drzwi aluminiowe vs drewniane

Re: drzwi aluminiowe vs drewniane

Postprzez theme » 2017-06-28, 17:04

Za 8 tysięcy to aluminiowe drzwi można sobie do sklepu wsadzić a nie do domu. Rozumiem, że wiele osób tu zaszokuję, ale drzwi aluminiowe są bardzo drogie. Można kupić je tanio, ale wtedy wyrzuca się pieniądze w błoto, bo za tą samą kasę można mieć lepszej jakości drzwi stalowe.
Za 8 tysiaków to szczerze wolałbym kupić jak pisałem drzwi stalowe. Albo jakieś Hormanny Thermo65ki albo Wikęd Prestige. Oczywiście na ościeżnicy Termo, aby zachować jak najwyższe parametry (Wikędy mają ją w serii Prestige w standardzie). Do tego jakiś elegancki pochwyt, może jakieś naświetle, które również będzie na ościeżnicy Termo.
Śmiało wyrobić się można w 8 tysiakach brutto.
theme

Odp

Google - reklama

Postprzez synbion » 2017-06-30, 12:53

stadnicky napisał(a):A jaką kwotę płaciłeś za te drzwi? Da się gdzieś w granicach 8000 je dostać? Podoba mi się ta standardowa wersja, która jest na stronie
Obrazek
Może trochę jaśniejsze bym je zrobił, ale poza tym wyglądają bardzo fajnie, zwłaszcza z tym pochwytem.

Jeśli dobrze pamiętam to było około 9000zł. Musiałbym gdzieś papiery znaleźć, bo pewności nie mam. A co do jasności - możesz pzy składaniu zamówienia wybrać spośród proponowanych kolorów. Jak jest jakiś nietypowy to oczywiście trzeba będzie dopłacić, ale możliwość jest :)
synbion

Postprzez theme » 2017-07-13, 16:08

Co za problem w dzisiejszych czasach zamówić drzwi malowane w innym kolorze. Z okleiną jest już problem, ale z lakierowaniem drzwi chyba żadna większa firma nie będzie miała problemu.
Zobacz sobie np. na producentów drzwi stalowych czy drewnianych.
http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf
Strona 65 - Cameleon dopłata od 650zł netto za malowanie drzwi na wybrany kolor.
https://www.drzwi-cal.pl/assets/cenniki/CAL_cennik_drzwi_zewnetrznych.pdf
A tu paleta RAL do wyboru: https://www.barwy.net/paleta/ral/1

Dopłaty do takich drzwi są i to nie są małe kwoty, ale za to drzwi są lakierowane perfekcyjnie w żądanym kolorze. Dzięki temu można kupić drzwi w identycznym kolorze co blacha na dachu lub stolarka okienna. Dla ludzi bardzo szczegółowo budujących swoje domy ma to ogromne znaczenie.
theme

Postprzez synbion » 2017-07-25, 12:52

No niektórzy wszedzie upatrują problemów i reagują oburzeniem na to, że czasem trzeba dopłacić do jakiejś usługi. Tez tego nie rozumiem, ale jest takich ludzi sporo wbrew pozorom.
synbion

Postprzez DARI0 » 2017-07-26, 07:53

Jeszcze tylko słowo do theme - jak ktoś ma fundusze i potrzebę to nie widzę powodu, żeby nie miał brać dzwi aluminiowych. Ale rozumiem, że ceny faktycznie są wysokie. Mimo to widziałem drzwi alumniowe już w granicach 4-5 kawałków, także z dobrymi parametrami. Wiadomo, że aluminium jako sam materiał jest znacznie droższy, ale idą za tym korzyści. Nie jest to może oczywisty wybór, ale coraz popularniejszy.
DARI0

Postprzez synbion » 2017-08-25, 08:32

Myślę, że tu też trochę chodziło o zawartość aluminium w aluminium - tańsze drzwi alu będą miały innego rodzaju wypełnienie, droższe po prostu większy udział aluminium w konstrukcji, znaczy będą droższe, ale i bardziej bezpieczne, cieplejsze itp.
synbion

Postprzez SETH » 2017-08-28, 08:23

mazwoj napisał(a):
SETH napisał(a):Ja się spotkałem z twierdzeniem, że przeszklenia w drzwiach osłabiają konstrukcję i do tego negatynie wpływają na izolację termiczną. Jako że zależy mi na tym, żeby mieć jak najcieplej w strefie wejściowej to chyba będę musiał zrezygnować, chociaż wizualnie o wiele bardziej podobają mi się drzwi z przeszkleniami albo nawet naświetlami.

Średniej wielkości przeszklenie to jakieś pogorszenie współczynnika przenikania ciepła (Ud) o jakieś 0,25, co w konsekwencji daje jakieś ... hmmm grosze w ciągu roku. Nie jest to istotna wartość. Prędzej należałoby policzyć ile razy otwiera się i zamyka drzwi wejściowe, bo tam będzie większa utrata ciepła.
Uświadomić sobie też trzeba jedną rzecz. Aluminium, a aluminium to kolosalna różnica. Drzwi za 3000zł nie będą nawet podobne do tych za 8000zł.

Uspokoiłeś mnie tym wtedy, dopytałem jeszcze u sprzedawcy i potwierdził, że nie idą za tym jakieś wielkie straty ciepła, A na pewno jest jaśniej na wejściu do domu, co też ma swoją wartość.
SETH

Postprzez theme » 2017-08-28, 14:03

Nie sposób się nie zgodzić z Mazwojem. Zobacz sobie jakąkolwiek Deklarację Właściwości Użytkowych (DWU) i będziesz miał jasno napisane jaka jest różnica pomiędzy drzwiami pełnymi a drzwiami z przeszkleniem średniej wielkości.
http://wiked.pl/images/NOWECERTYFIKATY/DRZWI/_TERMO_PRESTIGE.pdf

Pełne drzwi w tym przypadku mają Ud=0,85 W/m2*K, a drzwi ze średnim przeszkleniem mają Ud=1,1 W/m2*K. Różnica wychodzi 0,25 W/m2*K. Te wartości w przeliczeniu na złotówki w ciągu roku mają na prawdę niewielkie znaczenie. Ważna jest też szczelność drzwi, bo przy wentylacji mechanicznej dom musi być bardzo szczelny. Strat ciepła nie da się wyeliminować. Można je mądrze ograniczać i kontrolować ile energii ucieka z domu i w jaki sposób to robi.
theme

Postprzez Czikalator » 2017-11-29, 13:47

To faktycznie nie jest duża różnica, wychodzi na to, że właściwie ma większy efekt psychologiczny niż faktyczny. No ale co poradzić, ludzie kochają statystyki i słupki :D
Czikalator

Postprzez Masterpur » 2017-12-05, 09:01

Poza różnicą cenową jest jeszcze wrażenie estetyczne czy przytulności i tutaj zdecydowanie lepiej wypadają drzwi drewniane, więc jeżeli miałbym coś polecać to właśnie ten materiał.
Masterpur

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okna i drzwi