Oczyszczalnia Bio Duo Sotralentz. Czy ktoś ma taki problem?

Oczyszczalnia Bio Duo Sotralentz. Czy ktoś ma taki problem?

Postprzez GrzegorzRzemek » 2014-05-02, 07:46

Witam
2,5 roku temu zamontowano nam (w trakcie budowy domu) oczyszczalnię Bio Duo firmy Sotralentz. Zdecydowaliśmy się na produkt tej firmy ze względu na namowy wykonawcy, który to zachwalał jej skuteczność. Cena powyżej średniej rynkowej. Przez krótki czas było ok lecz po około 3 miesiącach zaczęło śmierdzieć szambem wokół domu. Reklamowaliśmy to i u wykonawcy i u producenta Sotralentz. Minęło dwa lata a my cały czas mamy smród wokół domu. Między czasie jedyne co zrobił Sotralentz to nakazał wykonawcy zlikwidowanie napowietrzenia. Dwa lata ohydnego smrodu, który wydobywa się z odpowietrzenia nad dachem, wstydu przed znajomymi i uciekania z ogrodu z nieudanym grilem. Mówiąc krótko koszmar! Sotralentz kompletnie nas ignoruje, nie odpowiada na maile, proszę sobie wyobrazić, że nieważne do kogo się wyśle wiadomość (nawet do prezesa) to nie można liczyć na odpowiedź. Podobnie jest z formularzem reklamacyjnym ze strony. Odradzam używanie tych formularzy gdyż w razie sporu nie będziecie mieć potwierdzenia, że zgłaszaliście reklamacje.
Czy ktoś miał taki problem jak my? Czy kogoś jeszcze w ten sposób potraktował Sotralentz?
pozdrawiam
Grzegorz Rzemek
GrzegorzRzemek

Odp

Google - reklama

Re: Oczyszczalnia Bio Duo Sotralentz. Czy ktoś ma taki problem?

Postprzez Dexter » 2014-05-13, 14:12

ja szukając oczyszczalni ścieków takiej przydomowej trafiłem na stronę i dzięki nim mam spokój teraz bo nie ma brzydkich zapachów i wszystko jest ok :) a próbowałeś pism do biura klienta lub innej takiej jednostki z sotralentz
http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html
Dexter

Postprzez ozy76 » 2014-06-17, 17:33

Witam,
mam podobny problem. Z dokładnie tą samą oczyszczalnią. Napisz co próbowałeś we własnym zakresie ?
- Wymiana bakterii? Jakie ?
- opróżnienie pierwszego osadnika szambiarką ?
- czy sprawdziłeś skąd dokładnie wydobywa się smród ? (u mnie z kominka dopowietrzającego )
- czyszczenie filtra zgodnie z instrukcją ?

Daj znać jakie kroki podjąłeś we własnym zakresie, może coś wspólnie wydumamy. (na serwis nie liczę, z góry zakładam, ze możemy usłyszeć, że nasz problem to zła instalacja odpowietrzająca na dachu)
ozy76

Postprzez ozy76 » 2014-07-11, 13:28

U mnie problem rozwiązany :
1 - Błąd w montażu - brak wentylacji wysokiej, która w moim przypadku powinna być wyprowadzona bezpośrednio z oczyszczalni. Tymczasem nie zostało to wykonane w ogóle. Dlatego z kominka dopowietrzajacego (zamiast pobierać powietrze) walił smród.
2 - Sotralentz w nowych wersjach w ogóle nie stosuje tego kominka dopowietrzajacego, wiec jak się ma prawidłowo wykonaną instalację wysoką można go zatkać w cholerę. Powietrze zasysa pompka i podaje.
3 - Wymiana biopreparatu na BIO-7. Ten polecony przez wykonawce sśie pałkę. W dodatku należy go dorzucać co miesiąc, nie jak poinformował mnie instalator, w przypadku jak coś czuć, albo jak ktoś ma w domu kurację antybiotykową
4 - Nie obyło się bez solidnego czyszczenia, co kosztowało 500 zł łącznie, ale teraz działa jak należy namiary do prawdziwego fachowca mogę podać na priv. Napisał bym tutaj, ale nie wiem czy sobie życzy.

Dopiszę jeszcze parę zdań do tematu instalacji wentylacji wysokiej. Nie jest to zwykłe domowe odpowietrzenie rury kanalizacyjnej, w najwyższych punktach kanalizacji, a dodatkowa rura tylko do gazów z oczyszczalni, która powinna się ciągnąć od oczyszczalni do pionu wentylacyjnego i ponad dach, albo bezpośrednio z oczyszczalni w górę (co u mnie teraz ma miejsce, z uwagi na wcześniejszy błąd w montażu). Szczęście, że mam gdzie ukryć tę rurę wśród wysokich drzew.
Żeby jednak zganić Sotralentz muszę napisać, że powinni lepiej kontrolować swoich instalatorów. Jak ja do mojego dzwoniłem na etapie fundamentów z pytaniem co mu przygotować to powiedział, ze wszystko co potrzebuje to jedna rura odprowadzająca ścieki. O dodatkowej do odprowadzania gazów nie było mowy. W konsekwencji jego prac do komory z osadem dostawały się nierozpuszczalne rzeczy, które czasem zdarza się wrzucać do kibelka, a taka "mokra chusteczka" od pupci niemowlaka, zupełnie nieszkodliwa w pierwszej komorze może sporo sporo napsuć w komorze czynnej.

Wstyd panowie, macie dobry produkt a jak zwykle zawodzi czynnik ludzki. Więcej kontroli nad umiejętnościami wykonawców !!!
Zapłaciłem to nie powinienem się martwić, a nie żebym musiał teraz ekspertem od oczyszczalni zostać, bo wszyscy mają reklamacje w dupie.
ozy76

Postprzez habaPL » 2014-09-15, 09:44

1. Co do biopreparatów - na nieprzyjemne zapachy najlepiej spróbować środek Bio9 EMP. Ponadto do oczyszczalni tlenowych lepszym rozwiązaniem jest raz na kwartał preparat Bio9 OXY, który jest dedykowany właśnie do systemów z napowietrzaniem.
2. Jeżeli chodzi o wentylację, dobrze wykonana wentylacja wysoka to podstawa. W przeciwnym wypadku będzie zakłócony przepływ powietrza i mogą być problemy z odorami. Warto podejść do tego zagadnienia poważnie, a uniknie się problemów w przyszłości.
3. Zdecydowanie warto rozważyć serwis swojej oczyszczalni. My jako producent oczyszczalni oferujemy również usługę serwisową i bardzo dużo ludzi sobie to ceni, bo wolą zainwestować te ~200 zł co 6-12 miesięcy i wiedzieć czy wszystko działa jak należy, mieć jasną sytuację. Na terenie Wielkopolski i woj. lubuskiego zajmujemy się tym osobiście, a w pozostałych województwach przez zaprzyjaźnionych partnerów, którzy z nami współpracują i są godni polecenia.
habaPL

Postprzez anndark » 2015-07-28, 15:59

Niezależnie od tego jak macie przyłączoną kanalizację, warto zainwestować w urządzenia ciśnieniowe do czyszczenia kanalizacji, są np. w ofercie firmy http://rafnar.pl/ , w razie awarii mogą się naprawdę bardzo przydać :)
anndark

Postprzez monikakow79 » 2016-01-25, 10:43

Nie znam problemu przykrego zapachu. Obawiałam się tego również, ale firma, która wykonywała w naszym domu całą inwestycję. oiecywała, że ten problem nie pojawi się i mieli racje. Nic takiego się nie dzieje. Myślę, że problem może leżeć w niewłaściwym wykonaniu instalacji. Mnie wykonywała to firma "AREK". Możesz się z nimi skontaktować. Myślę, że uzyskasz u nich pomoc także na zasadzie konsultacji telefonicznej. Naprawdę bardzo ich polecam i nie jest to tylko forma zareklamowania tej firmy. Jestem przekonana co do ich profesjonalizmu.
monikakow79

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Kanalizacja i odwodnienie