Ekogroszek kocioł

Ekogroszek kocioł

Postprzez bachusek » 2017-05-21, 13:08

Witam, hydraulik mi proponuje 3 piece na ekogroszek:
1. SAS Solid 9,400
2. Defro SIGMA UNI 8,600
3. Kołton Eco Matix 7,900

Jeden jest rynnowy, a pozostałe dwa retortowe. Wszystkie są już w tej 5 klasie. Podpowiecie, który z nich wybrać? Czy warto dopłacić do SASa? Czy brać "najtańszy"? Czym się w praktyce różnią? Który jest najbardziej efektywny? Teoretycznie najwyższą sprawność ma Kołton a najniższą Defro. Dom ma 137m2, cały parter+łazienka u góry mają podłogówkę. Z góry dzieękuję za porady, Basia
bachusek

Odp

Google - reklama

Re: Ekogroszek kocioł

Postprzez bachusek » 2017-05-28, 17:34

Ktoś coś? Proszę o jakieś porady
bachusek

Postprzez Tomi77 » 2017-05-31, 06:49

Warto dopłacić i mieć porządny piec, który wytrzyma lata, a nie zepsuje się zaraz po okresie gwarancji, jak to często jest z tańszymi piecami. Ja mam piec od firmy Sas i jestem bardzo zadowolony, dlatego i Tobie też polecam tego producenta.
Tomi77

Postprzez Auroks » 2017-07-11, 07:37

A dlaczego akurat tylko te 3 konkretne modele wchodzą w grę? Moim zdaniem spokojnie możesz poszukać też w dobrych sklepach internetowych, gdzie masz szeroki wybór wielu ciekawych modeli kotłów w niższej cenie. Ile generalnie jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel?
AUROKS Centrum Budowlane - Klinkier - Kominy - Kotły
Auroks

Postprzez TomiCZ » 2017-08-29, 19:01

Witam,
Trochę nie rozumiem dlaczego akurat "eko"groszek paliwo z którym jest więcej problemów niż pożytku. Dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem jest pellet cena kotła jest też sporo niższa od automatycznych na groszek mamy kocioł mini Bio Kostrzewa. Pelet jest coraz bardziej popularny co mnie osobiście nie dziwi i pewnie nie tylko mnie dla wielu jest alternatywą dla węgla czy groszku "eko". Kiedyś większość paliła węglem lub drewnem kotły były solidne ale ich obsługa niestety nie należała do przyjemności. Wydaję mi się, że automaty na dzień dzisiejszy są powszechne i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma sensu iść w kierunku węgla choćby z wygody i czystości. Pewnie ciężko większości będzie uwierzyć w to co piszę ale jeśli chodzi o ilość spalonego paliwa a tym samym koszt zmniejszył się może nie jakoś znacznie ale jednak a dodając do tego wygodę czystość i łatwość obsługi (mam na myśli dużo mniej popiołu i znacznie mniejsza częstotliwość czyszczenia) to bilans wychodzi dużo korzystniejszy. Dodatkowo po trzech latach użytkowania gołym okiem widać, że kocioł będziemy użytkować bardzo długo bo nie ma nawet śladów korozji czy innych ubytków które powoduję w kotle węgiel zwłaszcza wilgotny. Sam kocioł też mogę polecić u nas sprawuję się bez zarzutu. Nie zajmuje wiele miejsca, jest prosty w obsłudze. Cena dość atrakcyjna. Średnio wygodny zasyp ale z workami 15kg nie ma raczej problemu. Warto rozważyć.
TomiCZ

Postprzez Tchsystem » 2017-09-23, 08:06

A możesz wymienić jakie problemu są podczas spalania ekogroszku? Bo nie bardzo rozumiem i to samo można zarzucić niemal każdemu z paliw jakie są dostępne na rynku.Co do samego kotła, to oczywiście chętnie pomożemy bo zajmujemy się tym na co dzień :) Ile jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel?
Tchsystem

Postprzez Eliza » 2017-09-30, 06:52

Ekogroszek to dobre paliwo, tylko musisz mieć do niego dobry kocioł. Taki, który będzie przeznaczony specjalnie do spalania ekogroszku (takie kotły ma firma Sas Busko). Bo w kotłach tzw. uniwersalnych faktycznie ciężko się pali ekogroszkiem (zostaje sporo popiołu lub się zapieka).
Eliza

Postprzez Norbert145 » 2017-10-02, 03:03

EKogroszek to spoko opcja rozważałbym jeszcze kocioł na pellet jeżeli chodzi o dobre osiągi i dość niską cenę surowca.
Norbert145

Postprzez Thermostahl » 2017-10-09, 09:10

Trzeba porównać i przeanalizować koszty, dopiero wtedy podjąć decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu kotła. Jeśli podasz budżet oraz pozostałe niezbędne informacje to będziemy w stanie doradzić, pomóc.
Thermostahl

Postprzez alek » 2017-12-15, 13:27

Tak, ekogroszek jest dobry, zdecydowanie polecam. Mam piec od Kamen, właśnie na ekogroszek, model Dual Komfort. Działa sprawnie, jakość spalania jest super, koszty sa jak najbardziej w porządku. Według mnie ekogroszek jest lepszy niż pellet, kotłownia czystsza, piec tez się łatwo czyści. Piec posiada też certyfikaty ekologiczne, a to bardzo istotne.
alek

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ogrzewanie