Jak urządzić miejsce do wypoczynku w ogrodzie?

Re: Jak urządzić miejsce do wypoczynku w ogrodzie?

Postprzez brokenleg » 2015-08-13, 08:05

Nie ma dla mnie lepszej formy wypoczynku niż relaks nad wodą. Stąd w moim ogrodzie zdecydowałem się na wybudowanie basenu z wkładu basenowego marki PoolsFactory. Jestem ogromnie zadowolony z produktów, które mi sprzedali (base, zadaszenie i filtry), a w taką pogodę odpoczynek we własnym basenie jest niesamowitą bonifikatą.
brokenleg

Odp

Google - reklama

Postprzez tarasowy » 2015-08-19, 13:30

Woda w ogrodzie to świetny pomysł niestety o takie rzeczy trzeba dbać. A ja jeszcze dodam, że bardzo istotne sa meble ogrodowe.
tarasowy

Postprzez budowniczkamila » 2015-10-30, 21:58

"miejsce do wypoczynku w ogrodzie" dla moich dzieci oznacza m.in. piaskownice i huśtawki. Dlatego zrobiliśmy im takie typowe huśtawki które są bardzo oblegane i lubiane. I jakiś czas temu młodzież zwróciła się z prośbą o zrobienie im także huśtawek ale takich na jednej linie z np oponą na końcu. By było 'ciekawiej' takie 2 huśtawki mają być zamontowane na dwóch grubszych gałęziach dorosłego drzewa. Zrobiłem rozeznanie w hurtowni e-Armet i polecili mi bym wykorzystał takie gotowe mocowanie huśtawki z obejmą MHO. Czy ktoś z Was montował coś takiego albo ma jakieś doświadczenia z takimi huśtawkami ?
budowniczkamila

Postprzez grazy » 2015-11-04, 12:55

Polecam wybudowanie sobie altanki w ogrodzie! W lecie nie ma dnia kiedy byśmy z rodzinką tam nie przesiadywali. Marzy mi się także wodne oczko, ale na razie nie planujemy jego wykonania.
grazy

Postprzez Kazimierz74 » 2015-11-18, 20:06

Jak urządzić takie miejsce? Wygodnie:-) czyli z godnie z własnym zmysłem smaku:-) Zależy tez wszystko od tego, ile mamy pieniędzy w kieszeni i ile mamy miejsca w ogrodzie. I czy mamy dzieci i ile tych dzieci mamy. Jeśli te wszystkie problemy ogarniemy, to możemy wtedy planować. Jak dla mnie to koniecznie musi być ławka bujana, taka 5 -osobowa. Zawsze mi się to podobało i zawsze chciałem taką w swoim ogrodzie. I mam. Może być też hamak, ale ławka to podstawa. Poza tym stolik, krzesła i gotowe – więcej nie trzeba:-)
Kazimierz74

Postprzez budujeremontuje » 2016-02-09, 18:26

Nad tym stołem i krzesłami moi rodzice postawili altankę, taką jak ta czwarta: http://exoflora.pl/sklep/index.php?cPath=1_17 :) Baardzo fajne rozwiązanie, na każdej rodzinnej imprezie na działce wszyscy się tam chowają, czy to w czasie deszczu, czy po zmierzchu. Dodatkowo wygląda esetetycznie, obok niej stoi huśtawka, jest palenisko na ognisko więc działka wygląda naprawdę magicznie:) No a dzięki altance służy trochę za miejsce spotkań:)
budujeremontuje

Postprzez Norbert145 » 2016-02-13, 15:28

Zdecydowanie altana będzie świetnym miejscem do wypoczynku z miejscem do zrobienia ogrniska , grilla. A przy altanie moze jakieś fajne oczko wodne :)
Norbert145

Postprzez vladimir » 2016-02-13, 16:42

Po pierwsze trzeba sobie wyznaczyć jakieś fajne miejsce do tego, aby odpoczywać. Ja mam taki fragment 25 metrów kwadratowych, wyłożyłem to kostką visio prim. Mam równą, elegancką nawierzchnię, jest altana ogrodowa, stoją meble. Mam też przygotowane miejsce na grilla. Poza kostką wszędzie trawa, więc można szaleć :)
vladimir

Postprzez Ogrodolandia » 2016-02-15, 08:44

Miejsce do wypoczynku oraz ogród powinny tworzyć przedłużenie domu. Fajnie byłby, gdyby ich style się pokrywały. Moim zdaniem, do na przykład, domu urządzonego w rustykalnym klimacie za nic nie będą pasowały nowoczesne ogrodowe meble. O gustach jednak się nie dyskutuje. Miejsce do wypoczynku w ogrodzie to nie tylko wygodne meble, ale też ochrona przed słońcem i deszczem, wiatrem, to miejsce, gdzie można rozpalić grill lub ognisko. Miejsce w miarę kameralne, zapewniające odrobinę intymności domowników. Należy też pomyśleć o dzieciach i dla nich urządzić choćby piaskownicę, dać im miejsce, gdzie będą mogły bawić się w najbardziej szalone, dziecięce zabawy.
Ogrodolandia

Postprzez konrad786 » 2016-02-16, 08:41

Trwalsze od pawilonu będą altany. Jeżeli masz zamiar zainwestować więcej pieniędzy to polecam altanę drewnianą - można w niej odpocząć za dnia, a wieczorem urządzić grilla. Zamówiłem swoją altanę w sklepie internetowym, a sam złożyłem, co trochę obniżyło koszty. Pamiętaj, że altana musi pasować stylem zarówno do domu, jak i ogrodu. Widziałem tez altany połączone z huśtawkami dla dzieci.
konrad786

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogród