Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez RafalCichocki » 2018-01-31, 12:32

Witam,

W przypadku zastosowania gruntowych pomp ciepła istnieje możliwość chłodzenia pasywnego, gdy nie pracuje sprężarka. Pozwoli to na dodatkowe oszczędności energii elektrycznej oraz realizowanie darmowego chłodzenia w budynku. Należy jednak zastosować system regulacji, który zabezpiecza przed obniżeniem się temperatury w instalacji poniżej temperatury punktu rosy.
Również powietrzna pompa ciepła może być wykorzystywana do chłodzenia budynku w sezonie letnim dzięki możliwości rewersyjnej pracy sprężarki.
Sam koszt chłodzenia budynku za pomocą powietrznej pompy ciepła jest porównywalny z kosztem chłodzenia budynku klimatyzatorem ściennym.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
RafalCichocki
 
Posty: 227
Dołączył(a): 2015-11-13, 09:16

Odp

Avatar użytkownika
Google - reklama
 
Posty: 963
Dołączył(a): Cz lip 05, 2008 14:29 am

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez tolek6786 » 2018-02-20, 00:53

A może tak dodatkowo fajnie byłoby zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. W nowoczesnych budowlach wykorzystuje się rekuperację, która jest chwalona chyba przez większość użytkowników. Gdyby ktoś szukał jakiejś pomocy to mogę szczerze polecić firmę Wojwent.
tolek6786
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2018-02-15, 09:15

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez RafalCichocki » 2018-02-28, 11:52

Witam,

Nie należy porównywać ogrzewania budynku jedynie na podstawie kosztów ogrzewania. Najważniejsze są parametry i standardy wykonania budynku, zastosowanych materiałów, grubości izolacji termicznych i utrzymywanych temperatur wewnętrznych. Warto zwrócić również uwagę na aspekty związanie z wymaganą pracą do obsługi kotła. Czynności związane z transportem paliwa, dostarczaniem paliwa do kotła oraz czyszczeniem kotłowni wymagają dużego nakładu pracy, który dla jednych osób może być akceptowalny, a dla innych już nie. Czynności te mogą być zwłaszcza uciążliwe dla seniorów. Należy wziąć pod uwagę również emisję zanieczyszczeń z paliw węglowych, która może powodować smog. Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem bardziej ekologicznych źródeł ciepła jak gazowe kotły kondensacyjne lub pompy ciepła. Tego typu rozwiązania cechują się bezobsługową pracą oraz są ekologiczne.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
RafalCichocki
 
Posty: 227
Dołączył(a): 2015-11-13, 09:16

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez czaroslaw33 » 2018-03-08, 09:47

Może warto postawić na ekogroszek? Jest to jeden z efektywniejszych rozwiązań jeżeli chodzi o opał dla domu i tutaj mogę polecić Ci Hurtownię KGM. Mają dobrej jakości ekogroszek o wysokiej wartości opałowej jak m.in Ekogroszek Gold 29,8 MJ/kg , który generuje niewielkie ilości popiołu i świetnie się spala. Co ważne to jest on tworzony z węgla pochodzącego, który pochodzi jedynie z naszych Polskich kopalń, ale już dokładnie o wszystkim przeczytasz na ich stronie internetowej bo nie ma po co się tutaj rozpisywać :)
czaroslaw33
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2015-08-23, 18:41

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez alekspejski » 2018-03-12, 22:18

Jesli masz miejsce na postawienie zbiornika na gaz na posesji to myślę, że świetną opcją jest własnie ogrzewanie gazowe. Jest bardzo wygodne i ekonomiczne, wiele osób się na nie decyduje. Przejdź się do 3e heating i popytaj o ich dofinansowanie KAWKA, może uda Ci się kupić taniej.
alekspejski
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2018-02-04, 21:11

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez RafalCichocki » 2018-03-15, 14:14

tolek6786 napisał(a):A może tak dodatkowo fajnie byłoby zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. W nowoczesnych budowlach wykorzystuje się rekuperację, która jest chwalona chyba przez większość użytkowników. Gdyby ktoś szukał jakiejś pomocy to mogę szczerze polecić firmę Wojwent.Witam,

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem doskonale współpracuje z ogrzewaniem opartym o pompę ciepła. Odzysk ciepła przez rekuperator pozwoli na obniżenie zapotrzebowania na energię budynku co wpłynie na niższe koszty poboru energii elektrycznej przez sprężarkę w pompie ciepła. Dodatkowo jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie na etapie wyboru projektu budynku lub początku budowy możemy zrezygnować z budowy wszystkich kominów (spalinowych i wentylacyjnych), dzięki czemu uzyskamy oszczędność kosztów inwestycyjnych. Ponadto do budynku zawsze dostarczane jest świeże powietrze, co znacznie zwiększa komfort przebywania w domu.
Przy okazji zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą rekuperatorów AerastarComfort marki Junkers. Rekuperator posiada aluminiowy wymiennik ciepła, który cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%. Nominalne przepływy powietrza, wynoszą: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Posiadamy również w naszej ofercie system kanałów powietrznych o wysokości 50 mm do dystrybucji powietrza wraz z akcesoriami.
Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/aerastarcomfort.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
RafalCichocki
 
Posty: 227
Dołączył(a): 2015-11-13, 09:16

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez RafalCichocki » 2018-03-28, 12:09

alekspejski napisał(a):Jesli masz miejsce na postawienie zbiornika na gaz na posesji to myślę, że świetną opcją jest własnie ogrzewanie gazowe. Jest bardzo wygodne i ekonomiczne, wiele osób się na nie decyduje. Przejdź się do 3e heating i popytaj o ich dofinansowanie KAWKA, może uda Ci się kupić taniej.


Witam,

Ogrzewanie budynku za pomocą gazu LPG jest znacznie droższym rozwiązaniem w porównaniu gazu ziemnego, paliw stałych oraz energii elektrycznej zasilającej pompę ciepła. Wysoka cena samego paliwa LPG oraz dodatkowe opłaty związane z dzierżawą lub zakupem zbiornika powodują, że jest to jedno z najdroższych w eksploatacji rozwiązań na rynku. Wybór instalacji grzewczej jest inwestycją na wiele lat, więc poza kosztami zakupu i montażu wybranego rozwiązania warto zwrócić także uwagę na koszty eksploatacyjne. W przypadku braku podłączenia do sieci gazowej zachęcam do zastanowienia się nad wyborem pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych uzyskujemy tanie, bezobsługowe i całkowicie ekologiczne ogrzewanie budynku. Koszty eksploatacji pompy ciepła są na niższym poziomie w porównaniu do kotła węglowego.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła z rodziny Logatherm zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
RafalCichocki
 
Posty: 227
Dołączył(a): 2015-11-13, 09:16

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez DariuszG » 2018-04-16, 08:57

Pompy ciepła, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, a także wentylację mechaniczną z rekuperacją i wiele innych ma jedna firma, a mianowicie www.ogrzewaniepoznan.pl . ma duże doświadczenie w tym co obi i z chęcią doradzi. Wiec w sprawie instalacji polecam ich.
DariuszG
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2017-02-10, 13:24

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez adrianzasepa » 2018-04-20, 12:27

Zgadza się, pompy ciepła to bardzo fajne rozwiązanie. Spory wydatek, ale to przynajmniej inwestycja. No i obowiązkowo połączenie ze zbiornikiem buforowym, który będzie akumulował nadmiar ciepła. Zainteresowanym podsyłam artykuł o takim połączeniu: http://www.noel.pl/polaczenie-zbiornika-i-pompy-146.html . Sam zajmuję się ich montażem i wiem że klienci sobie chwalą.
adrianzasepa
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-04-20, 12:22

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez mazi88 » 2018-04-24, 12:24

a po co taki zbiornik buforowy??
mazi88
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2014-02-20, 21:55


Zobacz też to

Avatar użytkownika
Doradca Reklama
 
Posty: 234
Dołączył(a): Cz lip 05, 2006 10:29 am
Poprzednia stronaNastępna stronaPowrót do Ogrzewanie 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość