Kolektory słoneczne - czy warto?

Re: Kolektory słoneczne - czy warto?

Postprzez Burt » 2016-08-05, 11:30

jest to opłacalne i jest to bardzo dobra inwestycja na przyszłość. Wiem to jako ojciec 4 córek które potrafią kapać się 3 razy dziennie. Teraz nawet nie myślę o tym żeby w piecu palić a woda cały czas ciepła z kranu leci :) Mi się fajnie udało bo montażem moich kolektorów zajęła się firma Biomar czyli doświadczeni panowie w tej branży, którzy posiadają status uczciwości. Oprócz profesjonalnego montażu pomogli mi dostać dofinansowanie o które pytasz także wielki szacunek dla niej! ;)
Burt

Odp

Google - reklama

Postprzez gretin » 2016-08-08, 09:25

równiez uważam, że warto. Dobra inwestycja, która z czasem się zwraca.
gretin

Postprzez ame » 2016-08-12, 11:21

to jak szybko sie zwraca zależy od wielu czynników, chociażby wielkości inwestycji, ale średnio można przyjąć obecnie 8-10 lat
ame

Postprzez panpot » 2016-08-25, 12:01

myślę, że teraz może wyglądać to nieco inaczej, gdyż zgodnie z nowymi zapisami ustawy OZE, które weszły w życie 01.07.2016 roku właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW uzyskają opust w stosunku 1 do 0,8, natomiast pozostali 1 do 0,7. Oznacza to, że nadmiar energii wyprodukowanej przez nasz system fotowoltaiczny będziemy mogli odebrać w ciągu roku od dystrybutora w wysokości 80% (do 10 kW) energii wprowadzonej.
panpot

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-08-29, 11:52

panpot napisał(a):myślę, że teraz może wyglądać to nieco inaczej, gdyż zgodnie z nowymi zapisami ustawy OZE, które weszły w życie 01.07.2016 roku właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW uzyskają opust w stosunku 1 do 0,8, natomiast pozostali 1 do 0,7. Oznacza to, że nadmiar energii wyprodukowanej przez nasz system fotowoltaiczny będziemy mogli odebrać w ciągu roku od dystrybutora w wysokości 80% (do 10 kW) energii wprowadzonej.

A co ma ustawa o OZE i zasady rozliczania prosumentów z zakładem energetycznym do kolektorów słonecznych?
KonsultantViessmann

Postprzez wiktorias » 2017-02-03, 10:51

Kolektory słoneczne, to najlepszy wybór wtedy, gdy chcesz oszczędzać na ogrzewaniu wody użytkowej, ponieważ jest ona podgrzewana darmową energią słońca. Solary zamieniają skutecznie rachunki za wodę. Myślę, że powinnaś się zapoznać z tą stroną http://strefaenergii.com/oferta/kolektory-sloneczne.html
wiktorias

Postprzez panpot » 2017-02-03, 12:41

KonsultantViessmann napisał(a):
panpot napisał(a):A co ma ustawa o OZE i zasady rozliczania prosumentów z zakładem energetycznym do kolektorów słonecznych?

do kolektorów nic, mój błąd. chodziło oczywiście o fotowoltaikę.
panpot

Postprzez KonsultantViessmann » 2017-02-07, 19:54

Witam ponownie!

Kolektory słoneczne stają się powoli wypieraną technologią przez panele fotowoltaiczne głównie ze względu na problemy magazynowaniem nadmiarów ciepła. Być może nie długo zostaną rozpowszechnione (lokalne) magazyny ciepła, które pozwolą zrzucać nadmiar energii z kilku instalacji kolektorów słonecznych, a następnie w okresie przejściowym odebrać to ciepło przez budynki. Jednak aktualnie z fotowoltaiką sprawa jest o tyle prostsza, że możemy magazynować naszą energię elektryczną w sieci elektroenergetycznej i odebrać ją w każdej chwili, kiedy jej tylko potrzebujemy również w celu grzania CWU. Odpowiadając na pytanie czy warto - myślę, że w przypadku kolektorów słonecznych jest to wciąż darmowa energia odnawialna, dlatego zawsze jeśli tylko można powinniśmy ją wykorzystywać, ograniczając przy tym spalanie paliw kopalnych.

Pozdrawiam !
KonsultantViessmann

Postprzez lucas33 » 2017-03-09, 07:26

Dobrej klasy kolektory płaskie produkuje Sunex. Myśmy brali od nich modele w ramie ze stali nierdzewnej. Firma od instalacji nie miała problemów przy montażu, teraz z kolei my nie mamy problemu z całym sterowaniem ogrzewaniem. Prosta obsługa, same kolektory są na tyle stabilne, że nie ma co się bać jakiś trudniejszych warunków pogodowych typu – wiatr, opady itp.
lucas33

Postprzez Alem » 2017-10-02, 07:56

Burt napisał(a):jest to opłacalne i jest to bardzo dobra inwestycja na przyszłość. Wiem to jako ojciec 4 córek które potrafią kapać się 3 razy dziennie. Teraz nawet nie myślę o tym żeby w piecu palić a woda cały czas ciepła z kranu leci :) Mi się fajnie udało bo montażem moich kolektorów zajęła się firma Biomar czyli doświadczeni panowie w tej branży, którzy posiadają status uczciwości. Oprócz profesjonalnego montażu pomogli mi dostać dofinansowanie o które pytasz także wielki szacunek dla niej! ;)

Ile solarów masz i o jakiej mocy? Kumpel ma zamontowane u siebie i nie dają rady. Zrobił inwestycję za 30k. Jestem za takim rozwiązaniem, ale chciałbym już na wstępie wiedzieć ile muszę wydać aby nie martwić się o dogrzanie wody (nie wierzę, że można dogrzać chatę zimą tylko w oparciu o solary).
Alem

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kolektory słoneczne