Remont łazienki w wielkiej płycie

Remont łazienki w wielkiej płycie

Postprzez czypionkak » 2017-02-04, 10:57

Witam, Was serdecznie.

Kupiłem mieszkanie w tzw. wielkiej płycie, budowa lat 80'. Największym markamentem jak dla mnie jest oczywiście toaleta i łazienka tzw.kabinowa. Wygląda to jak jedna konstrukcja, którą prawdopodobnie w całości przewożono na plac budowy. Mam plan pozbycia się tego nieestetycznego ustrojstwa, z którym niewiadomo co zrobić..
Jak to wygląda - cała ściana która dzieli przedpokoj z wc i łazienką jest wykonana z jakiegoś tworzywa, materiał się poddaje przy nacisku, w środku między panelami są kable z instalacji el.
Pomieszczenie z toaletą jest mniejsze, sięga mniej w głąb, przez ten przepust idzie instalacja.
Sciana dzieląca wc i łazienkę jak wyżej. Co do pozostałych ścian nie jestem pewien co może być za tymi panelami, narazie nie chcę tego ruszać, żeby plastikowy sufit mi nie spadł na głowę...
W planach jest oczywiście ustawienie normalnych ścian, w środku coś do wygłuszenia - i tu kolejne pytanie co? Podwieszany sufit. Połączenie obu pomieszczeń i przesunięcie nowej ściany wzg. ,,starej'' o parę cm.
Jakie zezwolenia, powinienem posiadać? - napewno nie są to ściany nośne. Mieszkanie ulokowane jest na 10 piętrze. Dziekuje za odpowiedzi :)
czypionkak

Odp

Google - reklama

Re: Remont łazienki w wielkiej płycie

Postprzez Kamieniarstwo » 2017-02-06, 09:52

A jaki budżet ogólnie posiadasz na remont łazienki oraz toalety? Bo z doświadczenia mogę doradzić aby nie iść po najmniejszej linii oporu tylko zdecydować się na coś naprawdę nietypowego i nietuzinkowego jak kamień naturalny na ścianę jak i podłogę co od razu zdecydowanie podniesie jakość i prestiż łazienki, co o tym sądzisz?
Kamieniarstwo

Postprzez Tomo811 » 2017-02-07, 16:46

Ja wkrótce wyprowadzam się z dużej płyty. Mam naprawdę dość. Rury cały czas hałasują..
Tomo811

Postprzez slawek22 » 2017-02-11, 09:21

ale jaki koszt jest tego wszystkiego
slawek22

Postprzez lipiec » 2017-02-25, 21:29

Wprowadzając się na stara płytę trzeba się liczyc z koniecznym remontem, warto wlasnie jak autor tematu zaczac od łazienki, ale także temat grzejników i stolarki nas nie ominie :)
lipiec

Postprzez marasny69 » 2017-02-27, 12:58

Jak remontowałem łazienkę to wybrałem się do salonu Elements i mi pomogli w wyborze najodpowiedniejszych rzeczy. Polecam Tobie, też z pewnością chętnie pomogą, a wybór u nich też duży
marasny69

Postprzez czypionkak » 2017-03-11, 22:14

Cześć, dzięki za odpowiedzi. W kwestii materiałów to cóż, ale w chwili obecnej nawet się nad tym nie zastanawiam. Remont planuje na przyszły rok aż uzbieram fundusze. W obecnym stanie nie ma jak położyć glazury bo ściany nie są murowane, jak pisałem wyżej to jakiś metalowy panel. Z tego samego powodu nie mogę wyremontować przedpokoju - dzieli oczywiscie sciane z wc i łazienką, ościeżnice dzwi są metalowe, szczerze mówiąc nie mam pojecia jak się trzymają.Całość jako pom. sanitarne prawdopodobnie na miejscu było montowane jako gotowy element - chce się tego pozbyć i zrobić jak przystało na 21 wiek. Jako, że nie zajmuje się szeroko pojętym budownictwem chciałem się dowiedzieć jakie są techniczne możliwości przeróbki tych pomieszczeń, kto w okolicach Śląska zajmuje się takimi rzeczami, może ktoś miał podobny problem, z jakimi kosztami się liczyć. Ze względu na ilość pracy(murowanie, kanalizacja pewnie elektryka) liczę się raczej z wydatkiem rzędu ok 20-30 tyś chociaż w tej kwerstii wolałbym się poradzić Was.
czypionkak

Postprzez Arleta35 » 2017-07-15, 15:55

Remont łazienki robi się na lata Ja mam małą łazienkę w bloku.Od razu wyrzuciłam do kosza pomysł mojego męża który chciał kupic ciemne kafelki.Dla mnie ważne było aby łazienka była jasna i przez to sprawiała wrażenie większej.Zdecydowałam się na płytki średniej wielkości z kolekcji płytki equipe chevron które udało mi się kupic w bardzo atrakcyjnej cenie w sklepie www.kafelki.pl. Po ich ułożeniu mąż przyznał mi rację.
Arleta35

Postprzez Hallada » 2017-07-17, 11:21

A co takiego złego jest w ciemnych łazienkach? Jeśli komuś takie kolory się podobają, to ja tam nie widzę problemu.
http://silver-service.pl/
Hallada

Postprzez Martka » 2018-07-26, 17:31

Gdy masz małą łazienkę to chcesz ją optycznie powiększyć i dlatego nie pasują wówczas ciemne płytki. Znam temat ponieważ też mam małą łazienkę. Próbowałam ją zagospodarować tak by była funkcjonalna i ładnie wyglądała. Zastosowałam również jasne kolory i zrezygnowałam z wielkiego szpecącego kaloryfera na ścianie na rzecz panelu na podczerwień w formie lustra. Zamawiałam go u naszego polskiego producenta Eco Partner. Panel był robiony na wymiar i fantastycznie powiększył tą małą przestrzeń.
Martka

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Koszty budowa i remont - Opinie