Z czego budować dom parterowy

Re: Z czego budować dom parterowy

Postprzez Matimen » 2016-10-15, 17:08

Ja bym budował z silikatu z uwagi na dużą pojemność cieplną, chociaż wiem, że to wymaga naprawdę grubej warstwy izolacji.
Matimen

Odp

Google - reklama

Postprzez lightandshade » 2016-10-23, 09:52

W przypadku domu parterowego można pomyśleć o jakiejś lekkiej technologii, na przykład opartej o komponenty drewniane. Budowa w przypadku parterówki jest zwykle krótsza, a jeśli zdecydujemy się chociażby na dom kanadyjski tempo będzie jeszcze szybsze. Moim faworytem jeśli chodzi o materiały jest drewno właśnie z uwagi na szybkie tempo prac, a także naturalne właściwości cieplne. Rzecz jasna trzeba zadbać o wszelkie detale, począwszy od doboru odpowiedniego drewna, jego optymalnej impregnacji, złączy dobrej klasy np. z eArmet, a skończywszy na ekipie, która będzie potrafiła to wszystko spiąć w spójną całość. Wykonawcy bywają najsłabszym punktem inwestycji nawet najlepiej pomyślanej i warto o tym pamiętać. No i w kategorii parterówek są jeszcze domy holenderskie, których bym nie skreślał. Te robione według najnowszych założeń mają efektywną izolację i w naszym klimacie też się sprawdzą.
https://e-armet.pl/
lightandshade

Postprzez Hallada » 2016-10-24, 12:20

Fasady szklane pięknie się prezentują, no ale co z myciem? Samodzielne mycie z zewnątrz chyba odpada w domu piętrowym, bo w parterowym ujdzie :)
http://silver-service.pl/
Hallada

Postprzez Robert » 2016-11-10, 14:46

Według mnie najlepiej budować z porothermu lub w technologii keramzytowej. W ten sposób można wybudować dom naprawdę niskim kosztem, nie tracąc oczywiście na wielkości czy jego funkcjonalności.

Ostatnio w oko wpadł mi projekt Dom na Kos: http://duda.info.pl/projekt/projekt-domu-dom-na-kos

Jak na parterówkę zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań. Na przykład jest tak zaprojektowany, że naprawdę bardzo łatwo można zagospodarować poddasze użytkowe. Jak dzieci dorosną to można przeznaczyć dla nich aż dwa pokoje na parterze, a rodzice mogą zrobić sobie naprawdę dużą i wygodną sypialnie na poddaszu. Poza tym sam salon jest naprawdę duży i ma antresolą, dzięki niemu mamy wrażenie, że dom jest większy w rzeczywistości. Podoba mi się takie rozwiązanie, jest dobrze przemyślane. Schody na poddasze też są w świetnym miejscu, bo z tego co można zauważyć to pod nimi znajduje się miejsce na kominek i zbiornik wody użytkowej, nie zabierają więc dodatkowego miejsca. Naprawdę fajny projekt, jeden z lepszych parterówek jakie ostatnimi czasy widziałem.
Robert

Postprzez DomkizWyszkowa » 2016-11-15, 11:03

Tak na dobra sprawę to wiele zależy od tego jaki budżet jako całość planujesz przeznaczyć na budowę domu parterowego, czasem bardzo fajną opcją pod względem jakości i solidności są drewniane domki z bali, to właśnie nasza specjalizacja i chętnie pomożemy.
DomkizWyszkowa

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Jaki projekt domu - Opinie