Czy można wybudować dom za 200 tys?

Re: Czy można wybudować dom za 200 tys?

Postprzez wiktorias » 2015-11-25, 13:53

Czasami lepiej na budowie przyoszczędzić niż żyć na kredyt!
Takie życie przy pierwszych problemach może się skończyć na http://strefa-zycia.pl/ czego nikomu nie życzę! Nie wszyscy ludzie sobie z nim radzą!
wiktorias

Odp

Google - reklama

Postprzez aleks » 2015-12-17, 10:55

Pewnie, że da się wybudować, pytanie tylko jaki, bo oszczędzając na wszystkim to chyba nie najlepszy pomysł...w końcu dom ma służyć na całe lata...
Biuro Projektów Inwestycyjnych Ag-Cel - laboratorium budowalne
M&G Szopińscy - Ogrzewanie, kolektory słoneczne, pompy ciepła
aleks

Postprzez mala1 » 2016-01-25, 17:46

Witajcie. Poprosze i ja o rady z serii starczy czy nie starczy, pchac sie w budowe czy lepiej dac sobie spokoj. Projekt wybrany na ok 125m plus garaz i stryszek, podobny do bw 17 np tu http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW17.html tylko wykusz kanciasty chcialabym dorobic, podnieść ścianę kolankową o min 30 cm.
Do tego musimy budowac od razu budynek gospodarczy (zagroda siedliskowa) 36m2, najprostszy tez dwuspadowy, projekt jak na garaz dwustanowiskowy-ten z najtanszych materialow, bez ocieplenia.

Chcialabym doprowadzic dom do stanu deweloperskiego i urzadzic dół zeby sie wprowadzic. Poddasze to juz kredyt lub powolne dlubanie.
Oczywiscie wszystko chcielibysmy robic w miare tanio, no chyba ze cos jest do kitu to wole sie zapozyczyc na lepsze. Po krotce (nie znam sie, jestem kobieta) max lub porotherm, blachodachowka, ogrzewanie podlogowe, panele ale schody drewniane za 7tys (wstepnie ustalone) okna tansze ok 30% od oknoplastu tylko brazowe, koniecznue rolety zewnetrzne które mam teraz na mieszkaniu (za 2tys mieszkanie 35m) i jestem mega zadowolona. Robocizna za stan surowy zamkniety u naszej ekipy to 35tys za dom, z budynkiem jeszcze nie wiem. Nie mam pojecia ile materialy budowlane?? Kominek w salonie - zabudowany zwyczajnie wkład, jakis akcent z kamienia w salonie i kuchni-myslalam o cegle ktora mozemy odzyskac ze starego walącego sie budynku. Kuchnia- meble maz zrobi za 3tys. Meble do salonu i pokoju, przedsionka na dole rowniez procz sofy, lozka etc. Na duzym agd nie chcialabym calkiem oszczedzac. Ogolnie nie nastawiam sie na drogie wykonczenie, co najwyzej za 15 lat sobie zmienie kuchnie na high fashion i podremontujemy co nieco. Z pomoca tesciow, dziadków srednio. Jest tylko maz i szwagier. Co sie bedzie dalo to sie samemu zrobi. Ja napewno bede malowac, zawsze to robilam, choc to pewnie male oszczednosci.

Mamy narazie 130 tys. Co miesiac jestesmy w stanie odlozyc 3tys jak sie nic nie dzieje, czyli w ciagu 3 lat ktore mysle budowa bedzie trwala bedziemy miec cos ponad 200tys. Musimy jeszcze po drodze kupic samochod max 20tys. Dzialke do tego trzeba ogrodzic pol ha, ale myslelismy o siatce nawet lesnej na tyly, a przed domem zwykle sztachetki. Kostka moze za kilka dobrych lat.Tylko taras i male obejscie przydaloby sie zrobic. Poki co na dojazd zwirek.

Czy myslicie ze w takim systemie da sie to zrobic w ok 200-250tys? Kredyt to chcialam wziac na wykonczenie podasza. Ja sie boję o koszty i ze nie wygrzebiemy sie z dlugow, a maz to wieczny optymista. Boje sie ze za bardzo optymistycznie do tego podchodzi.

Tak czy siak musimy cos zaczac budowac bo nasze 35m to porazka, tylko zastanawiam sie czy nie budowac czegos do 100m i czy nie starać sie o mdm. Choc nie wiem czy nie za pozno bo do wrzesnia 2018 musielibysmy sie wprowadzic. I nie wiem ile jesteśmy w stanie na tym zaoszczędzić, więc same niepewności. Wniosek o wz zlozony. Ruszylibysmy moze na jesieni z fundamentami.

Co myslicie? Prosze o opinie.
mala1

Postprzez Bonio » 2016-02-22, 15:01

Dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się z pytaniem o wycenę do kilku firm - to nic nie kosztuje. W moim przypadku wybór padł na http://morsbud.pl/ więc myślę, że warto spróbować skontaktować się rownież z nimi.
Bonio

Postprzez brajan88 » 2016-02-25, 07:37

Jak najbardziej można, ale polecałbym niestandardowe rozwiązanie, czyli dom z bali. Efektownie wyglądają, a trwością w ogóle nie ustępują murowanym, wbrew pozorom, ja mam coś takiego i jestem mega zadowolony, w środku urządzasz praktycznie jak chcesz http://www.proeko.com/layout/photos/realizations/17/116.jpg
brajan88

Postprzez moniaz » 2016-02-25, 13:45

Tak czy siak musimy cos zaczac budowac bo nasze 35m to porazka, tylko zastanawiam sie czy nie budowac czegos do 100m i czy nie starać sie o mdm. Choc nie wiem czy nie za pozno bo do wrzesnia 2018 musielibysmy sie wprowadzic. I nie wiem ile jesteśmy w stanie na tym zaoszczędzić, więc same niepewności. Wniosek o wz zlozony. Ruszylibysmy moze na jesieni z fundamentami.

Co myslicie? Prosze o opinie.[/quote]

Moim zdaniem dom o pow ok 100 m jest wystarczający, chyba ze planujecie 5 dzieci :D, sama mieszkam wraz z rodzinką w domu 150 m i teraz po kilku latach doszliśmy z mężem do wniosku ze mamy za duży dom, mamy dwójkę dzieci które są coraz starsze, za kilka lat wyfruną z gniazda a my zostaniemy we dwójkę w dużym domu, gdzie ogrzewanie całości będzie trochę nieopłacalne :)
moniaz

Postprzez brajan88 » 2016-03-04, 08:22

To zależy od tego, czy ma to być dom już pod klucz, czy wolisz jeszcze ingerować w wykończenie. Pod klucz chyba tańsze są domki drewniane, wbrew pozorom równie trwałe, ekologiczne etc. Tutaj macie za 250 tys, budowany w kilka tygodni, kompleksowo, nie musisz wszystkiego zlecać 100 firmom :) http://www.proeko.com/domy-drewniane-z-bali/cennik
brajan88

Postprzez robertooos » 2016-04-11, 07:00

Polecam kontakt z firmą ojbud.pl. Wycenią Ci budowę domu. Firma jest naprawdę solidna i nie droga, więc możliwe, że zmieścisz się w tej kwocie.
robertooos

Postprzez MichalMichal1212 » 2016-05-05, 19:56

Ja też borykałem się z tym problemem chociaż miałem 250 000 budżetu. Poprosiłem dwóch wykonawców o wycenę i żaden się nie mieścił i znajomy polecił mi kosztorysanta z zewnątrz JKJ Projekt ( jkj-projekt.pl ) - fajna firma z Bydgoszczy w dwa dni zrobił mi kosztorys z realnymi cenami materiałów i nie wygórowaną robocizną. Pokazałem ten kosztorys wykonawcy i powiedziałem, że mam firmę, która to dla mnie zrobi w zakładanej kwocie i udało sie - zeszli poniżej kwoty kosztorysowej. Warto czasami wydać parę stówek na profesjonalny kosztorys, a wykonawca się przestraszy i zejdzie z ceny. Jak rozmawiałem z właścicielem tej firmy to mówił że robi też kosztorysy z projektów przesyłanych pocztą, uzgadnia telefonicznie szczegóły. Mnie to kosztowało 600zł. Na prawdę polecam tą firmę.
MichalMichal1212

Postprzez EkoCeluTerm » 2016-09-26, 07:36

Wszystko jest do zrobienia, pytanie tylko jakim kosztem oraz jakiej jakości. Oczywiście, że można wybudować za kwotę 200 tyś zł, tylko też metrażowo będzie on nieco mniejszy, pozostaje jedynie kwestia jego wykończenia oraz wyposażenia czy mowa tylko i wyłącznie o stanie surowym.
EkoCeluTerm

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koszty budowa i remont - Opinie