Gdzie wziąć obecnie kredyt?

Re: Gdzie wziąć obecnie kredyt?

Postprzez arleta » 2014-01-05, 05:15

cichy22 napisał(a):Jednego mogę ci z pewnością odradzić PKO BP. Moi znajomi mają tam kredyt i płacą naprawdę wysokie raty a za głupi telefon o niespłaceniu raty płacą każdorazowo 20 zł. Jednak opinia jednego człowieka nie jest obiektywna, dlatego doradzam ci popytać ludzi, którzy znają się na ekonomii i nie pracują w żadnym banku.

Wybacz, ale negatywna opinia kogoś, kto nie spłaca kredytu nie jest wyznacznikiem atrakcyjności oferty. Wierz mi, taki niesolidny dłużnik narzekał by na każdy bank, bo KAŻDY BANK, jak nie dostanie pieniędzy, będzie nękał monitami.

A argument o wysokich ratach - zakładam, że znajomi podpisali z PKO BP umowę o kredyt hipoteczny. A jeśli tak, to ustawa "Prawo bankowe" nakazuje umieszczanie w niej warunków kredytu, między innymi takich jak oprocentowanie. A skoro znajomi WIEDZIELI jakie jest oprocentowanie ich kredytu, to czemu teraz narzekają na wysokie raty? Wystarczy jakikolwiek kalkulator rat kredytowych na internecie żeby obliczyć sobie na bazie oprocentowania ile miesięcznie wynosić będzie rata. Chyba, że znajomi połasili się na kredyt hipoteczny we frankach - ale tutaj pomimo wzrostu kursu CHF raty i tak są relatywnie niskie ze względu na niski poziom stóp procentowych w Szwajcarii (LIBOR 3M dla CHF to teraz 0,02% - cóż to jest w porównaniu do stóp procentowych przy kredytach hipotecznych w złotych, gdzie WIBOR 3M jest 135 razy wyższy! - wynosi teraz 2,70%).

Niestety, ale poziom edukacji finansowej w społeczeństwie jest mizerny... Gdyby był wysoki to wiele sytuacji prowadzących do tzw. pętli zadłużenia dało by się uniknąć.

Ale zgodzę się oczywiście co do tego, że opinia jednostki może nie być obiektywna - warto poznać ich więcej. Pamiętajcie jednak, że na forach wypowiadają się najczęściej niezadowoleni klienci, bo po to przychodzą na forum, aby dowiedzieć się jak wyjść z niekomfortowej dla siebie sytuacji. A zadowoleni z reguły siedzą cicho...
www.kred.pl
arleta

Odp

Google - reklama

Postprzez angela88 » 2014-06-02, 14:50

Super sprawą są strony, na których możesz sobie porównać oferty różnych banków. Ja korzystałam z
http://www.hipoteczny-kredyt.info/kredy ... wizje.html
i znalazłam. Polecam Wam, bo każdy ma inne wymagania i nie da się stwierdzić ogólnej najlepszej oferty, też ważne jest to, że banki rywalizując ze sobą też mają coraz lepsze oferty. Dlatego dobrze jest sobie zobaczyc ajk to wygląda w tej chwili
angela88

Postprzez sebix » 2014-10-30, 12:25

Ja to bym zdecydowanie polecał się skontaktować z doradcami bankowymi. Oni mają rozeznanie w temacie, znają rynek, wiedzą gdzie, co i za ile ;> Mnie w przypadku kredytu firmowego z dofinansowanie z UE pomogli specjaliści z firmy
http://www.forum-kredyty.pl/threads/ran ... czek.1317/
. Pełen profesjonalizm, rzetelne i uczciwe podejście. 20 lat doświadczenia w branży, więc nie jest to jakaś ekipa z pierwszej, lepszej łapanki. Hej!
sebix

Postprzez Albarella » 2014-10-31, 15:13

cichy22 napisał(a):Jednego mogę ci z pewnością odradzić PKO BP. Moi znajomi mają tam kredyt i płacą naprawdę wysokie raty a za głupi telefon o niespłaceniu raty płacą każdorazowo 20 zł. Jednak opinia jednego człowieka nie jest obiektywna, dlatego doradzam ci popytać ludzi, którzy znają się na ekonomii i nie pracują w żadnym banku.

Również nie polecam. Straszny bank, bez względu na rodzaj kredytu, o jaki się starasz.
Albarella

Postprzez AnnaPa » 2014-11-12, 20:59

Najlepiej wysłać kilka zapytań o dobry kredyt hipoteczny, a oferty można przejrzeć w jednym miejscu, ja używałam tej porównywarki:

jest wiele innych ale tu wszystko jest ładnie i przejrzyście pokazane :)
Pozdrawiam
AnnaPa

Postprzez finansowyswiat » 2014-12-05, 21:42

Koleżanko "AnnaPa" tak się składa, że tego typu porównywarka pokazuje porównanie tylko na podstawie jednego parametru, cena nie jest najważniejsza. Pozostaje jeszcze kwestia zdolności, który bank da kwotę wystarczającą, na zakup bądź realizację założeń klienta.
finansowyswiat

Postprzez budor » 2014-12-16, 10:01

Można spróbować starać się o pożyczke społecznościową np przez portal szybkigrosz
Żadna inscytucja nie jest nawet w połowie tak elastyczna jak człowiek więc myślę że warto
budor

Postprzez iskierka » 2014-12-18, 10:07

Pozwolicie że dołączę do dyskusji, bo sama mam dom na kredyt. Benjamin czasem się opłaca, innym razem nie. Myślę że każdy z nas sam potrafi ocenić czy stać go na wzięcie kredytu. Nie wszyscy są w czepku urodzenie i dostali mieszkanie czy dom w spadku po babci. Ja niestety się do tych osób nie zaliczam, dlatego wspólnie z mężem wzięliśmy kredyt. Jeśli chodzi o szczegóły: kredyt na 25 lat zaciągnięty za pośrednictem Sales Group. Dzięki temu mamy już nieduży domek, na wiosnę mamy zamiar wykończyć to co jeszcze zostało do zrobienia.
iskierka

Postprzez zuraw68 » 2015-02-06, 14:46

Super, dzięki za wszystkie porady :)
Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: "Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja".
zuraw68

Postprzez Krystina » 2015-02-17, 16:20

Szukać do skutku, nawet jakby to miała być droga od doradcy do doradcy:)
Krystina

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kredyty budowlane