Czy w projekcie powinien być odkurzacz centralny?

Czy w projekcie powinien być odkurzacz centralny?

Postprzez Salo100 » 2014-01-25, 08:41

Czy w projekcie powinien być uwzględniony odkurzacz centralny?
Salo100

Odp

Google - reklama

Re: Czy w projekcie powinien być odkurzacz centralny?

Postprzez alicya » 2014-02-22, 21:09

Ale w jakim projekcie, co masz na myśli? W projekcie domu? Przecież takie szczegóły ustala się indywidualnie, jeśli zechcesz takowy posiadać, to możesz sobie zażyczyć, by projekt uwzględniał jego instalację. Lepiej zrobić to właśnie na etapie projektowania, niż potem kuć w ścianach.

Jeżeli zaś chodzi o konkretne marki, jeśli macie dylemat, nie wiecie, na jaki odkurzacz się zdecydować, gorąco polecam wam firmę Allaway. Marka cieszy się ogromnym uznaniem w całej Europie. W Polsce są od niej co prawda popularniejsi producenci, ale myślę, że to kwestia czasu, bowiem urządzenia Allaway są naprawdę trwałe i niezawodne, tak więc na pewno szybko zostaną docenione również na naszym rodzimym rynku.
alicya

Postprzez chmielu » 2014-02-24, 11:20

Witam,

Podepnę się do wątku z zapytaniem jaka właściwie jest przewaga takiego odkurzacza centralnego nad zwykłym?
chmielu

Postprzez yestem » 2014-02-28, 19:52

Wygoda w użytkowaniu centralnego odkurzacza wynika z braku urządzenia, którego musimy przenosić przy codziennych porządkach. (Jednostka centralna umieszczona jest zazwyczaj w pomieszczeniu gospodarczym, garażu, kotłowni czy garderobie. Istnieje także możliwość doboru jednostki centralnej, którą można zamontować na balkonie.)
Umiejscowiony w ten sposób odkurzacz odizolowany jest od części mieszkalnej co daje nam nie tylko wygodę sprzątania ale także komfort - bo nie słychać pracy silnika.
yestem

Postprzez chmielu » 2014-03-03, 08:45

A czy tego typu wygoda jest adekwatna do ponoszonych kosztów instalacji? Słyszałem, że za cenę dobrego odkurzacza centralnego można uzbroić się w kilka zwykłych mobilnych odkurzaczy,
chmielu

Postprzez Marta » 2014-04-16, 13:53

Jeśli pytanie dotyczyło projektu domu, to warto po prostu wspomnieć o tym projektantce, żeby zaplanowała miejsce na samą rurę, a nie cały odkurzacz ze sprzętem. Ostatnio w jakiejś gazetce budowlanej czytałam, że jest jakiś nowy model odkurzacza, którego rurę chowa się w schowku w ścianie.

"Słyszałem, że za cenę dobrego odkurzacza centralnego można uzbroić się w kilka zwykłych mobilnych odkurzaczy"
To koszt rzędu 3,5-5 tys. zł. Ja od razu byłam zdecydowana na odkurzacz centralny, bo dobry kolega się nimi zajmuje i pogadaliśmy sobie na ich temat jeszcze zanim planowałam przeprowadzkę. W domu będę miała piwnicę, parter i poddasze, więc przy tylu kondygnacjach nawet nie myślę o stacjonarnym odkurzaczu. Tym bardziej przy dziecku, które w ciągu dnia ma drzemki, więc będę mogła po cichutku odkurzać w dowolnym momencie ;)
Marta

Postprzez raczakowsky » 2014-04-18, 10:36

Ja widziałam w Norwegii system centralnego odkurzania. NA początku mnie to zachwyciło, ale teraz to jednak wolałabym kupić jakiś cichy odkurzacz, np. któryś z tych tradycyjnych. Ale z drugiej strony myślę jednak, że jak się ma dom i kilka kondygnacji, to faktycznie taki system może być praktyczniejszy, niż latanie z odkurzaczem w górę i w dół.
raczakowsky

Postprzez darkon5 » 2014-06-10, 12:57

W norwegii to standard. W Polsce jeszcze u nikogo tego nie spotkałem. Rozwiązanie bardzo wygodne, koszt w zasadzie również nie jest taki wielki jeżeli zwrócimy uwagę na to jaki komfort nam to gwarantuje. No chyba że nasze mieszkanie jest małe to szkoda się w to bawić
darkon5

Postprzez Mikolajek » 2014-06-28, 12:46

W domach też już się montuje odkurzacze centralne. Jest to może i wygodne, ale jeszcze całkiem drogie. Odkurzacz kupisz do 500 zł jaki chcesz. A taką instalację trzeba czyścić, naprawiać itd. Nie jest to aż takie super kolorowe. W hotelach - owszem, ale nie koniecznie w domach. To raczej prestiż niż wygoda.
Mikolajek

Postprzez karjacek » 2014-08-29, 12:52

darkon5 napisał(a):W norwegii to standard. W Polsce jeszcze u nikogo tego nie spotkałem. Rozwiązanie bardzo wygodne, koszt w zasadzie również nie jest taki wielki jeżeli zwrócimy uwagę na to jaki komfort nam to gwarantuje. No chyba że nasze mieszkanie jest małe to szkoda się w to bawić

No właśnie zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem w swoim domu, ale ostatecznie uznałem, że koszty są za duże, poza tym nie mam w domu znowu aż tyle do odkurzania, żeby tyle inwestować, więc ostatecznie się nie zdecydowałem. Może właśnie jeszcze na etapie planowania domu miałoby to sens, ale teraz kucie ścian, instalowanie tego to chyba za dużo zachodu.
karjacek

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Odkurzacz centralny