Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?

Postprzez bober16060 » 2014-07-02, 09:35

Witam,
Wybór odpowiedniego wykonawcy spędza sen z powiek. Co można sprawdzić żeby, mówiąc kolokwialnie,
się nie władować.
Zawsze trzeba dotrzeć do ludzi, którym ta firma budowała - najlepiej kilku inwestorów. Idealnie
by było, gdyby to były osoby znajome. Dobrze by było, gdyby były to inwestycje świeże. Jeśli
sprawdzimy tylko stare inwestycje ryzykujemy, że firma zmieniła styl wykonawstwa (z różnych
przyczyn: zmiana właściciela lub polityki, kłopoty finansowe, utrata wykwalifikowanej kadry).
Warto też sprawdzić starsze inwestycje wtedy dowiemy się o sposobie rozwiązywania reklamacji i
jakości prac budowlanych. Jeżeli firma zmieniała często nazwy nawet minimalnie (np. Nosd Line
działalność, Nosd Line s.c., Nosd Line sp. z o.o., Nosd Line pl/sw/bis/prim itp.) lub formę
prawną, wspólników, miejsce prowadzenia działalności jest to też sygnał ostrzegawczy. Warto w
końcu wyszukać w internecie np. "Nosd Line opinie". A na koniec warto zaufać swojemu
instynktowi, jeżeli mimo twardych faktów coś nami mówi w trzewiach, że to kanał, to darujmy
sobie pracę z tą firmą.
Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na zweryfikowanie firmy?
bober16060

Odp

Google - reklama

Re: Jak wybrać firmę budowlaną?

Postprzez tomekszy » 2014-07-14, 11:47

Najlepiej sprawdzić opinie w Internecie :)
tomekszy

Postprzez Strusiek » 2014-07-21, 10:46

Ja, zatrudniając ekipę do budowania domu kierowałem się zdaniem znajomych. Widziałem jak firma pracuje, czy terminowo realizuje każdy etap, odstawia fuszerkę czy faktycznie solidnie wykonuje każdą rzecz. Wydaje mi się, że jeśli budujemy dom to nie musimy weryfikować aż tak solidnie firmy, w przypadku dużej inwestycji chyba już trzeba zasięgnąć wiedzy z różnych źródeł.
Strusiek

Postprzez Arleta35 » 2017-07-15, 15:31

Najlepiej popytac znajomych i zobaczyc na żywo dzieła ewentualnych wkonawców W internecie można poszukac opinii na temat wykonawców.Trudniejszą sprawa jest ocena małych firm.Dlatego ja znalazłam wykonawcę z polecenia i na szczęście nie zawiodłam się.Równie ważna jest dostawca materiałów.Podczas ostatniego remontu w sklepie www.alekafelki.pl kupiłam płytki equipe scale które były tańszą alternatywą marmuru.
Arleta35

Postprzez Martka » 2017-07-18, 19:47

Wybór ekipy budowlanej to trudna sprawa. Najprościej kierować się opiniami o tej firmie ludzie, którzy z nimi budowali jak również oglądając ich realizacje. Ja tak właśnie postąpiłam w przypadku budowy swego domu drewnianego z bala. Najpierw co prawda spodobały mi się ich realizacje i ich dom modelowy, a później zebrałam opinie właścicieli tych domów. Dzięki zebranemu wywiadowi zdecydowałam się z nimi na budowę i nie żałuje podjętej decyzji. Firma solidna, terminowa i jest z nią bardzo dobry kontakt.
Martka

Postprzez Hallada » 2017-07-21, 12:16

Według mnie najlepiej jest kierować się doświadczeniem danej firmy.
http://silver-service.pl/
Hallada

Postprzez Bopp » 2017-07-31, 12:29

Macie różnego rodzaju opinie i można się nimi posiłkować, my jak zobaczyliśmy projekt budynku który nam się spodobał pojechaliśmy i zobaczyliśmy, że deweloper który to realizuje to Grupo Lar poczytaliśmy o nim i doszliśmy do wniosku, ze firma jest godna zaufania. Zobaczcie sobie zresztą jak fajne projekty obecnie ralizują takie jak chociażby Grójecka 216 fajnie położona inwestycja mieszkania o różnym rozkładzie ciekawa okolica
Bopp

Postprzez Enegen » 2017-08-21, 07:21

Warto kierować się opiniami zarówno znajomych jak i poczytać co piszą o danej firmie w internecie na różnych forach i portalach, to już pewien wyznacznik jakości usług oraz solidności. My chętnie pomożemy i doradzimy podczas instalacji elektrycznej, to nasza specjalizacja :)
Enegen

Postprzez Hallada » 2017-08-21, 13:42

Tylko problem w tym, że w internecie nie zawsze zetknąć się można z rzetelnymi opiniami. Różnie to niestety bywa.
http://silver-service.pl/
Hallada

Postprzez oriana83 » 2017-09-28, 07:53

Ja trafiłam na bardzo nierzetelną ekipę. Była z polecenia. Z perspektywy czasu widzę, że trzeba było postawić na gotowy dom w stanie deweloperskim. Są deweloperzy jak Amaro Investment z Zielonej Góry, u których można kupić fajne, dobrze wykonane domki, wybudowane wg dobrych w mojej ocenie projektów. Także jeśli mogę doradzić - to kup dom od dewelopera.
oriana83

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Krok po kroku