piec gazowy czy węglowy

Re: piec gazowy czy węglowy

Postprzez RafalCichocki » 2018-06-14, 10:07

Witam,

Wybór gazowego kotła kondensacyjnego podczas spalania gazu emituje do atmosfery znacznie mniejszą ilość dwutlenku węgla oraz praktycznie nie emituje pyłu w porównaniu do kotłów na paliwa stałe. Kolejną zaletą jest bezobsługowa praca oraz możliwość regulacji zadanej temperatury w budynku. Również sprawność wytwarzania energii cieplnej jest znacznie wyższa w porównaniu do instalacji z kotłami stałopalnymi.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła polecam kontakt z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

Odp

Google - reklama

Postprzez BataBata1985 » 2018-06-18, 08:48

My wybraliśmy piec na eko - groszek bo wcześniej mieliśmy zwykły węglowy ale nie ogrzewał domu dostatecznie...chyba 16 lat temu kupiliśmy za maly piec. Terz piec kupilismy odpowiedni do powierzchni domu i wybraliśmy piec od dystrybutora z fokus-kotly.pl.
BataBata1985

Postprzez mazi88 » 2018-06-20, 19:23

moim zdaniem kupowanie w dzisiejszych czasach pieca na węgiel to taki strzał w stopę. Patrząc na jakość powietrza w zimie to lepiej korzystać z ekologicznych rozwiązań np gaz albo pompa ciepła.
mazi88

Postprzez Ella » 2018-06-29, 18:41

Zdecydowanie kocioł gazowy. Ale, trzeba zwrócić uwagę by był to kocioł nowoczesny i dobrej firmy. U mojego brata bardzo dobrze sprawdza się kocioł firmy www.bongioanni.pl, model Raya. Jest bardzo wydajny, ekonomiczny i w dodatku świetnie się prezentuje (rzecz o tyle ważna, że akurat u brata kocioł jest "na widoku"). Na kocioł jest 5-letnia gwarancja - a to pewnie dzięki temu, że kotły tej firmy są robione przez europejskich producentów.
Ella

Postprzez erzecznikKT » 2018-07-04, 14:28

Wszystko wskazuje na to, że z czasem będzie rosnąć popularność systemów niskotemperaturowych, również opartych na odnawialnych źródłach ciepła. Są nie tylko tańsze w eksploatacji, ale również bardziej przyjazne dla zdrowia. Wraz z popularyzacją pomp ciepła czy ogniw fotowoltaicznych będą również spadać koszty inwestycji w takie rozwiązania. Budynki są ponadto coraz lepiej termoizolowane i mają coraz mniejsze zapotrzebowanie na energię, a takie energooszczędne domy mogą być ogrzewane stosunkowo niewielkim kosztem.
erzecznikKT

Postprzez RafalCichocki » 2018-07-05, 10:15

Witam,

Trafna uwaga. Wykorzystywanie paliw stałych do ogrzewania budynku powoduje emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Podczas spalania węgla wydzielane są znaczne ilości dwutlenku węgla, pyłu oraz sadzy, które bezpośrednio powodują pojawianie się smogu. Najprostszą metodą ograniczenia smogu jest zmiana typu ogrzewania na bardziej przyjazny środowisku. Mogą to być kotły zasilane gazem ziemnym (gaz podczas spalania emituje znacznie mniejsze ilości dwutlenku węgla oraz nie emituje pyłów) lub pompy ciepła, które nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery w obrębie budynku.
Jeżeli zainteresowani są Państwo wyborem pompy ciepła lub gazowego kotła kondensacyjnego proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus. Posiadamy szeroką ofertę gruntowych pomp ciepła z rodziny Logatherm oraz kotłów Logamax. W doborze odpowiedniego urządzenia pomoże Państwu jeden z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Instalatorzy pomogą również z wykonaniem pionowego wymiennika gruntowego.
Bardziej szczegółowe informacje o samym produkcie dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez Dexter » 2018-08-30, 07:14

Ja zdecydowałam się na piec wolnostojący. Nie mamy dużej powierzchni, dom parterowy, więc stwierdziłam, że będzie to dobre rozwiązanie. Trzeba przyznać, że robi wrażanie, szczególnie zimą, wszyscy się nim zachwycają. Na początku zastanawialiśmy się nad tradycyjnym kominkiem, ale ze względu na problematyczny salon - skosy, nie było możliwości ustawienia go pod ścianą. Wybraliśmy piec wolnostojący INVICTA CAROLO z Galerii Kominków i mogę Ci go śmiało polecić. Nie miałam z nim żadnych problemów. Ładnie się prezentuje, a przede wszystkim spełnia swoją rolę i porządnie grzeje, więc jak dla mnie wszystkie wymagania spełnia idealnie ;)
http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html
Dexter

Postprzez 1001narzedzi » 2018-09-10, 09:46

Ja jednak zdecydowałbym się na węglowy. Mam pewne obawy co do rozwiązań gazowych, poza tym ceny węgla podobno mają spaść za parę miesięcy.
1001narzedzi

Postprzez mazi88 » 2018-09-11, 20:39

1001narzedzi napisał(a):Ja jednak zdecydowałbym się na węglowy. Mam pewne obawy co do rozwiązań gazowych, poza tym ceny węgla podobno mają spaść za parę miesięcy.

są inne rozwiązania niż gaz. Można skorzystać z np pompy ciepła. Gaz to na pewno czystsze rozwiązanie niż węgiel. Zarówno dla środowiska jak i samego domu.
mazi88

Postprzez erzecznikKT » 2018-09-24, 12:32

Ceny węgla raczej będą rosły, wraz ze zmniejszaniem się dostępności opału słabej jakości. Lepiej więc zainwestować w technologie z przyszłością, czyli ogrzewanie w niskich temperaturach, np. kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła. Najpewniejszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania jest jednak przede wszystkim ocieplenie budynku, co pozwoli ograniczyć straty ciepła przez ściany dach czy podłogę. W efekcie zmniejszamy zapotrzebowanie budynku na energię, co oznacza że potrzebuje jej mniej do utrzymania komfortowych temperatur w pomieszczeniach.
erzecznikKT

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Krok po kroku