Ogrzewanie

Re: Ogrzewanie

Postprzez thorben » 2017-04-18, 10:43

Rok temu dokonałem zakupu nowego kotła na węgiel. Zawsze uważałem, że ogrzewanie na węgiel jest najbardziej wydajne i nigdy nie zmienię zdania. Stwierdziłem, że skoro mam nowy kocioł to zacznę kupować dobrej jakości węgiel. Korzystam z oferty firmy SmartTrans, a dokładniej zamawiam u nich regularnie węgiel orzech. Możecie wierzyć lub nie, ale to jest najlepszy węgiel z jakim miałem do tej pory do czynienia. Spala się jak należy i nie zostawia dużej ilości popiołu, a dodatkowo zauważyłem wzrost wydajności ogrzewania.
thorben

Odp

Google - reklama

Postprzez KonsultantViessmann » 2017-04-20, 10:07

mazi88 napisał(a):a robiłeś kalkulacje pod inne sposoby ogrzewania?? Z tego co się orientowałem to jeśli chodzi o koszta użytkowania to najtańsze rozwiązanie to pompa ciepła.

Witam !

Polecam sprawdzić w kalkulatorze kosztów ogrzewania. Prosty i łatwy w obsłudze, można go pobrać tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/informacje-dla/projektanci-i-architekci.html

Dodatkowo są tam również formularze doboru naszych urządzeń min. kotla kompaktowego, pomp ciepła Split 100-S i 200-S, podgrzewacza do kotla 1-funkcyjnego, hybrydy Vitocaldens 222-F.

Pozdrawiam !
KonsultantViessmann

Postprzez RafalCichocki » 2017-04-24, 09:17

brunon napisał(a):U nas sprawdza się ogrzewanie gazowe, mamy zbiornik z Amerigas - propan czyli LPG i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to rozwiązanie takie jak potrzebujesz - tanie, ekologiczne i bardzo wygodne. Myślę, że warto też tą opcję rozpatrzyć

Witam,

Instalacje grzewcze zasilane gazem LPG należą do jednych z droższych rozwiązań. Do wysokich kosztów dzierżawy zbiornika dochodzi również wysoka cena zakupu samego gazu LPG w porównaniu do gazu ziemnego. Zupełnie inna sytuacja jest z kotłami gazowymi zasilanymi z sieci gazowej, gdzie cena jednostkowa paliwa jest znacznie niższa. Jeżeli nie mają Państwo podłączenia do sieci gazowej, polecam zastanowić się nad wykorzystaniem gruntowej lub powietrznej pompy ciepła. Mimo wyższego kosztu inwestycyjnego, właściciel budynku uzyska znacznie niższe koszty rocznego ogrzewania, które na przestrzeni kilkunastu lat eksploatacji pozwolą na zwrot inwestycji. Dodatkowo jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, gdyż podczas jego eksploatacji nie są emitowane żadne zanieczyszczenia do otoczenia budynku. Roczne koszty ogrzewania za pomocą pompy ciepła są na niższym poziomie, jak w przypadku kotłów węglowych.
Jeżeli mają Państwo pytania, postaram się na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam,

Postprzez Tomi77 » 2017-05-02, 10:56

Zdecydowanie warto obecnie inwestować w nowoczesne techniki grzewcze - typu pompy ciepła, panele fotowoltaiczne itp. Warto sobie o nich poczytać i wybrać coś dla siebie. Na początek można zajrzeć na stronę http://www.eko-atelier.pl i tam zapoznać się z podstawowymi informacjami, a w razie pytań - zadzwonić i się dowiedzieć więcej.
Tomi77

Postprzez Sokrates » 2017-05-08, 11:13

Ogrzewanie to bez wątpienia bardzo istotna kwestia, szczególnie jeśli mówimy o okresie zimowym. Należy jednak pamiętać o tym, że odpowiednia temperatura powinna być utrzymywana przez cały rok, a w lecie mamy do czynienia ze sporymi upałami. Warto więc zainwestować w coś, co będzie sprawdzać się w obu tych przypadkach. Osobiście polecam system Feelco, czyli ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, które dodatkowo posiada klimatyzację oraz wentylację. Feelco jest niezawodny i gwarantuje idealną temperaturę w domu niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Całość jest również o wiele tańsza niż tradycyjne rozwiązania, więc każdy będzie na pewno zadowolony
Sokrates

Postprzez mazi88 » 2017-05-09, 18:00

budując nowy domek trzeba pomyśleć o jakimś ekologicznym ogrzewaniu np pompą ciepła.
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2017-05-18, 09:32

Witam,

Tradycyjne rozwiązania ogrzewania, jak ekogorszek lub inne paliwa stałe są oczywiście sprawdzonym rozwiązaniem. Niestety wiążą się również z uciążliwymi aspektami związanymi z eksploatacją takiego rozwiązania. Kotły węglowe wymagają czynności związanych z czyszczeniem oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego oraz budowa komina spalinowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji. Do tego dochodzą aspekty związane z emisją zanieczyszczeń do atmosfery.
Zastosowanie pompy ciepła jest natomiast rozwiązaniem całkowicie bezobsługowym, które nie wymaga wydzielenia pomieszczenia kotłowni oraz jest całkowicie ekologiczne. Wybór typu ogrzewania jest wyborem na kolejne 20 lat, więc warto wybrać rozwiązanie w pełni bezobsługowe.
W razie pytań chętnie pomogę.

Pozdrawiam,

Postprzez me0wn » 2017-06-08, 13:25

Jak ogrzewać to tylko energią słoneczną. My mamy panele od oze-biomar i jesteśmy bardzo zadowoleni. Po przeliczeniu kosztów z innych dostępnych możliwości grzania domu jednorodzinnego zdecydowaliśmy się na tę i nie żałujemy wyboru.
me0wn

Postprzez kama28 » 2017-07-05, 10:59

Proszę sprawdzić stronę sklepu Hydrotermo http://hydrotermo.pl . Moją duży wybór kotłów, pomp itp. Polecam
kama28

Postprzez Auroks » 2017-07-11, 07:34

Jeżeli chodzi o wybór źródła ogrzewania, to faktycznie w przypadku budowy nowego domu, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie jak pompa ciepła, sprawdzi się w każdym przypadku i zapewni optymalny komfort, na Auroks możecie znaleźć kilka przykładowych modeli.
AUROKS Centrum Budowlane - Klinkier - Kominy - Kotły
Auroks

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogrzewanie