Ocieplenie garażu blaszanego

Ocieplenie garażu blaszanego

Postprzez mldlbn » 2014-11-26, 22:31

Witam.
Mam taki problem. Posiadam garaż blaszany, w którym trzymam samochód o który dbam jak mogę. W garażu mam dużą wilgoć i rano skrapla mi się woda na dachu. Nie mogę patrzeć na to jak auto dosłownie kisi się w tej wilgoci.
Postanowiłem ocieplić garaż. Wszystko już wiem tylko męczy mnie jedna rzecz. Gdzie dać folię paroizolacyjną? Garaż będę ocieplał od wewnątrz.
Nie chcę dawać żadnych regipsów itd. po prostu na wierzchu będzie styropian lub właśnie folia tylko nie wiem w której kolejności to zrobić.
Takie opcje:
- blacha - folia - styropian?
- blacha - styropian - folia?
- blacha - folia - styropian - folia?
Która kolejność będzie najlepsza? Zaznaczę jeszcze raz - Ocieplane będzie w środku garażu.
Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam ;)
mldlbn

Odp

Google - reklama

Re: Ocieplenie garażu blaszanego

Postprzez irekarn » 2014-12-16, 15:29

nie wiem czy to coś pomoże bo w sumie trochę inaczej zrobiłem u siebie ale powiem jak zrobiłem ;) dociepliłem od środka styropianem o grubości 3 cm, zatopiłem siatkę i położyłem tynk i na zewnątrz dociepliłem styropianem o grubości 5 cm i również siatka i tynk i póki co już się trzyma 4 lata i nic mu się nie dzieje, mam jednak zamontowane małe okienko na górze które non stop jest uchylone to może tamtędy wilgoć ucieka ale w sumie jak nie ma przyczyn wilgoci to jej nie powinno być ;) pozdrawiam
irekarn

Postprzez opolek » 2015-01-19, 22:57

czytałem na innym forum że można ocieplać także wełną nie trzeba tylko styropianem.
opolek

Postprzez Dopler » 2015-03-18, 13:30

Przydałaby się jeszcze jedna informacja, a mianowicie na czym stoi ten garaż? Czy stoi bezpośrednio na ziemi, ma podłogę np. z płyt chodnikowych czy kostki brukowej czy jest wylana betonowa podłoga?
Dopler Częstochowa - zewnętrzne rolety okienne, bramy garażowe i przemysłowe - segmentowe i rolowane, kraty rolowane, markizy tarasowe, żaluzje fasadowe.
Dopler

Postprzez komfortek » 2015-06-30, 18:31

ja mam garaż postawiony przez waw-system, otynkowany i ocieplony...także da się....ale to oni mi to stawiali, sam nie robiłem. bardzo mi się podoba ...i sprawdzimy jak w zimie będzie się sprawował ale jestem dobrej myśli!
komfortek

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ocieplenie i elewacja