Najtaniej wybudować dom z ...

Najtaniej wybudować dom z ...

Postprzez andrzejsp27 » 2014-06-19, 05:26

:( Ale pytanko. tanio- to musi być dom zawsze bezpieczny i zdrowy, a przy tym tani w użytkowaniu. Tanie są domy szkieletowe drewniane, domy kandyjskie, domy pasywne. :?:
andrzejsp27

Odp

Google - reklama

Re: Najtaniej wybudować dom z ...

Postprzez Kamaonline » 2014-06-23, 13:50

Moze w pierwszej kolejności podaj budżet w jakim chciałbyś się zamknąć oraz metraż domu,korzystasz z jakiegoś projektu czy po prostu ogólnie pytasz? Im więcej szczegółów tym lepiej.
Kamaonline

Postprzez pimpek » 2014-07-30, 20:47

Nie ma na takie pytanie prostej odpowiedzi. Nawet jak wybierzesz projekt, to może się okazać, że np. w Twoim województwie wybrany przez ciebie materiał jest o 20% droższy niż wynika z założeń :) Poza tym dochodzą zawsze koszty robocizny, które potrafią rozłożyć każdy kosztorys :) Chcąc oszczędzić warto wybierać materiały, które mają względnie niską robociznę - czyli budować z materiałów popularnych, a nie z innowacji, do których specjalistów trzeba szukać ze świeczką ;) Zanim więc zaczniemy kombinować i szukać taniej technologii, trzeba się najpierw wycenić z klasycznych materiałów - u mnie wyszło, że najtańsze jest to, co najbardziej oczywiste, czyli pustaki Porotherm...
pimpek

Postprzez koala » 2014-08-28, 07:37

Chcąc wybudować dom najtaniej przygotowałam wcześniej projekt i z nim chodziłam do poszczególnych firm z prośbą o wycenę. Najtańsza w moim regionie okazała się i przyznam, że obawiałam się o jakość wykonania. Jak się potem okazało - zupełnie niepotrzebnie! Trzeba zrobić rozeznanie, najlepiej wśród znajomych budujących domy, wśród firm i na tej podstawie wybierać.
koala

Postprzez wnacka » 2014-12-15, 12:46

zgadza się najlepiej zrobić rozeznanie, jednak wydaje mi się że nie ma co oszczędzać za wszelką cenę na budowie domu żeby później tego nie żałować i nie dokładać drugiego tyle na remonty ;/
wnacka

Postprzez Gregor » 2016-03-14, 16:08

Na budowie domu nie ma co oszczędzać, w końcu jest to inwestycje życia i zbytnia oszczędność w konsekwencji nas może podwójnie kosztować. Nie znaczy to, że mamy przepłacać i komuś za free dać zarobić. Dobrym rozwiązaniem są domy z bali drewnianych, których budowa często wychodzi taniej niż tradycyjnego z cegły. Poza tym znacznie szybciej się go buduje i jest znacznie zdrowszy, a sam klimat i urok jest nieporównywalnie lepszy. Dużo informacji na temat technologii budowlanych, materiałów, przebiegu budowy znajdziecie na stronie firmowej Wikpol, która specjalizuje się w tego rodzaju budownictwie.
Gregor

Postprzez Awokado » 2016-06-27, 09:43

U nas budował Gral-Bud i się sprawdzili. Bez ociągania się, naciągania, wszystko skończyli mniej więcej w terminie, ale opóźnienie było nieduże. Według mnie solidni.
Awokado

Postprzez DomenaDom » 2016-08-25, 13:24

Bardzo ciężki temat, szczególnie że mamy do czynienia z różnymi projektami domów, więc nie da się uogólnić kwestii kosztów i stwierdzić co będzie najtańsze ,natomiast co najdroższe oraz z czego konkretnie zbudować dom. Z naszej strony możecie natomiast liczyć na fachową pomoc podczas wyboru odpowiedniego projektu na DomenaDom.pl
DomenaDom

Postprzez Martka » 2017-07-19, 18:53

Nie kierowałabym się tym by budowa była jak najtańsza. Budowa domu to inwestycja na całe życie. Ma być bezpieczny, wytrzymały i spełniać me podstawowe wymagania bytowe. Zawsze marzyłam o domu drewnianym z bala i właśnie taką technologie wybrałam. Budują go nam znawcy i doświadczeni wykonawcy Natur Eko Dom z Mazur. W trakcie budowy oszczędzamy na krótkim czasie budowy, a zyskujemy dom ekologiczny i energooszczędny. Myślę, że w przyszłości zyskamy oszczędności, a na pewno satysfakcję mieszkania w nim.
Martka

Postprzez 1001narzedzi » 2017-07-21, 12:49

Ciężko stwierdzić czy podać dokładną kwotę - to zależy od wielu czynników od wyboru ekipy, która będzie Ci dom budować, po jego wymiary. Do tego dochodzi masa nieplanowanych, lecz koniecznych pomniejszych wydatków.
1001narzedzi

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Koszty budowa i remont - Opinie