Czy w projekcie powinien być odkurzacz centralny?

Re: Czy w projekcie powinien być odkurzacz centralny?

Postprzez JankoMuzykant » 2014-10-08, 12:46

Hm jak to w projekcie? Bo nie rozumiem...Z reguły jeśli masz projekt domu to jeśli informujesz architekta o tym, że np. chcesz ogrzewanie kanałowe albo odkurzacz centralny lub cokolwiek takiego to warto napomknąć i poprosić o rozrysowanie instalacji:) Tylko wiem też, że trzeba sobie od razu dobrać sprzęt i wszystko pod instalację. U nas był montowany husky zamówiony w hydropie i w sumie był uwzględniany w projekcie od początku, ale trochę to trwało zanim doszliśmy do tego co i jak chcemy zorganizować:D
co do przewagi nad zwykłym odkurzaczem....no cóż więcej wygody, nie trzeba ciągać po domu za sobą odkurzacza:) wystarczy otworzyć kartkę albo się podpiąc przy wylocie i jazda;) u nas się zdecydowaliśmy głównie ze względu na kominek no i na schody po których ciężko biegać z odkurzaczem...a sami wiecie dzieci + zwierzęta w domu = mnóstwo odkurzania...
JankoMuzykant

Odp

Google - reklama

Postprzez LiderBudowlany » 2014-10-29, 08:03

Centralne odkurzacze to nie tylko prestiż i większa wygoda (znika konieczność biegania po kolejnych piętrach z odkurzaczem) - korzyści płynących z odkurzaczy centralnych jest wiele więcej. W naszym ostatnim artykule dokładnie opisaliśmy instalacje centralnych odkurzaczy - właśnie jakie korzyści one dają, jak to działa, jak wygląda eksploatacja itd.
LiderBudowlany

Postprzez Pawel008 » 2015-08-20, 13:29

W naszym przypadku świetnie się to sprawdziło. Dom jest duży, ma aż trzy kondygnacje. Warto było trochę zmodyfikować projekt (początkowo nie uwzględnialiśmy odkurzacza w planach), ale też korzystna oferta wpłynęła na podjęcie ostatecznej decyzji. Ta firma www.majca.technology/ specjalizuje się w systemach inteligentnego budynku, zatem również w centralnych odkurzaczach. Sam system jest prosty w obsłudze, intuicyjny. Naprawdę warto.
Pawel008

Postprzez michalo » 2015-08-29, 21:44

Zdecydowanie lepiej na etapie projektowania domu, ale ja jak budowałem to nie śniłem o takich cudach. Przy remoncie po kilku latach się zdecydowałem na taki model http://centralne-odkurzacze.net/odkurzacze-centralne/148-odkurzacz-centralny-izzy-300-zestaw-max.html i każdemu polecam tylko ma możliwość, bo bardzo ułatwia życie.
michalo

Postprzez Koziczak » 2015-09-07, 12:38

Też miałem sporo wątpliwości odnośnie tego odkurzacza, m.in. dlatego że wydawało mi się, że to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim do dużych powierzchni, takich jak np. hotele, jednak do tego, że jest to dobry pomysł, przekonała mnie firma http://odkurzacze-centralne.org U mnie w domu (jest dość spory +140m sprawdza się świetnie). Jest o wiele dokładniejszy, niż większość urządzeń, które miałem do tej pory, dzięki temu sprzątanie wykonuje się znacznie szybciej.
Koziczak

Postprzez michalo » 2015-10-04, 21:05

Gdy używamy odkurzacza centralnego, zassanych zanieczyszczeń pozbywamy się definitywnie z pomieszczenia. Wciągnięte do rurociągu powietrze zostaje w całości wyrzucone poza budynek, nie wraca już do środka. I nie ma tu znaczenia rodzaj filtracji i jej skuteczność. W odkurzaczu centralnym filtracja jest po to, żeby chronić silnik i żeby przy ścianie zewnętrznej z wyrzutnią powietrza nie rosła nam sterta zanieczyszczeń. Dla jakości powietrza w domu filtry są bez znaczenia, powietrze zassane zostaje i tak w całości zastąpione świeżym z zewnątrz. Jak ktoś szuka na teraz to dobre promocje widziałem na centralne-odkurzacze.net
michalo

Postprzez ferstek » 2016-01-17, 18:41

Właśnie zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem w swoim domu, ale ostatecznie uznałem, że koszty są za duże, poza tym nie mam w domu znowu aż tyle do odkurzania, żeby tyle inwestować, więc ostatecznie się nie zdecydowałem. Może właśnie jeszcze na etapie planowania domu miałoby to sens, ale teraz kucie ścian, instalowanie tego to chyba za dużo zachodu. Teraz trochę żałuje, bo przecież można było tylko rozprowadzić instalację, przygotować wszystko, a dopiero w późniejszym czasie zainwestować w samo urządzenie.
ferstek

Postprzez natka » 2016-02-02, 10:56

Odkurzacz centralny to świetna sprawa, chociaż faktycznie koszta są nie małe. Moja znajoma ma u siebie w domu tą instalację i jest bardzo zadowolona szczególnie, że ma psa :)
natka

Postprzez Romaneczek » 2016-03-03, 09:49

a do starego domu można zamontować
Romaneczek

Postprzez kama28 » 2017-08-31, 11:43

Powinien być uwzględniony, ale jak nie masz to pogadaj ze specjalistami ze Strzyżowskiego Instaltechu, znajdziesz ich na ulicy Tunelowej 2. Mi doradzili jak i co zamontować, żeby wszystko hulało: http://instaltech24.pl/odkurzacze-centralne.html
kama28

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odkurzacz centralny