Najlepszy kredyt na zakup działki?

Najlepszy kredyt na zakup działki?

Postprzez kaka » 2012-08-20, 23:13

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu na działkę budowlaną? Jaki kredyt będzie najlepszy na zakup takie działki?
kaka

Odp

Google - reklama

Re: Najlepszy kredyt na zakup działki?

Postprzez ekspert » 2012-08-21, 21:31

Uzyskanie kredytu na zakup działki
Zakup działki budowlanej pociąga za sobą wysokie koszty, które inwestor może sfinansować z środków własnych lub z kredytu bankowego. Nie jest łatwo uzyskać dziś kredyt na zakup działki. Należy posiadać w tym celu wysoką zdolność kredytową, zabezpieczenie kredytu oraz zgromadzić wymagane przez bank dokumenty.

Przy poszukiwaniu najlepszego kredytu na kredyt na zakup działki powinniśmy wiedzieć:

Na jaki okres chcemy zaciągnąć kredyt?

Jakim wkładem własnym dysponujemy?

W jakiej walucie chcemy zaciągnąć kredyt?

Posiadanie wkładu własnego, chociaż w wysokości 10-20% jest dziś wymagane w niemalże każdym banku przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Tylko z wkładem własnym możemy uzyskać najtańszy i najlepszy kredyt hipoteczny na zakup działki. Istnieją oferty na 100% wartości nieruchomości, ale przy takim kredycie konieczne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Warto podkreślić, że przy kredytach na zakup ziemi banki wymagają najczęściej wyższego wkładu własnego, niż w przypadku innego celu kredytowego.

Maksymalnie, kredyty na działki można spłacać do 30 lat, ale pamiętajmy, że w tym przypadku koszty kredytowe będą bardzo wysokie. Podstawowym kryterium wyboru kredytu na zakup działki są jego koszty, na które składa się nie tylko samo oprocentowanie, ale również wszelkie opłaty i prowizje bankowe. Oprocentowanie kredytów hipotecznych, których przedmiotem kredytowania są działki budowlane, najczęściej składa się z marży bankowej oraz wskaźników WIBOR, LIBOR lub EURIBOR, w zależności od wybranej waluty kredytu.
ekspert

Postprzez buka » 2012-12-28, 13:31

Najważniejsze jest oprocentowanie kredytu Im jest on większy tym większe koszty będziemy musieli pokryć.
buka

Postprzez BawariaO » 2014-06-03, 11:49

Jej - jak to teraz mawiają - pozwól że wygoogluje to dla ciebie i coś wybiorę.
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/por ... p-dzialki/
Wystarczy poczytać i się wie.
BawariaO

Postprzez ksenia1 » 2014-06-29, 13:14

Ja zaciągałam kredyt w BGŻ. Powiem szczerze, że jestem zadowolona. Nie mam problemów ze spłatą a to dlatego, ze odsetki są niskie i nie dają żadnych problemów do spłaty. Myślę że powinnaś właśnie tu wybrać kredyt;)
ksenia1

Postprzez bidonek » 2015-07-23, 09:53

Dobre oferty jeśli chodzi o kredyt na zakup działki ma ing, db, alior bank.
bidonek

Postprzez maciek44 » 2015-09-03, 11:04

Czy banki udzielają tylko kredytów na zakup działki budowlanej czy także innych? Np. działki rekreacyjnej czy siedliskowej?
maciek44

Postprzez Majster1900 » 2017-05-30, 19:06

w poszukiwaniu najlepszego kredytu polecam konsultację z http://wojciechkwitowski.pl.
Majster1900

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Kredyty budowlane