jaki piec?

jaki piec?

Postprzez kamilkeys » 2016-06-15, 15:45

Witam, buduję dom i jestem na etapie instalacji ogrzewania, proszę o pomoc w wyborze pieca oraz jakie ogrzewanie zrobić, czy podłogowe może być pod panelami? Z góry dziękuję za pomoc dodam, że powierzchnia całkowita domu to 155m kwadratowych plus piwnica w której będzie kotłownia
kamilkeys

Odp

Google - reklama

Re: jaki piec?

Postprzez mazi88 » 2016-06-21, 14:21

a w projekcie nie miałeś rodzaju ogrzewania??
Sposobów ogrzewania jest dużo np bardzo ekologiczne pompy ciepła. Również możesz spróbować ogrzewania gazem, biomasą lub tradycyjnie węglem.
mazi88

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-06-23, 09:41

kamilkeys napisał(a):Witam, buduję dom i jestem na etapie instalacji ogrzewania, proszę o pomoc w wyborze pieca oraz jakie ogrzewanie zrobić, czy podłogowe może być pod panelami? Z góry dziękuję za pomoc dodam, że powierzchnia całkowita domu to 155m kwadratowych plus piwnica w której będzie kotłownia

Witam!
Jesteś w komfortowej sytuacji bo masz nowy dom, z którym w zasadzie wszystko elastycznie i łatwo można zamontować. Jeśli chodzi o paliwo ja odradzałbym węgiel z wielu powodów. Postawiłbym na ogrzewanie bezobsługowe, ekologiczne, tanie w eksploatacji. Może powietrzna pompa ciepła? - w tym przypadku lepiej by było w domu ogrzewanie podłogowe. Jest w eksploatacji tańsza od ogrzewania gazowego.
Polecam naszą rodzinę pomp ciepła Vitocal.
Najbardziej polecałbym jednak zaprosić na budowę naszego specjalistę, który doradzi w wyborze źródła ciepła, urządzenia i wykona całą instalację.
Zobacz co oferują nasi partnerzy:
Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji
Określenie zapotrzebowania na ciepło/wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta
Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada danemu zamierzeniu budowlanemu lub modernizacyjnemu
Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności
Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych
Poglądowa kalkulacja potencjału oszczędności kosztów ogrzewania dzięki modernizacji
Informacje dotyczące publicznego dofinansowania oraz wsparcia na etapie składania wniosków
Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych nowej instalacji grzewczej

Są regularnie szkoleni i doskonale znają nasze produkty.
Jeśli masz pytania - służę pomocą!
Szczegóły: http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html
KonsultantViessmann

Postprzez SkladOpalu » 2016-07-07, 13:17

A jaki budżet na zakup pieca generalnie posiadasz? znamy powierzchnie domu,natomiast czy jest ona także całkowitą powierzchnią grzewczą? Jaki poziom izolacji wewnętrznej oraz zewnętrznej? To ważne szczegóły.
SkladOpalu

Postprzez Nowakoski78 » 2017-11-27, 10:31

najlepszy piec to taki na eko groszek. Ja mam taki piec u siebie i bardzo sobie go chwalę. Mam czysto na klatce i nie musze schodzić do pieca. Teraz często wyjeżdzam w delegację a żona nie bardzo umie rozpalać wiec jak dla niej to bardzo dobre rozwiązanie.
Nowakoski78

Postprzez alek » 2017-12-10, 23:16

My mamy kocioł podajnikiem ślimakowym SKOT DUO od firmy Stefaniak http://www.stefaniak.pl/produkty/skot-duo.html Ma możliwość spalania miału, ekogroszku i pelletu, spala automatycznie paliwo do rozmiaru ziaren 40mm. Jesteśmy z niego zadowoleni, jest wydajny i ma 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika. Ogółem na plus.
alek

Postprzez adamjanoww » 2017-12-11, 15:34

My z żoną w tamtym roku mieliśmy problem jakie ogrzewanie i jaki piec wybrać. Zdecydowaliśmy się w końcu skorzystać oferty viessmann. Pomogli nam dobrac odpowiedni model do naszych potrzeb i naszego domu. Myślę, że warto w takich przypadkach sie poradzić kogoś mądrzejszego - ekspertów.
adamjanoww

Postprzez mazi88 » 2017-12-18, 19:51

a jaki piec wybraliście?? jakiś ekologiczny np na pellet?
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2018-01-15, 13:31

Witam,

Jeżeli zastanawiają się Pan nad wyborem odpowiedniego typu źródła ciepła w swoim budynku, należy wziąć pod uwagę aspekty takie jak koszty inwestycyjne, koszty eksploatacji oraz praca związana z obsługą. W przypadku podłączenia budynku do sieci gazowej, racjonalnym rozwiązaniem jest wybór gazowego kotła kondensacyjnego. który cechuje się pewną oraz bezobsługową pracą. Jest to ważny aspekt, ponieważ nie musimy tracić czasu na prace związane z eksploatacją kotła.
Dla porównania kotły na paliwo stałe wymagają ciągłej czasochłonnej obsługi oraz przeznaczenia dodatkowego pomieszczenia na składowanie opału. Marka Junkers posiada w swojej ofercie szeroki wybór gazowych kotłów kondensacyjnych. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam,

Postprzez kozlak100 » 2018-01-28, 19:43

Dobry olej grzewczy mają w http://www.lomax.com.pl/ kaloryczny oraz wydajny. Jak dla mnie właśnie to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala po prostu na komfortowe grzanie.
kozlak100

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ogrzewanie