Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez RafalCichocki » 2017-10-04, 08:00

EmGie napisał(a):Ale koszt początkowy zaporowy, nie zwróci nam się przez wiele lat, a nawet nie wiem jak długo pomieszkamy w tym domu. W przypadku gazu instalacja jest tańsza. Zbiornik można wydzierżawić, więc też odpada ten koszt i inne problemy związane z serwisowaniem zbiornika. Dla mnie raczej sprawa jest jasna.
mazi88 napisał(a):fakt gazowe jest wygodne ale taka pompa ciepła nie dojść że wygodna to i ekonomiczna.

Witam,

Jedynie dla gruntowych pomp ciepła koszt inwestycyjny jest na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do pozostałych rozwiązań. Jest to spowodowane dużym kosztem wykonania odwiertów do kolektorów gruntowych. Alternatywą do tego rozwiązania jest zastosowanie powietrznej pompy ciepła, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku lub gazowy kocioł kondensacyjny zasilany gazem ziemnym lub LPG.
Marka Junkers posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione typy ogrzewania budynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych produktach zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Odp

Google - reklama

Postprzez EkspertGASPOL » 2017-10-04, 09:09

Dzień dobry,

zakup pompy ciepła wiąże się w wysokimi kosztami inwestycyjnymi. Znacznie tańszą alternatywą jest zastosowanie ogrzewania na gaz płynny ze zbiornika, które gwarantuje również całkowicie bezobsługową pracę oraz przy okazji jest również ekologiczne. czyste i emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza niż paliwa stałe.
Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu rozwiązaniem zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy GASPOL, która oferuje dostawy gazu płynnego z możliwością dzierżawy zbiornika LPG oraz kompleksowym wykonaniem całej instalacji. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszej ofercie zachęcam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/dla-domu/instalacja-zbiornikowa-lpg lub kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem telefonu 606 800 400.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA
EkspertGASPOL

Postprzez Thermostahl » 2017-10-09, 09:03

My ze swojej strony możemy pomóc oraz doradzić podczas wyboru optymalnego i wydajnego kotła do ogrzania całego domu, właśnie tym zajmujemy się na co dzień :)
Thermostahl

Postprzez EkspertGASPOL » 2017-10-11, 12:27

drewniax napisał(a):Podobnie z mężem myśleliśmy jak się budowaliśmy. Ostatecznie wybraliśmy gaz płynny, tak nam poradził sąsiad z działki obok i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdecydowaliśmy się na dzierżawę zbiornika od Gaspolu, największą zaletą jest to, że nie ma bałaganu i brudu w domu jak w przypadku chociażby węgla i że nie musimy sami niczego serwisować.

Dzień dobry,

w ofercie firmy GASPOL pojawiło się nowe rozwiązanie pozwalające na znaczne oszczędności związane z montażem i dzierżawą zbiornika na gaz płynny. Możliwe jest dzielenie się zbiornikiem LPG z sąsiadem, co daje obustronne korzyści. Dzierżawca zbiornika otrzymuje od firmy GASPOL rabat na dostawę gazu, oraz obydwie strony uzyskują niższe koszty związane z dzierżawą zbiornika.
W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie GASPOLU zachęcam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/dla-domu/instalacja-zbiornikowa-lpg lub kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem telefonu 606 800 400.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA
EkspertGASPOL

Postprzez soltherm » 2017-10-12, 11:05

Rzeczywiście gruntowe to dość spora inwestycja, ale przy naszych warunkach pogodowych w kraju na dużym obszarze są wystarczające pompy ciepła powietrzne. Ciekawe rozwiązania ma firma Mitsubishi oraz DAIKIN. Daikin posiada nowoczesną pompę ciepła hybrydową co jest połączeniem pompy ciepła powietrznej z kondensacyjnym kotłem gazowym, można więcej poczytać tutaj: http://www.soltherm.pl/pompy-ciepla-wroclaw/ Ciekawe rozwiązanie dla terenów, gdzie temperatura spada poniżej -25 stopni.
soltherm

Postprzez mane12 » 2017-10-18, 05:52

Wszystko zależy od możliwości oraz warunków wykonania instalacji. Najlepiej wcześniej wszystko przeanalizuj z wykonawcą tak jak ja zrobiłem. Mi robiła forma z rodzinnych stron z Zielonej Góry alltech i to ona mi dużo doradziła w tym temacie, sam bym się nie znał na tym.
mane12

Postprzez Ors0n » 2017-10-19, 17:50

KonsultantViessmann napisał(a):
mazi88 napisał(a):a jaki pellet stosujecie do ogrzewania i ile go zużywacie na sezon?

Co do kotła na pellet - firma viessmann również ma nowy kocioł na pellet - Easypell! Szczegóły TUTAJ: http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-na-biomase/kotly-na-pelet/easypell.html
Cechy: Kocioł Easypell łączączy wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Dzięki temu jest niezawodny i bezpieczny oraz pozwala stworzyć prosty i wygodny w obsłudze system centralnego ogrzewania. Zapłon, odpopielanie tacy palnika oraz transport pelletu drzewnego są automatyczne. Elektroniczny regulator kotła z ergonomicznym programowaniem pozwala łatwo uzyskać pożądą temperaturę ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Zalety:

Półautomatyczny system oczyszczania
Automatyczne odpopielanie tacy palnika
Automatyczne rozpalanie
Atestowane zabezpieczenie przeciwpożarowe
Podnoszenie temperatury powrotu w wyposażeniu seryjnym
Automatyczne rozpoznawanie paliwa

W razie pytań, jestem do dyspozycji!

Czy takowy kocioł nadaje się do ogrzewania podłogowego wodnego?
Ors0n

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Ogrzewanie