Budowa domu krok po kroku - jak zacząć budować dom?

Budowa domu krok po kroku - jak zacząć budować dom?

Postprzez MajsterZbigniew » 2014-01-24, 11:41

Na forum są już takie tematy, wiem o tym, ale branża ciągle się zmienia. Ja byłem rok poza tematem i już się ze mnie śmieją chłopaki, że nie wiem co się dzieje. Taka prawda. Chciałem podyskutować trochę na temat tego budowania domu. Może sam komuś doradzę coś ciekawego. No właśnie, to zapraszam Was do wymiany doświadczenia w temacie jakim jest budowa domu krok po kroku od podstaw.
MajsterZbigniew

Odp

Google - reklama

Re: Budowa domu krok po kroku - jak zacząć budować dom?

Postprzez Masleckii » 2014-01-24, 12:01

MajsterZbigniew napisał(a):Na forum są już takie tematy, wiem o tym, ale branża ciągle się zmienia. Ja byłem rok poza tematem i już się ze mnie śmieją chłopaki, że nie wiem co się dzieje. Taka prawda. Chciałem podyskutować trochę na temat tego budowania domu. Może sam komuś doradzę coś ciekawego. No właśnie, to zapraszam Was do wymiany doświadczenia w temacie jakim jest budowa domu krok po kroku od podstaw.

\
Kiedy ja zaczynałem budowę domu to tak naprawdę najwięcej problemów było z załatwieniem wszelkich formalności związanych z działką jak i pozwoleniem na budowę domu.

Tak więc najpierw musisz uporządkować sprawy związane z działką - czy jest dozwolona zabudowa pod dom itp sprawy. Załatwić pozwolenie na budowę domu - do tego będzie Ci już potrzebny projekt domu, wg którego będziesz budował. Doprowadzić wodę i prąd, odprowadzić ścieki.

Kiedy już to wszystko ogarniesz - możesz zacząć od organizowania spraw związanych z budową.

Budowa fundamentów
Wykopanie i zalanie fundamentów - w moim przypadku było to kopanie koparką i zalewanie osobiste z betoniarki - sypałem sporo kamienia no i potrzebne porządne zbrojenie.
Kiedy fundamenty już gotowe - trzeba je odizolować od reszty - u mnie naklejali taką czarną smołę z rolki.

Budowa ścian
Tutaj w moim przypadku już 100% firma budowlana - co mogę poradzić to zakupić samemu pustki - wyjdzie taniej niż zrobi to firma - ale najpierw zapytajcie o cenę jaką ma firma. Najlepszy i w miarę tanie moim zdaniem siporeks.

Budowa dachu
Co potrzebne to drewno, folia pod pokrycie dachu no i pokrycie - u mnie blacho-dachówka szwedzka - tanio i solidnie.
Ale koszt dachu na taki dom ok 100m2 u podstawy to z 60 000 trzeba się przygotować - tyle u mnie wyniosło. Już na gotowo.

Co więcej? pytać :)
Masleckii

Postprzez MichalMichal1212 » 2016-05-05, 20:05

Ja właśnie zaczynam budowę domu koło Bydgoszczy, z racji tego, że nie mam za dużo czasu znalazłem kierownika budowy i poprosiłem go o pomoc w przygotowaniu wszystkich formalności - za niewielką opłatą się zgodził - biegał po urzędach załatwiał i .. wszystko załatwił - teraz jest kierownikiem i budowa jak na razie idzie gładko ( dopiero fundamenty zrobione ale jest OK ) Jak ktoś jest z Bydgoszczy lub okolic to polecam tego kierownika - młody, szybko załatwił mi wszelkie sprawy i na budowie jest dość często. Firma to jkj-projekt.pl Dodam że zrobił mi jeszcze kosztorys i mogłem negocjować z wykonawcami cenę na podstawie porządnego dokumentu.
MichalMichal1212

Postprzez starly » 2016-05-06, 07:45

My mieliśmy problem z wyborem projektu i ogółem jak to wszystko zacząć załatwiać. Znaleźliśmy w końcu firmę, która nam to ogarnęła wszystko. Facet z superdom.pl powiedział krok po kroku co mamy najpierw załatwić i co można w międzyczasie już zrobić. Aktualnie połowa budowy za nami. Wyszło niedrogo i szybko. Papiery załątwialiśmy jakoś w niecałe dwa miesiące
starly

Postprzez DomenaDom » 2016-08-16, 18:51

Właśnie o to miałem zahaczyć, czyli podstawową sprawą od której trzeba zacząć jest wybór dobrego, odpowiedniego projektu domu który chcemy postawić. Nasza pracownia DomenaDom.pl spieszy tutaj z pomocą, gdzie znajdziecie szeroki wybór wielu ciekawych projektów oraz porady odnośnie tego na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru aby dom był jak najbardziej funkcjonalny oraz praktyczny.
DomenaDom

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Krok po kroku