Mata czy płyta z wełny co lepsze na ocieplenie poddasza?

Mata czy płyta z wełny co lepsze na ocieplenie poddasza?

Postprzez jerzyk » 2012-08-16, 21:59

Wybieram wełnę na ocieplenie poddasza u siebie i zastanawiam się czy mata czy płyta z wełny mineralnej będzie lepsza.
Jak wy robiliście i co polecacie, co jest lepsze do układania i ma lepsze parametry?
jerzyk

Odp

Google - reklama

Re: Mata czy płyta z wełny co lepsze na ocieplenie poddasza?

Postprzez ekspert » 2012-08-16, 22:11

Wełna mineralna może występować w różnej postaci. Niektóre wyroby z wełny są lepsze do ocieplenia poddasza, inne wykorzystuje się raczej do termoizolacji ścian zewnętrznych. Najczęściej wełny mineralne produkowane są w postaci mat i płyt, charakteryzujących się różną gęstością i oczywiście grubością.

Wybór odpowiedniej formy wełny uzależniony jest od tego, czy chcemy zaizolować na przykład stropodach nieprzełazowy, czy zwyczajny dach na krokwiach. W pierwszym przypadku lepiej użyć wełny mineralnej w granulacie, natomiast w drugim śmiało można zastosować maty i płyty z wełny mineralnej, które układa się w prosty sposób pomiędzy krokwiami.
ekspert

Postprzez krzysztof33 » 2018-01-05, 08:25

Dobrze się sprawdza izolacja piankowa według mnie, nie jest atrakcyjna dla różnorakich szkodników, nie ma też w składzie żadnych toksycznych związków a przy tym widzę po kosztach ogrzewania za poprzedni sezon że dobrze trzyma ciepło wewnątrz. Moja pianka była zamawiana od Purtech, sprzedają oryginalną Amerykańską QuadFoam500.
krzysztof33

Postprzez adampoluk » 2018-04-04, 07:23

Nie ma lepszego rozwiązania niż pur z tego co ja się orientuję, a cenowo wcale nie wychodzi się na tym jakoś super kosztownie, zwłaszcza jak człowiek usiądzie i sobie podliczy ile uda się zaoszczędzić przy takiej izolacji na ogrzewaniu, klimatyzacji itp. Co do pianki to zamawiałem izo na http://doskonalaizolacja.pl, fajny kontakt, jasne warunki cenowe oryginalna amerykańska piana.
adampoluk

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ocieplenie i elewacja