardzo korzystny stosunek jakość-cena. Na przykład w zakresie termoizolacji to ich Thermika Felc ma współczynnik U 0,9W/m2K. Ciepłą ościeżnicę dają bez dopłat, do tego w cenie masz porządne klamki od Axy i komplet wkładek patentowych. Drzwi mam zamontowane od ponad roku i na ta chwilę nie ma uwag. Wszystko się otwiera, zamyka i co najważniejsze w przedsionku w zimie jest po prostu ciepło.
czaroslaw33

Postprzez mazwoj » 2017-08-25, 16:09

Już dałbyś sobie spokój. Popatrz na normy PN-EN w deklaracji właściwości użytkowych. Jest tam użyta nazwa PN-EN ISO 10077-1:2007, co oznacza nie mniej nie więcej, że do obliczenia tej cudownej izolacji termicznej został użyty wzór:
Obrazek
Uw – współczynnik przenikania ciepła okna, W/(m2·K),
A – pole całkowite powierzchni okna, m2,
Ug – współczynnik przenikania ciepła środkowej części szyby, W/(m2·K),
Ag – pole powierzchni, do której ma zastosowanie wartość współczynnika przenikania ciepła Ug, m2,
Uf – współczynnik przenikania ciepła ramy, W/(m2·K),
Af = A - Ag – pole powierzchni ramy okna, m2,
ψg – liniowy współczynnik przenikania ciepła w odniesieniu do mostka cieplnego na styku szyby z ramą okna, W/(m·K),
lg – długość, do której ma zastosowanie wartość liniowego współczynnika przenikania ciepła yg, m
(wzór wykorzystywany do obliczeń dla drzwi i okien)
Źródło w/w wzoru: http://www.stolarkavip.pl/prezentaja-wywiady/inne/245-ocena-izolacyjnoci-okien.html?start=2
Warto poczytać i złapać minimum wiedzy zanim dokona się zakupu. Pytanie czy w warunkach rzeczywistych też będą miały taki współczynnik przenikania ciepła dla drzwi pełnych?
mazwoj

Postprzez Konradon33 » 2017-08-27, 16:39

Też mamy drzwi Mikea :) Chodziło nam o uzyskanie jak najlepszych warunków izolacyjnych, ponieważ całość bryły naszego domu jest wykonana w stylu energoszczędnym, Dlatego z wiadomych przyczyn poszukiwaliśmy drzwi o jak najlepszych właściwościach termicznych i tak pojawiły się u nas Drzwi Thermika Pasiv o stratach poniżej ,72[W/m2]. Dobra izolacja cieplna to nie jest ich jedyna zaleta. Nigdy nie sądziliśmy na przykład, ze będziemy się jarać tym jak w drzwiach pracuje zamek ;-) Jakby co podrzucam link do katalogu: http://mikea.eu/catalog/thermika-pasiv-2017/
Konradon33

Postprzez stadnicky » 2017-10-12, 14:13

A aluminiowe? Drogie, wiem, ale co byście mogli polecić z tej gałęzi drzwi zewnętrznych?
stadnicky

Postprzez Dycha » 2017-10-16, 09:33

Drzwi aluminiowe są dobre, nawet bardzo, ale też drogie. Nawet bardzo. moim zdaniem nie warto brać tanich drzwi aluminiowych, bo w tej cenie dostaniejsz bardzo dobre stalowe. Jesli jednak masz dużo forsy i inwestujesz w dom na maksa, to zainteresuj się drzwiami z wysokiej półki. Za takie full wypas zapłacisz nawet 15 tysięcy i to i tak nie będzie najdrożej.
Dycha

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Okna i drzwi