Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez Kamieniarstwo » 2016-12-19, 10:21

Ja także uważam, że takie rozwiązanie dobrze się sprawdzi o ile zaakcentujemy oddzielność kuchni od salonu dodatkowym kolorem czy innym wykończeniem podłogi, np: w salonie proponuje zwrócić uwagę na materiał którym jest kamień naturalny. Znakomicie się sprawdzi i zapewni niesamowity, oryginalny efekt oraz styl.
Kamieniarstwo
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2016-08-24, 08:41

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez EkspertPorta » 2017-05-01, 10:48

Witam, kuchnia połączona z salonem to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie - zwłaszcza w nowym budownictwie. Sposobów na aranżacje jest kilka, ważne jednak, aby odpowiadały potrzebom domowników. Jedna przestrzeń, łącząca tak naprawdę dwa standardowe pomieszczenia, musi tworzyć spójną całość. Ściany powinny być w tych samych lub zbliżonych barwach, natomiast meble zarówno w kuchni, jak i w salonie, dostosowane do wybranej stylistyki. Od wielkości pomieszczenia zależą rozwiązania takie jak bardzo funkcjonalna wyspa lub oryginalny drewniany stół jadalny - idealny na spotkania rodzinne. Więcej propozycji aranżacji kuchni z salonem znajduje się na blogu - zapraszam
https://www.porta.com.pl/blog/
Pozdrawiam,
Ekspert Porta
EkspertPorta
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2017-03-31, 13:09

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez kraaa » 2017-05-04, 19:50

połączone pomieszczenia wygląda bardzo fajnie, ale pod warunkiem, że w kuchni panuje idealny porządek. Jednak odpychająca jest dla mnie myśl, że wszystkie meble salonowe z czasem przechodzą zapachami kuchni, są tłuste itp. Także do zdjęcia fanie, ale do życia nie bardzo ;)
kraaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-05-04, 19:45

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez agaciakk » 2017-05-22, 19:30

No to zależy od kilku rzeczy, czyli od tego jak często gotujemy w kuchni, od odpowiedniej wentylacji, powierzchni pomieszczeń itd.
agaciakk
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2017-01-24, 13:23

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez KamilaMeble » 2017-05-24, 06:10

W zasadzie racja, wentylacja jest jednym z głównych czynników które powinniśmy brać pod uwagę jeżeli planujemy połączyć kuchnię z salonem. Jeżeli cały układ będzie wykonany poprawnie, to moim zdaniem nie ma przeszkód aby pokusić się o tego typu aranżację. Chętnie pomożemy wybrać meble oraz pozostałe dodatki.
KamilaMeble
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2016-07-05, 08:14

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez czaroslaw33 » 2017-06-01, 12:15

Myslę, że osobno ine zawsze chcemy aby wszystko było widać w salonie i tak samo z zapachami :/
czaroslaw33
 
Posty: 500
Dołączył(a): 2015-08-23, 18:41

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez Karol445 » 2017-06-08, 07:15

Ja mam połączoną kuchnię z salonem i podoba mi się bardzo to rozwiązanie – jest jasno i przestronnie :) Ma to szczególnie taką zaletę, że w trakcie oglądania telewizji czy lektury gazety w części wypoczynkowej, mogę bezkolizyjnie przejść do aneksu po coś do przekąszenia:) Obydwie strefy wydzielają różne materiały na podłodze – w kuchni gresy, a w salonie drewniany parkiet. Poza tym w obydwu częściach są różne rodzaje oświetlenia – w kuchni spoty LED o chłodnej temperaturze barwowej, które podświetlają roboczą wyspę, a w salonie dwie wiszące lampy dające stonowane, ciepłe światło, przy czym każda w innym kształcie: http://www.britoplighting.pl/Produkty,3733/Oswietlenie_br_/_nowoczesne/Erynie Wszystko razem daje całkiem żywą i zróżnicowaną całość, a ja nie lubię monotonii. Jeśli chodzi o zapachy z kuchni, taki sam problem mają posiadacze wydzielonego salonu ;)
Karol445
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2017-05-09, 07:54

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez kobieta323 » 2017-06-08, 07:22

Czy wiecie jak fajnie można przystroić kuchnię i zrobić z niej salon? Kuchnię mam dość sporą i nie mialam za bardzo pomysłu jak ją zagospodarować. W końcu koleżanka podsunęła mi pomysł "okap wyspowy". Tak! W końcu zamówiłam. Tutaj możecie zobaczyć -> http://www.rtvagd.sklep.pl/toflesz/ok_6_palas_island_60_na_linkach_czarny_bia_y_67197.php5 jak się prezentuje. Naprawdę fajne rozwiąznie, jeśli nie macie pomysłu na orginalną kuchnię.
kobieta323
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2017-06-05, 07:17

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez marta333 » 2017-06-19, 08:40

Połączenie kuchni z salonem bardzo mi się podoba! Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy optycznie powiększyć nasze wnętrze i nadać mu nowoczesnego charakteru:) Podsyłam link do fajnych inspiracji https://pl.pinterest.com/technistone/all-in-one/
marta333
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2015-07-20, 11:46

Re: Kuchnia połączona z salonem czy jednak osobno?

Postprzez Fabianus » 2017-07-11, 11:12

U moich rodziców kuchnia i salon zawsze były połączone, dopiero przy okazji remontu mama stwierdziła, że nienawidzi tego układu, bo ma w salonie plamy i wiecznie jej tam pachnie obiadem. Przebudowali kuchnię i zamówili meble na wymiar u firmy Lamix meble. Teraz mają o wiele bardziej funkcjonalną kuchnię.
Fabianus
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2016-08-19, 21:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość