Ogrodzenie ze słupków i siatki

Ogrodzenie ze słupków i siatki

Postprzez Damian » 2013-11-03, 16:51

Na pewno ktoś z was samodzielnie wykonywał ogrodzenie działki, ale nie to frontowe tylko ściany boczne i tylna. Chcę wykonać sam takie ogrodzenie ze słupków metalowych i siatki ogrodzeniowej.
Napiszcie proszę, jak przygotowaliście beton (albo cement - nie wiem)? W betoniarce czy w inny sposób? Jaki powinien być skład mieszanki?
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/
Damian

Odp

Google - reklama

Re: Ogrodzenie ze słupków i siatki

Postprzez marek21 » 2014-11-15, 13:41

Też miałem pomysł, aby zrobić takie ogrodzenie. Ostatecznie zakupiłem tanie i solidne ogrodzenie plastikowe
marek21

Postprzez lantac » 2014-12-15, 21:16

ciężko tak powiedzieć jakie proporcje przez internet, to jeszcze trzeba odpowiednio głęboko zalać słupki żeby ich mróz nie podnosił i jeszcze kilka innych szczegółów dokładnie dopracować ;) najlepiej skontaktować się z kimś ze znajomych kto coś o tym wie
lantac

Postprzez lmiko » 2015-01-05, 17:32

Wiele osób samodzielnie wykonuje takie ogrodzenie, wbrew pozorom nie jest to takie trudne. A satysfakcja z samodzielnie wykonywanej pracy - bezcenna :D Najlepiej byłoby, gdyby w wykonaniu ogrodzenia pomógł Ci ktoś, kto zrobił to już u siebie. Dodatkowa para doświadczonych rąk zawsze się przyda, a doradztwo internetowe nie zawsze w takich przypadkach się sprawdza :)
lmiko

Postprzez ceglasty » 2015-01-21, 09:10

Samo technicznie wykonane nie jest trudne, ale powinien Ci ktoś pomagać, bo potrzeba do tego rąk po prostu. Ja sam kupowałem słupki w Primo Stal, to taka hurtownia niedaleko mnie, ale już przy wkopywaniu i betonowaniu słupków, a zwłaszcza napinaniu siatki musiał mi pomagać pracownik, bo samemu nie idzie tego zrobić, zwłaszcza jak siatka ma z 10 metrów.
ceglasty

Postprzez krysinski » 2015-01-21, 10:56

lmiko napisał(a):Wiele osób samodzielnie wykonuje takie ogrodzenie, wbrew pozorom nie jest to takie trudne. A satysfakcja z samodzielnie wykonywanej pracy - bezcenna :D Najlepiej byłoby, gdyby w wykonaniu ogrodzenia pomógł Ci ktoś, kto zrobił to już u siebie. Dodatkowa para doświadczonych rąk zawsze się przyda, a doradztwo internetowe nie zawsze w takich przypadkach się sprawdza :)

Dokładnie, zgadzam się z lmiko. W sieci można znaleźć wiele instrukcji montażowych, niekoniecznie precyzyjnie napisanych dla laika. Jednak na ogradzamy.pl znajdziesz sprawdzoną i co ważniejsze napisaną przez fachowców instrukcję montażu siatki: http://www.ogradzamy.pl/zrob-to-sam/montaz-siatki-plecionej-resitor,8/

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński
krysinski

Postprzez violet » 2015-02-08, 15:37

a może zamiast siatki cos takiego http://www.inex-24.pl/kratowe_przetlaczane.html ? Łatwe w montażu i lepiej sie prezentuje niż siatka.
violet

Postprzez Ogrodolandia » 2015-03-25, 17:56

Siatka to nie jest zły pomysł. Często taniej jest ogrodzić działkę z 3 stron siatką na słupkach, a ozdobny płot dać od frontu :)
Ogrodolandia

Postprzez Robbu » 2015-06-15, 20:05

Myślę, że w samodzielnym wykonywaniu ogrodzenia nie tylko o satysfakcję chodzi, ale też o koszty :) Ale tak czy siak, jeśli tylko masz jakiekolwiek zddolności w tej kwestii to warto się podjąć. Klucz to dobre zamocowanie słupków.
Robbu

Postprzez krysinski » 2015-06-30, 12:27

Ogrodolandia napisał(a):Siatka to nie jest zły pomysł. Często taniej jest ogrodzić działkę z 3 stron siatką na słupkach, a ozdobny płot dać od frontu :)

Dokładnie, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Z przodu można zamontować panele ogrodzeniowe, natomiast po bokach i z tyłu siatkę. Należy jednak zastanowić się, czy nie będą Ci przeszkadzać sąsiedzi zerkający przez ogrodzenie. Wtedy rozwiązaniem jest specjalna taśma Colorado, którą przeplata się pomiędzy oczkami. Zapewnia nieprzezierność i prywatność.

Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński
krysinski

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ogrodzenie i bruk