Ogrzewanie

Re: Ogrzewanie

Postprzez tolek6786 » 2018-02-28, 09:24

No właśnie, jak to jest z tą rekuperacją? Bo mam troszkę mieszane uczucia i do końca nie wiem, czy się na to decydować. Planuję umówić się również na spotkanie z przedstawicielem Wojwent, aby o wszystkim mi opowiedział. Mam nadzieję, że jest to możliwe, bo taka pomoc będzie mi potrzebna. Ale mam jedno ważne pytanie: czy dzięki rekuperacji naprawdę oszczędza się na ogrzewaniu? Jak to procentowo wygląda?
tolek6786

Odp

Google - reklama

Postprzez stasiu60 » 2018-02-28, 10:41

Właśnie takim dobrym dostawcą paliw jest firma http://www.lomax.com.pl/ Bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje i właśnie nie mam kłopotów z tym, aby komfortowo ogrzewać dom o tej porze roku. Oni też dostarczają takie paliwo do klientów biznesowych, więc rozwiązanie 2w1
stasiu60

Postprzez RafalCichocki » 2018-03-12, 14:00

Witam,

Dzięki zastosowaniu systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem można uzyskać oszczędność kosztów ogrzewania nawet do 30% w zależności od budynku. Nie jest to jedyna zaleta wentylacji mechanicznej. Dzięki rozmieszczeniu sieci przewodów w budynku, będzie do niego dostarczana zawsze odpowiednia ilość świeżego powietrza co znacznie zwiększy komfort użytkowania budynku. Nie będzie potrzeby otwierania okien, co pomoże rozwiązać problem z owadami oraz będzie pomocne dla alergików.
Przy okazji, jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem rekuperatora, zachęcam również do zapoznania się z centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie posiada wysokiej klasy aluminiowy przeciwprądowy wymiennik ciepła, który gwarantuje wysoki stopień odzysku ciepła wynoszący nawet do 90%. Centrala wentylacyjna może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu lub pilota zdalnego sterowania RCV. Rekuperator dostępny jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez alekspejski » 2018-03-12, 22:16

Myślę, że najlepsze ogrzewanie do Twojego domu będzie w stanie pomóc Ci wybrać fachowiec. Polecam Ci przejść się do 3e heating mi doradzili ogrzewanie gazowe z którego jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo zdecydowałem się jeszcze na ogrzewanie podłogowe. Miałem również możliwość skorzystać z dofinansowania KAWKA, dzięki czemu całość wyszła bardzo dobrze cenowo i świetnie mi się sprawdza.
alekspejski

Postprzez panpot » 2018-03-19, 21:31

no tak, ale nie wszędzie jest gaz i możliwość zainstalowania ogrzewania gazowego. w takich wypadkach dobrym rozwiązaniem będzie pompa ciepła. z resztą do ogrzewania podłogowego też zdecdowanie lepsza będzie pompa niż gaz...
panpot

Postprzez mazi88 » 2018-03-22, 20:57

pompa również będzie tańszym rozwiązaniem w eksploatacji niż gaz. Wygodniejszy ponieważ nie trzeba np martwić się zakupem opału.
mazi88

Postprzez Alekso32 » 2018-03-24, 22:18

Jeżeli jesteś w stanie ponieść spore koszty na początku i później mieć praktycznie spokój co do wydatkow na ogrzewanie to na Twoim miejscu również wybrałbym pompę ciepła. Rok temu sami wstawilśmy ją u siebie i jestem naprawdę zadowolony, bo z podłogówką współgra świetnie. Tylko trzeba również zadbać o dobrego wykonawcę i w naszym przypadku była to firma Ziterm. Ekipa bardzo zgrana i doświadczona w takich realizacjach. Zmieścił się w terminie, a jakoś wykonanej instalacji w tej cenie pozytywnie mnie zaskoczyła, szczególnie ze otrzymaliśmy od nich gwarancję oraz zapewnili nam, że zajmą się również przeglądami.
Alekso32

Postprzez mariuszwitak » 2018-03-28, 20:00

Pompa ciepła z http://andre-tech.pl/. Praktyczne, nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie. Montaż dla wprawionej firmy nie jest skomplikowany. Korzyści są bardzo duże, bo właśnie ogrzewa się ekologicznie, w miarę tanio i sama instalacja jest bezawaryjna.
mariuszwitak

Postprzez mazi88 » 2018-03-28, 20:42

Alekso32 napisał(a):Jeżeli jesteś w stanie ponieść spore koszty na początku i później mieć praktycznie spokój co do wydatkow na ogrzewanie to na Twoim miejscu również wybrałbym pompę ciepła. Rok temu sami wstawilśmy ją u siebie i jestem naprawdę zadowolony, bo z podłogówką współgra świetnie. Tylko trzeba również zadbać o dobrego wykonawcę i w naszym przypadku była to firma Ziterm. Ekipa bardzo zgrana i doświadczona w takich realizacjach. Zmieścił się w terminie, a jakoś wykonanej instalacji w tej cenie pozytywnie mnie zaskoczyła, szczególnie ze otrzymaliśmy od nich gwarancję oraz zapewnili nam, że zajmą się również przeglądami.

A na jaką pompę się zdecydowaliście??
Jakie koszta??
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2018-04-26, 13:49

Witam,

Dokładnie. Koszty ogrzewania budynku za pomocą pompy ciepła są na znacznie niższym poziomie w porównaniu do ogrzewania za pomocą kotła gazowego zasilanego gazem LPG. Nie musimy martwić się zakupem paliwa, którego ceny mogą się znacznie zmieniać w ciągu roku. Wystarczy jedynie zastanowić się na wyborem odpowiedniej taryfy dostawy energii elektrycznej. W porównaniu do gazu płynnego, cena zakupu energii elektrycznej jest na praktycznie stałym poziomie w ciągu roku. Ewentualne zmiany kosztów ustalane są raz do roku przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Supraeco oraz Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogrzewanie