Ceramiczna płyta gazowa

Ceramiczna płyta gazowa

Postprzez pawlik99 » 2018-11-21, 13:46

Latem miałem okazję oglądać taką płytę grzewczą, która wyglądała jak indukcja a tak naprawdę była gazowa. Nie zrobiłem zdjęcia i nie mogę znaleźć kartki z nazwą tego rozwiązania. Może wiecie co to mogło być? Fajne w niej było to, że posiadała takie pola, które było grzane ciepłem nie bezpośredniego ciepła, tylko jakoś inaczej. Wychodziło to tak, że mając włączony palnik można było odgrzewać też coś na tym drugim polu. Całkiem ciekawie to wyglądało.
pawlik99

Odp

Google - reklama

Re: Ceramiczna płyta gazowa

Postprzez JacekB » 2018-11-22, 19:16

A nie chodzi Ci o Solgaz? Tak mi Twój opis produktu pasuje do ich płyt gazowych. Mają właśnie taka konstrukcję z ukrytym palnikiem pod szklaną taflą.
JacekB

Postprzez Emilka22 » 2018-11-24, 16:52

Jakiś czas temu u znajomych mojego brata widziałam taką płytę i zastanawiałam się na jakiej zasadzie to działa,a jakoś nie było okazji,by podpytać właścicieli.Jestem ciekawa jak taka płyta sprawdza się w codziennym użytku i czy obsługa jej jest bardziej skomplikowana niż w tradycyjnej kuchence gazowej.Spodobał mi się bardzo jej wygląd i wydaje się bezpieczniejsza od tradycyjnej kuchenki.
Emilka22

Postprzez k4sia » 2018-11-27, 20:02

Na pewno chodzi Ci o wspomniany już tu Solgaz. Innej firmy z takimi rozwiązaniami nie kojarzę. I to nawet jest chyba ich patent. Mają takie specyficznie zbudowane palniki, w których spala się gaz. Dużo większa sprawność takiego rozwiązania to niższe rachunki. Zobacz sobie na ich stronie internetowej i potwierdź czy własnie o to Ci chodzi.
k4sia

Postprzez Martka » 2018-11-29, 20:10

k4sia napisał(a):Na pewno chodzi Ci o wspomniany już tu Solgaz. Innej firmy z takimi rozwiązaniami nie kojarzę. I to nawet jest chyba ich patent. Mają takie specyficznie zbudowane palniki, w których spala się gaz. Dużo większa sprawność takiego rozwiązania to niższe rachunki. Zobacz sobie na ich stronie internetowej i potwierdź czy własnie o to Ci chodzi.

Rozważam zakup tej płyty gazowej bez płomieni. Wygląda elegancko, a poza tym podobno jest łatwa w utrzymaniu i generuje oszczędności w postaci mniejszego zużycia gazu. Muszę tylko jeszcze przekonać męża do tego innowacyjnego rozwiązania.
Martka

Postprzez JacekB » 2018-12-01, 11:33

Solgaz to całkiem ciekawe rozwiązanie. Inne, innowacyjne. Podoba mi się w nim to, że jest tak proste. W każdym razie z zewnątrz. Pewnie sama technologia już tak prosta nie jest. Ciekawe że prędzej nikt nie wpadł na wykonanie takich palników. Taka zamknięta komora spalania bywa przecież wykorzystywana w różnych piecach gazowych. Więc wystarczyłoby odpowiednio zaadaptować rozwiązania, które istniały. Z tego co czytałem, to palnik Solgazu generuje dużo większą temperaturę przy mniejszym zużyciu gazu. To jest warte rozważenia w użyciu w domu.
JacekB

Postprzez k4sia » 2018-12-03, 20:37

Martka napisał(a):
k4sia napisał(a):Na pewno chodzi Ci o wspomniany już tu Solgaz. Innej firmy z takimi rozwiązaniami nie kojarzę. I to nawet jest chyba ich patent. Mają takie specyficznie zbudowane palniki, w których spala się gaz. Dużo większa sprawność takiego rozwiązania to niższe rachunki. Zobacz sobie na ich stronie internetowej i potwierdź czy własnie o to Ci chodzi.

Rozważam zakup tej płyty gazowej bez płomieni. Wygląda elegancko, a poza tym podobno jest łatwa w utrzymaniu i generuje oszczędności w postaci mniejszego zużycia gazu. Muszę tylko jeszcze przekonać męża do tego innowacyjnego rozwiązania.

Ich płyty długo trzymają temperaturę. Moim zdaniem to zaleta, choć niektórzy uważają to za wadę. Ale jak można nazwać wadą coś, co pozwala całkiem sporo zaoszczędzić ;) Przeważnie staram się podczas gotowania wcześniej wyłączać gaz i korzystać z nagrzanej płyty. Energia cieplna za darmo ;) Sama korzyść i niższe rachunki.
k4sia

Postprzez pawlik99 » 2018-12-10, 14:35

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Rozjaśniło mi to sporo w głowie. K4sia jak przypuszczam używasz już taki rodzaj płyty. Może napisz jaki model dokładnie masz, bo u nich na stronie to dość rozbudowaną ofertę mają.
pawlik99

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Kuchnia