drzwi aluminiowe vs drewniane

Re: drzwi aluminiowe vs drewniane

Postprzez alek » 2018-05-07, 17:54

Porządne drewniane okna z dębu amerykańskiego mamy z http://www.wiktorczyk.com.pl/pl Są solidne, mają dobre parametry energooszczędne i antywłamaniowe. My ze swoich jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak coś to firma wykonuje też na zamówienie okna nietypowe.
alek

Odp

Google - reklama

Postprzez DARI0 » 2018-05-23, 11:49

Hej, ale tutaj się rozmawia o drzwiach, a nie o oknach. Lepiej byś doradził co w temacie drzwi, a nie wyskakujesz z oknami.
DARI0

Postprzez Bracik82 » 2018-05-25, 09:54

Dotacja na domy energooszczedne, etc. jest chyba do 2019 roku. Bo to był program 6 letni. Jeśli masz taką możliwość, to lepiej zdecydować się na wybór drzwi aluminiowych, niż drewnianych. Przede wszystkim tych pierwszych nie musisz konserwować tak często, co niestety przy drewnianych jest uciążliwym obowiązkiem. Po drugie, przy dotacji koszt nowych drzwi wcale nie wydaje się już taki duży.
Bracik82

Postprzez Nowakoski78 » 2018-07-10, 08:22

W temacie stolarki aluminiowej i takiego wykonania to firma „ALUMEX” z miejscowości Borzęcin koło Babic w Mazowieckim oferuje takie właśnie kompleksowe usługi z zakresu stolarki aluminiowej i oferują produkcję konstrukcji aluminiowych i stolarki budowlanej z PCV na najwyższym poziomie.
Nowakoski78

Postprzez theme » 2018-07-13, 15:11

Bracik82 napisał(a):Dotacja na domy energooszczedne, etc. jest chyba do 2019 roku. Bo to był program 6 letni. Jeśli masz taką możliwość, to lepiej zdecydować się na wybór drzwi aluminiowych, niż drewnianych. Przede wszystkim tych pierwszych nie musisz konserwować tak często, co niestety przy drewnianych jest uciążliwym obowiązkiem. Po drugie, przy dotacji koszt nowych drzwi wcale nie wydaje się już taki duży.

Po trzecie musisz kupić drzwi o określonych parametrach, co wiąże się z ograniczonym wyborem. Nie chcę sugerować, że to jest ustawione z góry, że taki beneficjent ma kupić drzwi X czy Y, ale wybór jest na prawdę ograniczony.
Kolejna rzecz jest taka, że dom energooszczędny wyposażony jest w drzwi o Ud mniejszy jak 1,1, czyli tak na prawdę jest to spoooora część rynku. Nie wie jak jest w dotacji, ale pewnie pomieszali tam dom energooszczędny z pasywnym więc nie zdziwię się jak będzie tam mus kupić drzwi o Ud mniejszym jak 0,5, a to już tak na prawdę drogie konstrukcje od Hormanna albo Stolpawu zostają. Ja zdecydowanie widzę to inaczej - budowa z własnej kieszeni / kredytu, w standardzie na jaki mnie stać. Czytaj dom w którym mieszka 90% polskich rodzin, z ocieplonymi ścianami, fundamentami i poddaszem. Do tego okna i drzwi przyzwoitych producentów. Wspomnianego wcześniej Stolpawu (średnie serie), KMT, Wikędu czy CALa. Porządne drzwi, w ludzkich pieniądzach, o przyzwoitych parametrach.

Co do samych dotacji. Dzwoniłem kiedyś do urzędu z zapytaniem co i jak. Raz, że już dawno nie było dofinansowania tylko zostały kredyty. Druga rzecz jest taka, że musiałem kupić coś czego nie chciałem w cenie 2x wyższej jak przeciętna rynkowa. Trzecia jest taka, że kupiłem sam kocioł na pellet. Super ekologiczny itd. Ale przez urzędnika będzie odrzucony, bo producent dał tam półkę na której ewentualnie mógłbym spalić coś nieregulaminowego :). Ot historia taka mnie spotkała :).
theme

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Okna i drzwi