drzwi aluminiowe vs drewniane

Re: drzwi aluminiowe vs drewniane

Postprzez DARI0 » 2017-12-27, 11:35

Moim zdaniem akurat przeszklenia są po prostu ładne, i dają więcej światła. Nowoczesne drzwi zazwyczaj są brzydkie jak noc, niezależnie od materiału. Natomiast jeśli chodzi o izolację termiczną to zastanawiałbym się tylko pomiedzy aluminiowymi i stalowymi, gdzie kryterium głównym byłaby pewnie cena.
DARI0

Odp

Google - reklama

Postprzez Rympal » 2018-01-30, 13:28

Masz na myśli naświetla? W takim razie zgadzam się z Tobą, przynajmniej w tej częśći, że są ładne i doświetlają. Zdarzają się jednak estetyczne drzwi nowoczesne, proste, ale nie prostackie ;)
Rympal

Postprzez Bracik82 » 2018-01-31, 09:54

Pierwszy przykład z tej strony - http://www.aluhaus.com.pl/drzwi Drzwi Adora. Bardzo ładne, z prostą, przebiegającą przez środek linią.Wyglądają świetnie przecież.
Bracik82

Postprzez synbion » 2018-02-26, 12:49

Nie wiem skąd się wzięło przeświadczenie, że drzwi aluminiowe są brzydkie, skoro i tak większość ma drewnianą okleinę i można je mieć w różnych kolorach, z różnymi ozdobami, klamkami, antabami, przeszkleniami itp.
synbion

Postprzez Bracik82 » 2018-02-27, 14:26

To pewnie dlatego, że stare drzwi metalowe tak się kidyś robiło. Teraz wszystko jest ładne i estetyczne, ale idzie za tym też cena ;)
Bracik82

Postprzez theme » 2018-02-27, 16:32

DARI0 napisał(a):Moim zdaniem akurat przeszklenia są po prostu ładne, i dają więcej światła. Nowoczesne drzwi zazwyczaj są brzydkie jak noc, niezależnie od materiału. Natomiast jeśli chodzi o izolację termiczną to zastanawiałbym się tylko pomiedzy aluminiowymi i stalowymi, gdzie kryterium głównym byłaby pewnie cena.

Cena jest zasadniczo zazwyczaj pierwszym ograniczeniem przy wyborze drzwi. Pamiętaj o tym że tak samo jak stalówki, drzwi aluminiowe mają swoje półki cenowe i jakościowe. Aby cieszyć się z aluminiowych drzwi nie można kupować najtańszych, bo to samo będzie jakbyś kupił najtańsze stalówki. Niby lepsze od tego co wszyscy mają ze spółdzielni w blokach a jednak nadal dupa a nie drzwi.
Pytanie czy warto? Masz np Hormann ThermoSafe za ponad 10000zł z Ud 0,8. Masz też stalówki Wikędy Termo Prestige Lux z Ud =0,79. Oczywiście jedne i drugie drzwi były badane pełne / bez przeszkleń itd. Już pomijając tą jedną setną na korzyść Wikędów, to ich cena nie dojdzie nawet do połowy ceny Hormannów.
theme

Postprzez DARI0 » 2018-03-16, 10:51

To akurat wiem, że cena aluminiowych nadal bije na głowę wszystkie inne w tym negatynwym sensie. Za materiał się placi, więc nie dziwi mnie to specjalnie. Z jakiegoś powodu ludzie wybierają aluminium i nie sądzę, żeby chodziło tylko o "prestiż", którego i tak nie widać, bo rzut oka nie wskaże różnicy między aluminiowymi a stalowymi drzwiami.
DARI0

Postprzez Mareks84 » 2018-03-29, 14:50

Zgodzę się, że za drzwi aluminiowe trzeba nieco więcej zapłacić, ale różnice są ;) Drzwi z aluminium można zrobić nawet w bardzo dużym rozmiarze, a mimo to są lżejsze niż stalowe, więc łatwiej je obsługiwać. Poza tym teraz można znaleźć bardzo ciepłe drzwi, nawet o parametrach pasywnych. Robi takie np. firma R&M Alufasady na systemach Schuco.
Mareks84

Postprzez theme » 2018-03-31, 14:27

DARI0 napisał(a):To akurat wiem, że cena aluminiowych nadal bije na głowę wszystkie inne w tym negatynwym sensie. Za materiał się placi, więc nie dziwi mnie to specjalnie. Z jakiegoś powodu ludzie wybierają aluminium i nie sądzę, żeby chodziło tylko o "prestiż", którego i tak nie widać, bo rzut oka nie wskaże różnicy między aluminiowymi a stalowymi drzwiami.

Dokładnie. Zwykłe lub mniej zwykłe stalówki w antracycie będą bardzo przypominały drzwi aluminiowe na pierwszy rzut oka. Ja rozumiem jak ktoś ma na prawdę pasywny dom i szuka drzwi z Ud 0,4 ale płacenie za takie drzwi powyżej 10-12 tysiaków to dla mnie utopienie pieniędzy w błocie (poza faktem jak ktoś ma dotację na taki dom). Ciekaw jestem kiedy to się zwróci takiemu Inwestorowi.
Liczę że za kilka lat technologia stanieje, bo ma to sens i rację bytu ale na pewno nie w takich pieniądzach. Póki co dla mnie zostają tylko drzwi stalowe i drewniane, choć te drugie czasem też lubią postraszyć ceną.

A co co drugiego Kolegi to argument wagi mnie nie przekonuje, bo są np okna na HS'ach co ważą po 250kg i przesuwa się je jednym palcem.
theme

Postprzez DARI0 » 2018-04-26, 09:41

jeśli dobrze się orientuję kwestia nie tyle w wadze drzwi, co w odpowiednim ich osadzeniu. Jak montaż będzie schrzaniony, to nawet lekkie drzwi będą ciężko chodzić. Ale jakbym miał dotację tak jak mówisz to pewnie wziąłbym aluminiowe. Jak pasywnie to na całego :D
DARI0

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okna i drzwi