drzwi aluminiowe vs drewniane

Re: drzwi aluminiowe vs drewniane

Postprzez synbion » 2017-04-21, 06:32

Na dłuższa metę aluminiowe drzwi to rzecz opłacalna, choć w początkowym stadium bardzo droga. Ale jeśli budujesz dom pasywny to właściwie jedyne sensowne wyjście. I wcale nie są zimne, jak niektórzy twierdzą, bo i z takimi głosami się spotykałem.
synbion

Odp

Google - reklama

Postprzez dkarbowski » 2017-04-23, 11:30

Jestem na bieżąco bo ostatnio wymieniała drzwi wejściowe w swoim domu. Głównie dlatego że były zniszczone przez psa który dobre kilka lat nie oszczędzał na nich swoich pazurów. Chwilę poszukałam i najlepszą ofertę miała ta firma http://www.oknostol.com.pl/ , więc też u nich zamówiłam drzwi wraz z montażem. Drzwi solidne i dobrze wygłuszone, a montaż szybki i bezproblemowy take mogę polecić. Zdecydowałam się na drewniane i nie żaluję więc doradzam drzwi drewniane
dkarbowski

Postprzez Dycha » 2017-04-26, 11:30

dkarbowski, poszukałaś? Sprawdź przed spamowaniem, z jakiego konta się logujesz, następnym razem pójdzie ci lepiej. I może naprawdę drzwi wymienisz.
Dycha

Postprzez JAG0DZIAN » 2017-05-23, 09:29

No niestety, nie brakuje ludzi, którzy będą w taki sposób reklamować "swoje" firmy. A przykład też niespecjalnie trafiony - pies kolejne drzwi i tak poniszczy. chyba że już nie macie psa.
JAG0DZIAN

Postprzez stadnicky » 2017-05-23, 14:15

Synbion a jakie ty masz drzwi? Wiem że aluminiowe, ale jakie dokładnie? Chodzi mi o to żeby porównać dla przykładu ten model, który miałeś z tym który ją teraz mam​ na oku.
stadnicky

Postprzez synbion » 2017-05-25, 09:28

Ja mam bardzo proste wizualnie drzwi Aulus z Aluhaus. Chciałem jak najmniej przeszkleń, bo nie rozumiem tej narastającej mody. No to mam bez :)
synbion

Postprzez SETH » 2017-06-08, 13:33

Ja się spotkałem z twierdzeniem, że przeszklenia w drzwiach osłabiają konstrukcję i do tego negatynie wpływają na izolację termiczną. Jako że zależy mi na tym, żeby mieć jak najcieplej w strefie wejściowej to chyba będę musiał zrezygnować, chociaż wizualnie o wiele bardziej podobają mi się drzwi z przeszkleniami albo nawet naświetlami.
SETH

Postprzez synbion » 2017-06-12, 07:35

Z jednej strony tak - przeszklenia będą wplywały na ocieplenie negatywnie, ale z drugiej -- najwięcej ciepła traci się przez wchodzenie i wychodzenie z domu. A trudno żeby z tego zrezygnować w przypadku drzwi :D No i istotny jest też fakt posiadania (albo nie) wiatrołapu. Jeśli go masz to wystarczy zawsze zamykać drzwi w środku, zanim wyjdzie się przez zewnętrzne i tyle. Mało kto o tym pamięta, a zawsze zaoszczędzi to trochę na ogrzewaniu, bo nawet przez kilka sekund można poczuć różnicę zwłaszcza przy siarczystych mrozach.
synbion

Postprzez stadnicky » 2017-06-14, 11:16

A jaką kwotę płaciłeś za te drzwi? Da się gdzieś w granicach 8000 je dostać? Podoba mi się ta standardowa wersja, która jest na stronie
Obrazek
Może trochę jaśniejsze bym je zrobił, ale poza tym wyglądają bardzo fajnie, zwłaszcza z tym pochwytem.
stadnicky

Postprzez mazwoj » 2017-06-21, 13:00

SETH napisał(a):Ja się spotkałem z twierdzeniem, że przeszklenia w drzwiach osłabiają konstrukcję i do tego negatynie wpływają na izolację termiczną. Jako że zależy mi na tym, żeby mieć jak najcieplej w strefie wejściowej to chyba będę musiał zrezygnować, chociaż wizualnie o wiele bardziej podobają mi się drzwi z przeszkleniami albo nawet naświetlami.

Średniej wielkości przeszklenie to jakieś pogorszenie współczynnika przenikania ciepła (Ud) o jakieś 0,25, co w konsekwencji daje jakieś ... hmmm grosze w ciągu roku. Nie jest to istotna wartość. Prędzej należałoby policzyć ile razy otwiera się i zamyka drzwi wejściowe, bo tam będzie większa utrata ciepła.
Uświadomić sobie też trzeba jedną rzecz. Aluminium, a aluminium to kolosalna różnica. Drzwi za 3000zł nie będą nawet podobne do tych za 8000zł.
mazwoj

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okna i drzwi