Ogrzewanie podłogowe w całym domu? Za i przeciw

Ogrzewanie podłogowe w całym domu? Za i przeciw

Postprzez MajsterZbigniew » 2014-01-24, 11:45

Czy warto mieć ogrzewanie podłogowe w całym domu? Jakie są Waszym zdaniem za i przeciw takiego rozwiązania. Słyszałem wiele faktów i mitów na ten temat, że drogie, że awaryjne, ale że bardzo praktyczne i pomocne. Ktoś zechce się wypowiedzieć?
MajsterZbigniew

Odp

Google - reklama

Re: Ogrzewanie podłogowe w całym domu? Za i przeciw

Postprzez Masleckii » 2014-01-24, 12:21

MajsterZbigniew napisał(a):Czy warto mieć ogrzewanie podłogowe w całym domu? Jakie są Waszym zdaniem za i przeciw takiego rozwiązania. Słyszałem wiele faktów i mitów na ten temat, że drogie, że awaryjne, ale że bardzo praktyczne i pomocne. Ktoś zechce się wypowiedzieć?

Hm bardzo ciekawy temat - tak się składa, że ja ten temat przerabiałem jakieś pół roku temu jak wykańczałem swój dom i robiłem w nim ogrzewanie :)

Tak więc jeśli chodzi o argumenty przemawiające za ogrzewaniem podłogowym w cały domu:
- na pewno wygoda – jak ktoś ma lub widział ogrzewanie podłogowe to wie, że to „fajny bajer” - stoimy, cieplutka podłoga – w mieszkaniu także ciepło – jednym słowem wygoda :)
- brak grzejników i rur w domu – co także jest plusem jak komuś zależy na jakimś specjalnym wystroju.
- nie ma efektu zimnych stóp – nie trzeba w ciapkach chodzić :)
- koszty zależy od materiałów – moim zdaniem podobny
- co więcej? - komfort i może trochę prestiż :)

Argumenty przeciw ogrzewaniu podłogowemu w całym domu
- jeśli chcecie je robić jak już stoi dom – to sporo roboty – trzeba kuć podłogę alby robić wylewkę na istniejącej.
- kłopotliwe przy awarii – pęknięta rurka w wężownicy.
- Jeśli robimy w całym dom to pewnie nad ogrzewaniem będziemy chcieli i płytki i jakieś drewno – panele lub parkiet... Z płytkami nie ma problemu ale parkiet i panele muszą być specjalne żeby nadawały się na ogrzewanie podłogowe i niestety są to spore koszty takich materiałów żeby faktycznie były one trwałe. Tak więc warto sprawdzić i przeliczyć koszty podłóg.
- Więcej argumentów przeciw osobiście nie widzę – temat na pewno godny rozważenia.

Osobiście nie zdecydowałem się na podłogowe w całym domu – tylko w kuchni, korytarzu i łazience :)
Masleckii

Postprzez Malcolm » 2014-01-25, 13:31

Ja mam ogrzewanie podłogowe w całym domu, łącznie z garażem i piwnicami.
Bardzo sobie chwalę komfort jaki daje to ogrzewanie.
Płytki mam w wiatrołapie, łazienkach i kuchni.
W pozostałych pomieszczeniach mam parkiet i deski warstwowe które nadają się na ogrzewanie podłogowe.
Ich koszt nie jest w jakiś znaczny sposób różny od tradycyjnych parkietów, a zapewniają lepszy komfort niż płytki.
Dotyczy to okresu kiedy nie ogrzewamy, ponieważ np latem płytki są zimne i jest mały komfort chodzenia po nich bosymi stopami.
Wybranie jednocześnie ogrzewania podłogowego i grzejnikowego wiąże się też z droższą instalacją gdyż ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem niskotemperaturowym i temp. czynnika jest max 40 C . W grzejnikach natomiast temp czynnika jest w granicach 60-80 C.
Trzeba w takiej instalacji zastosować dodatkowy zawór mieszający.
Ja osobiście polecałbym podłogówkę.
Malcolm

Postprzez raf236 » 2014-02-19, 21:14

No cóż teorii jest wiele. Wg wszytkich znaków na niebie i wykładowców na Politechnice Warszwskiej ogrzewanie podłogowego nie powinno się stosować w pomieszczenich gdzie się śpi. Wynika to z rozkładu gradientu temperatur w pomieszczeniu. Chodzi o to że najwyższa temperatura jest przy podłodze a brak grzejnków przy oknach powoduje brak wymuszenia obiegu powietrza w pomieszczeniu. Powoduje to bule głowy i nie wyspanie :):) Ale to tylko teoria ja się do niej stosuję i się sprawdza. Co do pękania rur pod podłogą BZDURA pod warunkiem że nie ma połączeń w podłodze i w pobliżu nie ma wariata który z wiertarką lata po domu i wierci po podłodze. Stosowanie klepki lub paneli na podłogówkę nie polecam, może powodować rozsychanie elementów i rozchodzenie się ich ale to już kewstia wymagań klienta. Mniejsza jest również przenikalność cieplna to znaczy podłoga słabiej oddaje ciepło do pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe zawsze trezba przeliczyć tzn czy napewno powierzchnia podłogi wystarczy do ogrzania pomieczenia w 50/50 przypadkach nie udaje się ( duże okna małe powierzchnie:).
Każdy przypadek trzeba oddzielnie przemyśleć i rozważyć. Ale jak się mawia KLIENT NASZ PAN:P
mgr inż. Rafał Głażewski
Instalacje sanitarne / Technika diamentowa
www.glazewski.waw.pl
www.facebook/instalacjeglazewski
raf236

Postprzez Marta » 2014-04-16, 13:51

"kłopotliwe przy awarii – pęknięta rurka w wężownicy"
A to się często zdarza?

"Ja mam ogrzewanie podłogowe w całym domu, łącznie z garażem i piwnicami."
Właśnie miałam pytać o piwnicę. W 1 z pomieszczeń gospodarczych będzie siłownia i niewykluczone, że również sauna i zastanawiałam się, czy lepszy będzie zwykły grzejnik, czy właśnie ogrzewanie podłogowe.

"Wg wszytkich znaków na niebie i wykładowców na Politechnice Warszwskiej ogrzewanie podłogowego nie powinno się stosować w pomieszczenich gdzie się śpi. "
Też tak słyszałam, dlatego w ogóle nie przewiduję go na poddaszu z sypialnią i pokojem dla dziecka. Ale w łazience już będzie.

W sumie to chciałam głównie spytać o sens ogrzewania podłogowego w piwnicy i kuchni.
Marta

Postprzez witekp » 2014-04-22, 11:29

Ciekawy temat. Też chciałem tak zrobić u siebie, żeby mieć spokój ale jednak obawy były zbyt wielkie. Stanęło tylko na ogrzewaniu podłogowym w przedpokoju, które odpukać sprawuje się bardzo dobrze :) Osobiście wydaje mi się, że w przypadku całego domu nie jest to dobre rozwiązanie - chyba, że planujesz mieć jednolitą podłogę wszędzie.
witekp

Postprzez panpot » 2014-04-29, 15:06

Ciekawy temat, bo akurat zastanawiam się nad takim ogrzewaniem.. w całym jednak chyba bym się nie zdecydował - straszliwie musi to być kosztowne.. zależy oczywiście czy ogrzewacie elektrycznie czy wodnie. póki co kombinuję tak, zeby mieć podłogówkę w łazienkach i kuchni. polecacie kogoś do wykonania takich prac? w sumie jestem blisko wynajęcia kan thermu, bo na moje (wciąż laickie oko) wygląda najsolidniej. jakieś opinie ?
panpot

Postprzez lolek112 » 2014-05-02, 14:19

Ja jestem jak najbardziej za ! Mam ogrzewanie w swoim domu od ponad 5 lat i musze przyznać, że jest to cudowna forma ogrzewania. Polecam praktycznie każdemu :)
Jeśli mam polecać to polecę firmę, która wykonywała u mnie w domu ogrzewanie, a jest to firma AirSystem
lolek112

Postprzez Krystian45 » 2014-05-28, 10:32

Moim zdaniem nie ma sensu zakładać ogrzewania podłogowego w całym domu, w kuchni i łazience - pod płytkami owszem. Sam tak mam i nie narzekam
Krystian45

Postprzez Tyrek453 » 2014-06-13, 16:00

Czemu nie, ja mam u siebie także w całym domu ogrzewanie podłogowe wodne z Kan Therm-u i nie narzekam, według mnie jest o wiele lepsze od zwykłych grzejników. Pozdrawiam :D :D
Tyrek453

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ogrzewanie