Ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień

Postprzez Martka » 2017-12-03, 18:25

Zastanawiam się nad zmianę systemu grzewczego w swym mieszkaniu. Jedną z alternatyw jaka rozpatruję jest ogrzewanie na podczerwień. Czy ktoś z Was ogrzewa mieszkanie panelami na podczerwień? Proszę podzielcie się swymi opiniami na temat tego ogrzewania.
Martka

Odp

Google - reklama

Re: Ogrzewanie na podczerwień

Postprzez Spinka » 2017-12-05, 19:44

Ogrzewanie na podczerwień na pewno bardzo komfortowe i nie wymagające zbytniego zaangażowania z naszej strony. Niestety przez wielu uważane za najdroższy system grzewczy, przez co wielu potencjalnych użytkowników już na wstępie je odrzuca. Nie zapoznawszy się z jego warunkami i prawdziwymi kosztami użytkowania.
Spinka

Postprzez JacekB » 2017-12-08, 18:49

Fajna sprawa takie ogrzewanie. U znajomej miałem okazję pierwszy raz w życiu korzystać z takiego systemu i byłem pod wrażeniem. Odczuwalne ciepło z panelu prawie od razu się czuło na sobie. Niby w pomieszczeniu sama temperatura tak szybko nie rosła, ale samo poczucie było wyraźne. Z tego co pamiętam to mieli panele firmy z pod Poznania. Jak chcesz to dopytam się o szczegóły.
JacekB

Postprzez Emilka22 » 2017-12-10, 11:12

Z ogrzewaniem tego typu spotkałam się pierwszy raz w pensjonacie będąc na feriach zimowych i od tego czasu szukam wszelkich informacji na ten temat .W przyszłym roku chcemy wprowadzić pare zmian w naszym domku i szukamy różnych ciekawych rozwiązań.Póki co usłyszeliśmy dużo o jego zaletach.Jak macie namiary na rzetelną firmę z Poznania to będę wdzięczna;)
Emilka22

Postprzez pawlik99 » 2017-12-18, 14:48

Emilka22 napisał(a):Z ogrzewaniem tego typu spotkałam się pierwszy raz w pensjonacie będąc na feriach zimowych i od tego czasu szukam wszelkich informacji na ten temat .W przyszłym roku chcemy wprowadzić pare zmian w naszym domku i szukamy różnych ciekawych rozwiązań.Póki co usłyszeliśmy dużo o jego zaletach.Jak macie namiary na rzetelną firmę z Poznania to będę wdzięczna;)

Z poznania to nie znam ale w Rokitnicy jest producent takich paneli - Eco Partner. Nie jest to aż tak daleko od Poznania. No i jest to producent a nie sprzedawca, więc lepiej można się dogadać i cena też powinna być atrakcyjna.
pawlik99

Postprzez Martka » 2017-12-27, 18:52

pawlik99 napisał(a):Z poznania to nie znam ale w Rokitnicy jest producent takich paneli - Eco Partner. Nie jest to aż tak daleko od Poznania. No i jest to producent a nie sprzedawca, więc lepiej można się dogadać i cena też powinna być atrakcyjna.

Muszę przyznać, że ofertę mają bardzo fajną i super rozwiązania jak np. panele w formie lustra. Dodatkowo z tego co zdążyłam poczytać na stronie oprócz produkcji zajmują się wykonywaniem tej instalacji wraz z montażem paneli. Właśnie namawiam męża byśmy się do nich o wycenę takiej instalacji w naszym domu.
Martka

Postprzez JacekB » 2018-01-04, 14:36

pawlik99 napisał(a):
Emilka22 napisał(a):Z ogrzewaniem tego typu spotkałam się pierwszy raz w pensjonacie będąc na feriach zimowych i od tego czasu szukam wszelkich informacji na ten temat .W przyszłym roku chcemy wprowadzić pare zmian w naszym domku i szukamy różnych ciekawych rozwiązań.Póki co usłyszeliśmy dużo o jego zaletach.Jak macie namiary na rzetelną firmę z Poznania to będę wdzięczna;)

Z poznania to nie znam ale w Rokitnicy jest producent takich paneli - Eco Partner. Nie jest to aż tak daleko od Poznania. No i jest to producent a nie sprzedawca, więc lepiej można się dogadać i cena też powinna być atrakcyjna.

Dokładnie tych samych znam ;) Całkiem fajne urządzenia mają. Podoba mi się bardzo opcja umieszczenia własnej grafiki na grzejniku i zmienienia go w obraz/plakat to zmienia sposób aranżacji wnętrz przy wykorzystaniu takich grzejników jako element dekoracyjny.
JacekB

Postprzez k4sia » 2018-01-29, 20:09

Martka napisał(a):
pawlik99 napisał(a):Z poznania to nie znam ale w Rokitnicy jest producent takich paneli - Eco Partner. Nie jest to aż tak daleko od Poznania. No i jest to producent a nie sprzedawca, więc lepiej można się dogadać i cena też powinna być atrakcyjna.

Muszę przyznać, że ofertę mają bardzo fajną i super rozwiązania jak np. panele w formie lustra. Dodatkowo z tego co zdążyłam poczytać na stronie oprócz produkcji zajmują się wykonywaniem tej instalacji wraz z montażem paneli. Właśnie namawiam męża byśmy się do nich o wycenę takiej instalacji w naszym domu.

Panele w formie luster i to służy do grzania? Nie bardzo rozumiem jak to niby działa. Może mi ktoś to wyjaśnić? Pomysł na grzanie lustrem wydaje mi się bardzo ciekawy, bo eliminuje efekt zaparowanego lustra po kąpieli. A to wkurzający efekt.
k4sia

Postprzez JacekB » 2018-03-19, 17:57

k4sia napisał(a):Panele w formie luster i to służy do grzania? Nie bardzo rozumiem jak to niby działa. Może mi ktoś to wyjaśnić? Pomysł na grzanie lustrem wydaje mi się bardzo ciekawy, bo eliminuje efekt zaparowanego lustra po kąpieli. A to wkurzający efekt.

Panele na podczerwień działają tak, że promieniuje ciepłem cała powierzchnia panelu. To coś podobnego do promieni słonecznych. Lustrzany panel jest po prostu montowany jako osłona na panelach Eco Partner, a całe urządzenie jest skryte za nim. Stanowi to całość. Tak samo można sobie zażyczyć panelu wykończonego dowolna grafiką, która będzie namalowana na wierzchniej części panelu.
JacekB

Postprzez Thermostahl » 2018-06-04, 21:34

Tego typu ogrzewanie ma swoje zalety, natomiast ja osobiście polecam ekologiczne źródło ogrzewania i paliwa pellet lub ekogroszek, wydajne kotły znajdziecie u nas, służymy pomocą.
Thermostahl

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ogrzewanie