Najtaniej wybudować dom z ...

Re: Najtaniej wybudować dom z ...

Postprzez lightandshade » 2017-08-11, 09:31

Takie prognozowanie możliwego kosztu budowy to może być droga na manowce - nigdy nie da się tego przewidzieć w stu procentach. Natomiast są technologie tańsze i droższe - przynajmniej w ogólnym ujęciu i to można potraktować jako wskazówkę. Ze swoje doświadczenia mogę powiedzieć, że relatywnie niskie wydatki wiążą się z budową domu drewnianego, zarówno z bali jak w systemie szkieletowym. Jeśli nie będzie wtopy z wykonawcą to wydatek nie powinien zrujnować :) Trzeba tylko mieć elastyczne podejście np. do projektu wykonawczego. Przykład więźba na dach. Projekt może zakładać zlecenie pracowni ciesielskiej wykonanie tradycyjnej więźby, ja polecam prefabrykaty, bo są znacznie pewniejsze. Łączenia na płytki kolczaste z Armet dają znacznie lepsze szanse na stabilną konstrukcję aniżeli kombinowanie bardziej tradycyjnymi łączeniami. Ja nie mówię, że tak robione więźby są złe, ale prefabrykat pozwala oszczędzić czas, pieniądze często też. Tu dochodzimy do całego tematu domów prefabrykowanych i temu też polecam się przyjrzeć.
lightandshade

Odp

Google - reklama

Poprzednia strona

Powrót do Koszty budowa i remont - Opinie